OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » The mysterious world - PrologThe mysterious world - PrologTen záhadný, tajemný svět. Svět, o kterém čteme. Svět plný mágů, kouzel a magie. Nebezpečí a záhad. Svět, do kterého nečekaně vpluje mladá dívka s obrovským, skrytým nadáním.
Regan, šestnáctiletá puberťačka, se kterou si její matka neví co by. Drzá, rozmanitá, ukecaná bláznivka, která má za přítele rudovlasého chlapce.
Spike nad ní drží ochranou ruku od doby, kdy se ti dva dali dohromady. Její bratr...
Pár měsíců druháku mají všichni studenti na Chicágské střední již za sebou. Co se však stane, když Regan i Spikovi přijde dopis? A co ten záhadný svět, plný magie? Je v něm místo pro lásku?

Prolog:

„Fire-ball!“ vykřikla a v rukách se jí zhmotnily ohnivé koule o velikosti fotbalového míče. Rozpřáhla se a ohnivé koule hodila po nepříteli. Ten okamžitě začal hořet. Jeho křik se jí zařezával do mozku, stejně jako ten obraz. Nepochybně se jí o tom bude dlouho zdát.

„Regan!“ Otočila se po hlase, ale neviděla, kdo na ni volal. Kolem ní zuřila bitevní vřava a ona nebyla schopna rozpoznat nikoho z její skupiny.

„Regan!“ zařval znovu. Otáčela se dokola, ale nemohla ho najít. Teprve když odrazila pár magických útoků a provedla ten svůj, čímž zabila ani ne plnoletého kluka, spatřila toho, kdo vykřikoval její jméno.

Spike byl na pokraji sil. Na čele se mu perlil pot a svazoval jeho neposedné rudé vlasy do pramínků.

Couval před mužem, který po něm nemilosrdně pálil blesky a jen tak tak se stíhal chránit. Nezvládal ani sám útočit.

„Spiku!“ Regan se rozběhla za jejím přítelem. Byli od sebe maximálně patnáct metrů a stejně jí to připadalo jako věčnost, než se k němu dostala.

Zašeptala kouzlo a levou rukou ukázala na Spika. Jakmile roztáhla prsty, začaly mezi nimi poskakovat malé plamínky. Řekla poslední slovo a plameny vystřelily z její dlaně. Obalily Spika, jako by byly jeho druhá kůže.

Nikdo mu nemohl ublížit jak fyzicky, tak magicky. Mínus však bylo, že se nemohl moc hýbat.

Muž, který až do teď útočil na rudovlasého chlapce, se zarazil a podíval se na Regan. I ze samotných očí mu snad šlehaly blesky.

Regan však neváhala a šeptala další formuli. Konečky prstů jí začaly brnět, jak se v nich hromadila její síla.

Vítr začal foukat silněji a nahnal její barevné vlasy do očí. Jen stěží něco viděla, a když se ještě kvůli dalším mágům zatáhla obloha, nebylo vidět skoro nic.

Nečekala, až muž provede své kouzlo, rozpřáhla ruce a pak je co nejsilněji spojila před sebou. Kouzlo mělo zasáhnout jen muže před ní. Nečekala však, že má tolik sil, aby pobila všechny nepřátele.

Jakmile spráskla ruce, ohromná rudá vlna se oprostila od jejích dlaní a táhla se po celém náměstí. Každý, kým vlna projela, padl k zemi v ohromné křeči a zanedlouho zemřel.

Ti, co stihli pronést štítovou formuli a přežili zásah vlny, byli dobiti mágy, kteří byli na straně lidí.

Regan vysíleně padla na kolena, nevěřícně koukajíc na své dlaně. Jen vzdáleně slyšela radostné výkřiky, smích a přátelské povídání ostatních mágů, jež věřili, že je po všem.

Vzdáleně slyšela, jak k ní někdo promlouvá a pak jí s respektem poplácal po zádech.

Nebo to, jak někdo záměrně vyvolal déšť, aby odplavil krev z kamene, na kterém teď Regan klečela.

Nevnímala. Ani vnímat nemohla. Nemohla se ani radovat z toho, že první bitvu mají za sebou. Nikdy nevěděl, co přijde, ani Regan ne. Jen mohli tušit. Tušit něco obrovského, co si nikdo z nich neuměl představit. Viselo to ve vzduchu.

„Regan?“ Pomalu zvedla hlavu a podívala se na svého rusovlasého přítele, který byl pořád chycen jejím ochranným kouzlem.

Neobratně se vyškrábala na nohy a pak k němu vrávoravým krokem došla. Omluvně se usmála a natáhla dlaň před Spikovo čelo. Plameny, které byly na Spikovi, se přesunuly zpět k Regan.

Když byl poslední plamínek pryč, Spike silně objal Regan a radostně se s ní zatočil. Ona se však nemohla radovat s ním. Bála se toho, co přijde.


 

 Shrnutí ¤ Kapitola 1.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek The mysterious world - Prolog:

13. ElisR1 přispěvatel
27.11.2011 [18:43]

ElisR1wow, tak to bylo naprosto dokonalý, tak teď lituju, že jsem nezačala číst dříve... i když, aspoň tu mám pár kapitol =D a nemusím čekat na pokračování =D.
Ale zpět ke chválám, bylo to vážně skvělý. Opravdu mě to zaujalo, ale to většina tvých povídek. Páni, ehm, doufám, že nevadí, když tenhle koment ukončím a vrhnu se na další kapitolu =D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Eris přispěvatel
30.10.2011 [13:45]

Erissuperduper, to myslíš jak?

11. superduper12
22.09.2011 [9:14]

supeeeeeeeeeeeer kapca ale musim ti úpvedat ze neviem co furtt so safi mate to ze babam furt date zlych chlapov sak som len prolog precital a uz viem ze to ne je ten co ma byt :P :P :D :D

10. Eris přispěvatel
12.09.2011 [15:26]

ErisLidičky moc děkuju za komenty! Náramě potěšily Emoticon Emoticon Emoticon

9. lysithea20 přispěvatel
10.09.2011 [19:05]

lysithea20Super, tohle je presne muj svet, holka, jen tak dal, doufam ze dalsi kapitola bude brzy. jikak, sklanim se pred tebou Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10.09.2011 [13:21]

FaireUž se nemohu dočkat dalšího pokračování.
Doufám, že bude brzy. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Barrys přispěvatel
10.09.2011 [10:55]

BarrysKrása! Nemám slov, úplně mě to nadchlo, uvažoval jsem že něco magického také napíšu. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. BJaneVolturi
09.09.2011 [22:35]

Líbil se mi moc! Doufám že máš napsaných pár kapitol dopředu! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Eris přispěvatel
05.09.2011 [15:24]

ErisSafi, Emoticon Emoticon to bolo u Padlých andělů a ta kapitola měla 12 A4 Emoticon Jóó. hold když jě někdo magor, tak je magor Emoticon Emoticon

4. SafiraDarkfire přispěvatel
04.09.2011 [21:40]

SafiraDarkfireTo jsem ráda, že no coment:D Však na fb sme probrali dost do podrobna, že:D
Chensie neboj se, jak znám ségru, bude to tak dlouhé, jako dycky, jednou jsem to musela číst na třikrát, protože jsem nemohla tak dlouho čučet do kompa, jak to bylo dlouhé:D

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]


Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!