OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele PulsarPulsar

PulsarPráva: přispěvatel

Věk: 26

O mně: Zdravíčko, písmáci.
Ve volném čase (kterého by - jen tak mimochodem - mohlo být o dost víc!) píši povídky, respektive romány, protože nejsem schopná vsunout svou představu příběhu jen na několik stran...
Nadevše miluji fantasy (Cwiek, Neomillnerová, Sapkowsky, Rowlingová...) a tímto směrem se také ubírá veškerá má tvorba, která je mírně ovlivněna mou další úchylkou - mytologií a pověstmi.
Prozatím jsem psala jen "do šuplíku", ale před rokem jsem začala vkládat na internet. Bohužel nepřicházely komentáře, které by mi ukázaly chyby (případně klady) díla.
A tak to zkusím ještě u vás a snad mi pomůžete se zdokonalit.

Kontakt:

E-mail: michaelarichterova (zavináč) centrum.cz

Web: www.wattpad.com/user/PulsarQuasar ; www.ospala-sova.bloger.cz

Statistiky:

Moje články: 86

Moje komentáře

Datum registrace: 12. 10. 2014

Poslední přihlášení: 19. 3. 2019, 11:12

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Pulsar

Povídky od PulsarJednodílné: Prázdniny s Bubákem; Minisérie: Šílený Mads; Kapitolové: Shine of Darkness; Shine of Darkness II - Orfeova lyra; Memento Mori; Poslední Janičář; FlickerBeat

Články:

 

Orfeova lyra - 8. Posvátný les

Orfeova lyra - 8. Posvátný lesMavis má konečně Fénixe na dosah. Posvátný les otevřel svou vlídnou náruč, ale jeho strážce je obezřetný. Odmítá vydat vládkyni Podsvětí to nejcennější z lůna Gaii bez podmínek.

 

Orfeova lyra - 7. Dnem i nocí a stále bez cíle

Orfeova lyra - 7. Dnem i nocí a stále bez cíleCesta prázdnou nicotnou zemí se zdá bez konce a Mavis se utápí v temných myšlenkách. Duše malé Zety je tím posledním, co ji nutí nevzdat se a pokračovat dál, i když se zdá, že to nemá smysl. Díky filosofování s malou nezbednicí pak vidí věci, kterých by si nevšimla.

 

Orfeova lyra - 6. V prachu a kostech

Orfeova lyra - 6. V prachu a kostechTo, že jsou Graie proradné baby, víme už od pradávna. Dá se věřit jen tomu prvnímu, co poví. Tím ostatním chtějí jen zaset semínko pochybnosti.

 

Orfeova lyra - 5. Správná cesta ven

Orfeova lyra - 5. Správná cesta venZ Podsvětí vede několik cest, ale jen jedna z nich je ta správná. Kdo ji ale zná?

 

Orfeova lyra - 4. Už žádné zákazy

Orfeova lyra - 4. Už žádné zákazyAbyste se pohnuli z místa, musíte občas zbořit hranice a přestat respektovat pravidla. Alespoň na chvíli, než všechno, co děláte, ztratí smysl.

 

Orfeova lyra - 3. Iluzionista

Orfeova lyra - 3. IluzionistaV temnotě Podsvětí se Mavis snaží vyrovnat s náročným povoláním vládce mrtvých. Sama na sobě pociťuje tíhu bezútěšného světa a Temnoty, která každým dnem ukusuje z její lidskosti. Má pocit, že přichází o rozum. A to, co se stane v knihovně, ji o tom přesvědčí.

 

Poslední Janičář - 14. Janičářův vzkaz

Poslední Janičář - 14. Janičářův vzkaz Během příběhu neměl nikdo z čtenářů možnost nahlédnout do myšlenek Janičáře. Na závěr vám čtenářům sám prozradí, jaký vlastně je.

 

Poslední Janičář - 13. Poslední přání

Poslední Janičář - 13. Poslední přáníPoslední přání, ať je jakkoliv podivné, se má splnit. A je jedno, v jakém stavu jste na něj kývli.

 

Poslední Janičář - 12. Den poté...

