OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » Poslední Janičář - 14. Janičářův vzkazPoslední Janičář - 14. Janičářův vzkaz Během příběhu neměl nikdo z čtenářů možnost nahlédnout do myšlenek Janičáře. Na závěr vám čtenářům sám prozradí, jaký vlastně je.

Nikdy jsem nebyl hrdina, nikdy ani nebudu. Zabíjel jsem za života a pak i po smrti s rozkoší, kterou nikdy nepochopíš. Nenech se mýlit! Džin ze mě zrůdu neudělal, já jí byl dávno předtím. On mi dal jen sílu postavit se proudu času a pěstem nepřítele. 

O lidskou tvář jsem přišel při prvním nasazení zmijí masky janičářského pluku. A poslední kapku lidskosti spolkla zrada jediného člověka, kterému jsem opravdu věřil. 

Můžeš říct, že si takový osud nezasloužím. Já ale nelitoval svých činů. Nečiním pokání ani teď, když už nemusím naslouchat rozkazům džina. Jsem profesionální zabiják bez svědomí i soucitu. Znovu a znovu se brodím krví těch, kteří mě chtěli vlastnit. A ty? Ty stále věříš, že jsem spravedlivý hrdina. Jsi tichým svědkem mých zločinů, tleskáš pokaždé, když vyrvu z hrudi další shnilé srdce. Očekáváš, kdy splním svůj slib. Chceš kata vidět trpět... Ten hněv tě činí horším, než jsem já.

Proč se neptáš, po čem teď toužím? Kde je tvá lidskost?

V téhle hře už určuju pravidla jen já. Jednou uznáš, že jsem neměl nikdy opustit svůj žalář. Možná to bude už brzy, až si ruce umazané tvou krví budu otírat do haleny. Víš, nic nechutná tak sladce jako pomsta. 


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Poslední Janičář - 14. Janičářův vzkaz :

2. Pulsar přispěvatel
17.03.2019 [14:04]

PulsarAhoj Emoticon Díky za pozitivní zhodnocení příběhu, ale pokračování v dohledné době plánovat asi nebudu. Mám (bohužel) rozdělaných vícero projektů a bylo by dobré je dokončit. U některých jsem nepřidala ani čárku už víc jak rok a začíná mě drásat fakt, že se mi množí nedodělaná práce Emoticon Každopádně, děkuji za přízeň a trpělivost v čekání.

1. TinkerTailorSoldierSpy
11.03.2019 [8:41]

Hezká povídka se smutným koncem. Formální stránku nebudu hodnotit, je pravidlem, že tvé povídky jsou vždy krásně zpracované, plné pocitů a barvitých popisů.Emoticon Emilyin konec chytnul za srdce. Líbí se mi, že Tarkan dostal svobodu - zasloužil si ji. Je skvělé, že sis vybrala reálný pluk sultánových Janičářů. Historie je plná takových prvků s obrovským potenciálem pro spisovatele, ať už fiktivních či non-fiktivních příběhů. Já to říkám pořád že je škoda, že autoři utíkají do uměle vytvořených fantasy a sci-fi světů, a nepracují s dějinami. Děkuji za krásnou povídku a těším se na další.
P.S.: Plánuješ pokračování? Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!