Poslední Janičář - 12. Den poté...Emily nedává spát ledový klid Strážců, se kterým přijali zničení janičáře. Navíc si uvědomuje, že pokud rychle nenajde způsob, jak získat srdce, stane se janičářovým hlavní chodem. Jenže v ruce nemá nic víc než bezcennou mapu, ve které neumí číst.

 

Poslední Janičář - 11. Síla přátelství

Poslední Janičář - 11. Síla přátelstvíVztah mezi Lucasem a Janičářem by nikdo nenazval přátelstvím. Pragmatické soužití dvou ztracených existencí ovšem nese jisté výhody. Minimálně pro džina.

 

Hrbáč z Yorku - 9. Krádež a sen o koruně

Hrbáč z Yorku - 9. Krádež a sen o koruněFlorence prožije těch nejnáročnějších osm dní ve svém životě. Kromě předstírání náklonnosti vůči hrbáčovi, musí v probdělých nocích neustále zvažovat, zda zvolí návrat do Londýna, či nikoliv. Má se obětovat pro dobro rodiny, či nikoliv?

 

FlickerBeat - 10. Tajemství Diamantových hor

FlickerBeat - 10. Tajemství Diamantových horDračí říje vrcholí, a aby se Draven neproměnila v městečku, musejí zmizet na bezpečnější místo.

 

Hrbáč z Yorku - 8. Být si jen o kousek blíž

Hrbáč z Yorku - 8. Být si jen o kousek blížRichard i přes jasně daná pravidla není schopný držet se od Florence dál. Chce být alespoň přítelem, ke kterému se bude chtít vracet. Svým neohrabaným jednáním způsobuje krátkodobé dusno, ale ve finále bitvu pomalu vyhrává.

 

Hrbáč z Yorku - 7. Malé a velké útěky

Hrbáč z Yorku - 7. Malé a velké útěkyUtíkat před nepříjemným prostředím lze mnoha způsoby; do lesů i k obchodu. Ale před realitou se schovat nedá.

 

Hrbáč z Yorku - 6. Mat dámou

Hrbáč z Yorku - 6. Mat dámou

Povídka se umístila na prvním místě o Nej povídku měsíce října/októbra. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Florence s Richardem využijí pár hodin soukromí k ujasnění si pravidel, podle nichž budou po dobu nezbytně nutnou fungovat jako pár. Chladnokrevné vyjednávání volně navazující na manželskou smlouvu jen podpoří Richardovu potřebu prohloubit vztah mezi ním a Florence.

 

Hrbáč z Yorku - 5. Svatební noc

Hrbáč z Yorku - 5. Svatební nocZatímco dnes jsou manželské hrátky otázkou soukromí, ve středověku byly především u šlechty věcí veřejnou. Provětrávání špinavého prádla nebo prohlídka klína novomanželky patřily k běžné praxi. Jak se téhle potupné tradici vyhnout, když novomanželé nemají na techtle mechtle náladu? Uzavřou obchod.

 

Hrbáč z Yorku - 4. Kráska a zvíře

Hrbáč z Yorku - 4. Kráska a zvířeSvatební den je obvykle radostnou událostí, na kterou se ženich i nevěsta zvesela připravují. V případě Richarda a Florence je ale všechno jinak, a tak i složení manželského slibu před Bohem není zalitý slunce.

 

Hrbáč z Yorku - 3. Svatební šaty

Hrbáč z Yorku - 3. Svatební šatyPříprava na svatební ceremoniál se za účasti krejčího promění ve vyhlášení války všem společenským konvencím. Hladce neproběhne ani první setkání Richarda s Florence, který se sice pokusí zmírnit bolestivost dopadu politické dohody, ale není příliš úspěšný.

 

Vatikánské kameje - 3. Teorie relativity

Vatikánské kameje - 3. Teorie relativityĎábel strážný v rámci výcviku ukáže Julii víc, než je schopná pochopit. Už se zdá, že by mohla dostat svůj vlastní seznam démonů, kteří ve světě lidí škodí bez pracovního povolení, ale udělá chybu. Když se pokusí vykroutit z paktu, který s ďáblem tiše uzavřela, pozná teorii relativity.

 

Nezlomitelní - 7. Rozmluvy nad spadaným listím

Nezlomitelní - 7. Rozmluvy nad spadaným listímVztah asistenta a vozíčkáře je buď čistě profesionální, nebo přátelský. Anna s Willem ale obě cesty tříští neustálým špičkováním na hranici konfliktu a trumfování, čí životní zkušenosti jsou horší. O to větší překvapení je, když bývalý pilot odkryje kus svého soukromí.

 

Hrbáč z Yorku - 2. Den zrady

Hrbáč z Yorku - 2. Den zradyNadešel den, kdy Jindřich VI. přivítá v Londýně svou nevlastní sestru nepříliš šťastnou zprávou. Florence nehodlá na domluvený sňatek přistoupit, je rozhodnutá neprodleně opustit Anglii, jakmile vyřídí obchodní záležitosti. Ale bratr není jediný, kdo ji zradí...

Novinka

Hrbáč z Yorku - 1. Cena za mír

Hrbáč z Yorku - 1. Cena za mírAnglie se pomalu rozkládá v nekonečných bojích Lancasterů a Yorků. Král Jindřich VI. není schopný boje zastavit, přestože po míru touží ze všeho nejvíce. Když najde Richarda Plantageneta drze sedět na trůnu, jak se prohlašuje jediným pravým králem, navrhne dohodu, která má vyústit v trvalý mír. Vévoda po krátkém přemýšlení přijme, protože si je vědom, že tak dobrou partii pro jednoho ze svých mladších synů bude těžko shánět. Kdo by také stál o přírodou zmrzačeného Richarda?

 

Nezlomitelní - 6. Nový domov

Nezlomitelní - 6. Nový domovWill se vrací zpět do horského městečka. Tentokrát ale vymění hotel za starou faru, kde má symbolicky započít nová etapa jeho života. Než se vůbec stačí rozkoukat, už je v zápřahu, a Anna mu nesleví.

 

Nezlomitelní - 5. Stud

Nezlomitelní - 5. StudPůvodní záměr Anniny návštěvy byl jasný - přimět Laubringena kývnout na zotavovácí kůru. Jeho zdravotní stav je ale o dost horší, než jak jej vykreslil Larry. Když pak během slovní přestřelky padne zásadní otázka, jestli by zvládla péči o zcela závislého vozíčkáře, tak Anna dokáže, že ano. Totéž se ale nedá říct o bývalé hvězdě rally.

 

Nezlomitelní - 4. Dobře placené

Nezlomitelní - 4. Dobře placenéNěkterým lidem se zhroutí celý svět, když přijdou o iluze. Někdo se časem otřepe a jiný se pomalu propadá do temné propasti úzkostí a depresí. Je na každém jednotlivci, jak se k problémům postaví.

 

Nezlomitelní - 3. Malá tajemství

Nezlomitelní - 3. Malá tajemstvíWill se i přes negativní postoj okolí dál pokouší dosáhnout svého cíle. Když potká malého Vaška, který byl tehdy hlavním důvodem odmítnutí u výběrového řízení, zjistí, kolik neštěstí způsobil. Chlapcův dětský pohled na svět jej vnitřně nahlodává, probouzí vzpomínky, které měly zůstat zapomenuty. Pochopení smyslu společenství nazývané rodina, kde strach o jeho členy drží vše pohromadě, zatlačí bývalého mistra světa z oblak zpět na zem.

 

Nezlomitelní - 2. Bez happy-endu

Nezlomitelní - 2. Bez happy-enduCesta k cíli bývá trnitá. Ale když to trní někdo navíc zapálí, začínáte ztrácet naději. A bez happy-endu nebude jen rozhovor s mechanikem.

Novinka

Nezlomitelní - 1. Diagnóza

Nezlomitelní - 1. Diagnóza„Stačí jedna vteřina, aby se vám život obrátil naruby. Někdy je těžké vrátit vše zpátky, a s párem kol navíc se takové přání stává nemožným. Musíte být nezlomitelný." Příběh o vozíčkáři, který se za každou cenu chce vrátit zpět na závodní okruh, nastiňuje složitost života s hendikepem. Ukazuje neochotu vyrovnat se se skutečností, přijmout jakákoliv pravidla a podmínky. Nezlomitelnost lidského ducha v kombinaci s touhou dosáhnout cíle ale nestačí.

 

Orfeova lyra - 2. Sny znají cestu

Orfeova lyra - 2. Sny znají cestuŘíká se, že jediný sen je silnější než realita. Hranice mezi nimi je tenká; snad proto je snům přikládána mystická vlastnost jakéhosi okénka do jiného světa, který funguje paralelně s tím skutečným. Žádný sen ale nedokáže předčit noční můru v realitě.

Novinka

Orfeova lyra - 1. Proti pravidlům

Orfeova lyra - 1. Proti pravidlůmPostavy řeckých bájí se vrací ve volném pokračování Záře Temnoty, tak jak je neznáte! Tentokrát se děj upírá především na Mavis, která bude pokračovat v pátrání po duši vládce Podsvětí. Při cestě za neznámým výsledkem pozná nová dobrodružství a přátelství, zažije okamžiky štěstí i trpkosti a sáhne si na samé dno svých možností. Otázkou je, zda dokáže najít správný směr ke svému cíli? Dokáže Háda přivést zpět?

 

Poslední Janičář - 10. Můj dům je tvůj dům

Poslední Janičář - 10. Můj dům je tvůj důmPo tom, co Emily odhalila džinovu totožnost, je pozvána do jeho doupěte. Najde nejedno překvapení, která změní její pohled na démona.

Dokončeno

Memento Mori - Epilog

Memento Mori - EpilogSkromný dovětek k duchařskému příběhu. A teď už je čas jít spát. Přeji krásnou a nikým nerušenou dobrou noc a vám, ukrytým ve stěnách, úspěšnou noční směnu.

 

Vatikánské kameje - 2. Barbax nebo Barnabáš?

Vatikánské kameje - 2. Barbax nebo Barnabáš?Při pohledu na jasnou noční oblohu člověk filosofuje, ale ďábel vzpomíná.

Novinka

Vatikánské kameje - 1. Ďábel strážný

Vatikánské kameje - 1. Ďábel strážnýBýt ďáblem strážným není zrovna med, a když u toho máte ještě hlídat démony, kteří na povrchu pracují na černo, ocitáte se ve skutečném pekle. Jmenuji se Barnabáš a tohle je můj příběh...

 

Memento Mori - XII. Konec konců

Memento Mori - XII. Konec koncůMáte otázky? Divila bych se, kdyby ne. Zdá se, jako by byl konec, ale pro mě příběh Ďáblova domu tak snadno neskončí. Osud mi připraví ještě jeden velký kopanec.

 

Poslední Janičář - 9. Tarkan

Poslední Janičář - 9. TarkanOd Janičářova útěku uplynuly už celé týdny a Emily nemá v ruce nic. Zoufalství, které v ní podněcuje tlak ze strany Nejvyššího Strážce, ji přiměje k zoufalému činu.

 

Memento Mori - XI. Nikdo se nedívá

Memento Mori - XI. Nikdo se nedíváCo jsme ochotni udělat pro ty, na kterých nám záleží? Obětovat se, zabít... Ale je možné zabít toho, kdo už mrtvý je?

 

Poslední Janičář - 8. Stále stejný vzorec

Poslední Janičář - 8. Stále stejný vzorecKaždý z nás se chová a jedná podle určitého vzorce, díky kterému je snadné předvídat naše další kroky. Vzorec zasazený výchovou, vybroušený zkušeností, leccos prozradí, čímž nás dělá zranitelnými.

 

Memento Mori - X. Kabát prožraný moly

Memento Mori - X. Kabát prožraný molyMarlen jde s pravdou ven. Situace je natolik vyhrocená, že už nemá ani jinou možnost. Namísto paniky a křiku se od Alice ale dočká podpory. Obě se tedy vydají hledat tělo, které nikdo nikdy nenašel.

 

Poslední Janičář - 7. Krev a lži

Poslední Janičář - 7. Krev a lžiEmily zůstává ve vyslýchací místnosti a očekává příchod kata. Ten jí ovšem nabídne něco mnohem horšího, než je smrt, a je jedno, kterou ze dvou variant si vybere.

 

Poslední Janičář - 6. Život mimo láhev

Poslední Janičář - 6. Život mimo láhevLee měl mnoho špinavých tajemství, o kterých se nikde nezmiňoval. Bohužel mezi ně evidentně patřila i chovatelská příručka a skromná soupiska toho, kdo vlastně Janičář byl. Na Emily teď bylo, aby se sama poprala s tím, co se stalo jejím hrozivým dědictvím. Jenže se Strážci za zády to nebude úplně procházka rájem.

 

Poslední Janičář - 5. Krmič

Poslední Janičář - 5. KrmičPachu čerstvé krve Janičář neodolá. A je mu jedno, kolik jí bude...

 

Poslední Janičář - 4. Devět měděných včelek

Poslední Janičář - 4. Devět měděných včelekEmily se zbaví Janičářova těla, jenže má na krku policii. Musí detektiva setřást, což nebude tak jednoduché, jak si myslela.

 

Poslední Janičář - 3. Pak z temnoty a prachu povstane...

Poslední Janičář - 3. Pak z temnoty a prachu povstane...Strážci využijí situace a pokusí se získat Janičáře do svých řad. Šeredně se při tomto manévru přepočítají a ztratí několik rekrutů. V danou chvíli je to ale tím nejmenším problémem, protože Janičář začne lovit v ulicích s vědomím, že tentokrát jej už nikdo nezastaví.

 

Memento Mori - IX. Tichý konflikt

Memento Mori - IX. Tichý konfliktJakpak asi zareaguje Will na Aliciny noční hrátky? A naznačí konečně, kde může být uložené jeho tělo? Marlen už nemá tolik síly, aby vydržela věčné tiché duchařské konflikty.

 

FlickerBeat - 9. Hubička

FlickerBeat - 9. HubičkaŽivot na venici nebo na malém městě přináší mnoho nevýhod. Kupříkladu ten všudypřítomný zájem domorodců... Kvůli němu musí "Déčka" posunout důvěryhodnost jejich nevztahu ke kritické hranici, a to přímo v kovárně na stole.

 

Poslední Janičář - 2. Kroniky hrůzy

Poslední Janičář - 2. Kroniky hrůzyLee poskytnul Emily své deníky, které měly za něho mluvit o věcech skrytých za milosrdným závojem z prachu. Po celou dobu doufal, že se asistentka nezalekne a i přes hrůzy, kterých se dopustil v mládí, převezme jeho funkci Strážce.

Novinka

Poslední Janičář - 1. Rozhodnutí

Poslední Janičář - 1. RozhodnutíStarý Sir McKellen ví, že brzy přijde jeho čas. Než zemře, chce předat pochodeň Strážce nějakému nástupci. Děti ale nemá, proto nabídne tuto funkci společně s nemalým dědictvím své asistentce. Bude ochotná přijmout temné tajemství za své?

 

FlickerBeat - 8. Riverpoint

FlickerBeat - 8. RiverpointDraven po náročném výcviku opouští společně s Drakeem sluj a započnou cestu k dávné slávě draků. Pro ani jednoho z nich to nebude jednoduché, obzvlášť ve městě páchnoucím špínou a morem.

 

FlickerBeat - 7. Trpělivost přináší růže

FlickerBeat - 7. Trpělivost přináší růžeDraven prochází výcvikem a zvládá jej bez ztráty kytičky, ale okamžik proměny se neúprosně blíží. Vyhraje rudo-oramžovo-žlutý třepotavý tlukot nebo ona?

 

FlickerBeat - 6. D&D

FlickerBeat - 6. D&DO večeři, apetitu a výcviku... A také jménu.

 

FlickerBeat - 5. Za hranicí lidskosti

FlickerBeat - 5. Za hranicí lidskostiDrak není jen oheň, šupiny a křídla, ale také prohra v boji, který se vyhrát nedá.

 

FlickerBeat - 4. Yellow flicker beat

FlickerBeat - 4. Yellow flicker beatA tohle je ten rudo-oranžovo-žlutý třepotavý tlukot spalující mé srdce...

 

FlickerBeat - 3. Z bláta do louže

FlickerBeat - 3. Z bláta do loužeVíte, co je vrchol ironie? Když se vás kanibal zeptá, jestli nechcete zůstat na večeři. A s drakem to o moc lepší není.

 

FlickerBeat - 2. Pod záplavou zlata

FlickerBeat - 2. Pod záplavou zlataPříručka pro idioty - Jak přežít setkání s drakem? Str. 35.: „Pokud se ocitnete v této problematické situaci, tvařte se, jako že jste to vy, kdo má vše pod kontrolou."

Novinka

FlickerBeat - 1. Draven

FlickerBeat - 1. DravenJsem princezna vytesaná z mramoru, ladnější než-li déšť. A jizvy pokrývající mé tělo jsou stříbrné a zlaté, krví mi proudí záplavy rubínů, drahých kamenů. Zahřívají mé žíly, oheň si ve mně nalezl útočiště. Postupuji městem, tichá jako oheň. A mým náhrdelníkem je provaz, zavazuji ho a rozvazuji. Snažím se jen držet krok s rudým, oranžovým, žlutým třepotavým tlukotem zapalujícím mé srdce...

 

Memento Mori - VIII. Kocour Will

Memento Mori - VIII. Kocour Will

Povídka se umístila v soutěži o Nej povídku měsíce května/mája. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!Duchové mají zvláštní móresy, a ti hodně přestárlí jsou jedni z nejhorších... Přivedou vás na pokraj šílenství a pak se tváří, jako by se nechumelilo! Není divu, že z toho i ten kocour je tumpachovej!

Novinka

Shine of Darkness II - Orfeova lyra (teaser)

Shine of Darkness II - Orfeova lyra (teaser)Taková menší ochutnávka pro fanoušky Shine of Darkness. Sequel "Orfeova lyra" bude opět příběh nabitý osobitým humorem, nějakou tou akcí, ale především řeckými bohy, jenž se po staletích skrývání opět vrací do města Athén. Těšte se na pokračování příběhu, který - k vaší radosti - začnu uveřejňovat o prázdninách.

 

Memento Mori - VII. Rodinné tajemství

Memento Mori - VII. Rodinné tajemstvíČas. Nedá se zastavit ani posunout. Proti jeho působení se snažíme bojovat různými způsoby - obrazy, fotografiemi a videozáznamy. Jen tak udržíme své blízké alespoň zdánlivě nadosah. Často si ani neuvědomujeme, co za rodinná tajemství prozradí zarámované vzpomínky.

Dokončeno

Šílený Mads - Frankensteinova nevěsta 2/2

Šílený Mads - Frankensteinova nevěsta 2/2Proč někdo čtvrtí těla? Protože si chce hrát...

 

Memento Mori - VI. Ta, co hraje mrtvým

Memento Mori - VI. Ta, co hraje mrtvýmPodivné vize, koláčky i nekomunikující duchy by Marlen snesla. Ale příjezd nečekané a nevítané návštěvy bude pro ni už trochu příliš. Podaří se jí ututlat tajemství domu před zvídavou Alicí?

 

Šílený Mads - Frankensteinova nevěsta 1/2

Šílený Mads - Frankensteinova nevěsta 1/2Tři roky po "Alegorii ročního období" se Alice Sorenssenová vrací. Tentokrát jako jedna z detektivů zvláštního oddělení. Nový případ ji přiměje opět využít Larsenových schopností...

Dokončeno

Šílený Mads - Čtvero ročních období 3/3

Šílený Mads - Čtvero ročních období 3/3Vrah je jen nepochopený umělec...

 

Šílený Mads - Čtvero ročních období 2/3

Šílený Mads - Čtvero ročních období 2/3Ledy se prolomí a vyšetřování dostane spád.

Novinka

Šílený Mads - Čtvero ročních období 1/3

Šílený Mads - Čtvero ročních období 1/3V první části krimi-thrilleru se představí Šílený Mads, který je vyzván policií ke spolupráci na závažném případu sériových vražd. Je ochoten přijmout, ale jen za určitých podmínek.

Dokončeno

Shine of Darkness - 13. Porcelán, který už nikdo neslepí

Shine of Darkness - 13. Porcelán, který už nikdo neslepíPoslední kapitola příběhu o řeckém vládci Podsvětí a patoložce Mavis. Pro spoustu z vás velké překvapení...

 

Shine of Darkness - 12. Jsi jako Kapitán Amerika

Shine of Darkness - 12. Jsi jako Kapitán AmerikaVymyslel si Prométheus proroctví a využil bohy k pomstě za křivdu, kterou na něm Zeus spáchal?

 

Shine of Darkness - 11. Až živý s mrtvým své místo smění...

Shine of Darkness - 11. Až živý s mrtvým své místo smění...Uhodne Mavis Gorgoninu hádanku? A jaké je vlastně proroctví, které zná jen Prométheus?

 

Memento Mori - V. Doteky studených dlaní

Memento Mori - V. Doteky studených dlaníMarlen zjistí, že být členem neobvyklé rodiny má své výhody... A hlavně zjistí, že nestačí políbit žábu, aby získala svého prince.

 

Memento Mori - IV. Důvod

Memento Mori - IV. DůvodMarlen se duchů nezbaví ani za pomoci média. Má se smířit s tím, že se stala členem neobvyklé rodiny. Jenže jak odstranit ducha, který se vás chce zbavit? Skladatelka v této kapitole zjistí, že si celou dobu kladla špatnou otázku. Nejde o to "co chce", ale "kvůli čemu".

 

Memento Mori - III. Mrtvý básník

Memento Mori - III. Mrtvý básníkMarlen se po ataku rozhodne přeci jen vylézt z pokoje a obhlédnout dům.

 

Shine of Darkness - 10. Hodiny a hádanka

Shine of Darkness - 10. Hodiny a hádankaPoslední zbytek naděje, který se skrývá na samém dně Pandořiny skříňky, může změnit horizont blížících se událostí. Po tomto zázraku touží mnozí, jenže není lehké jej získat. Je totiž ukryt v hnízdišti nestarší Gorgony, která poklad nevydá bez boje...

 

Memento Mori - II. Rose

Memento Mori - II. RoseStrach je to jediné, co s vámi zůstane za zamčenými dveřmi...

 

Memento Mori - I. Kontakt

Memento Mori - I. KontaktSir Fox vysvětlí Marlen, proč je zbytečné odstupovat od kupní smlouvy, a odhalí střípky minulosti starého britského rodu...

Novinka

Memento Mori - Prolog

Memento Mori - Prolog„Pamatuj na smrt" je záležitostí pro milovníky klasického duchařského hororu. Příběh začíná v okamžiku koupě viktoriánského sídla Fox Manor, o jehož skrytých vadách při podepisování smlouvy sir Edward Fox pomlčí. „A na závěr vám dám dobrou radu do života. Vždycky se zeptejte, jestli tam straší..."

 

Shine of Darkness 9. Diova slabina

Shine of Darkness 9. Diova slabinaPrométheus je ten typ obra, co zadarmo nehrabe. A i ze soudného dne udělá slušný business, na kterém vydělá především on. V Olympanech vidí sice neschopné primadony a v lidech snadno manipulovatelné trubce, ale protože má tyhle trubečky rád, rozhodne se zasáhnout Dia do nejzranitelnějšího místa.

 

Shine of Darkness 8. Za bronzovou branou

Shine of Darkness 8. Za bronzovou branouTo, že pokus o útěk z Podsvětí, nebyl úplně dobrý nápad, dojde Mavis hodně pozdě...

Novinka

Prázdniny s bubákem

Prázdniny s bubákemJedna nesmyslnost loňského léta, která se pokoušela umístit v soutěži "Dobrodružné prázdniny". Zkrátka a jednoduše - bubák, ten tvrdej chleba má!

 

Shine of Darkness 7. Nabídka, která se neodmítá

Shine of Darkness 7. Nabídka, která se neodmítáNa granátových jablkách vlastně není nic zvláštního... Snad jen to, že vůbec nevypadají ani nechutnají jako jablka, jsou to bobule a ne malvice, a po rozříznutí vypadají jako šperk, což obyčejné "Golden Delicious" taky nesvede! Tak proč neříct "ano", když vám někdo takový skvost nabídne k ochutnání?

 

Shine of Darkness 6. Ztracený ráj

Shine of Darkness 6. Ztracený rájHádes umí jednat s mrtvými - taky po těch letech! - ale s živými mu to moc nejde...

 

Shine of Darkness 5. Hefaistos a hra o trůn

Shine of Darkness 5. Hefaistos a hra o trůnJaký bude Mavin první den v Podsvětí? Plný příjemných i nepříjemných překvapení... Mimochodem, znáte Hefaista? Zručný klenotník, kovář a řemeslník... Stále nic? No, však on se v této kapitole představí sám. Přeji příjemnou četbu ;)

 

Shine of Darkness 4. Spektrum Podsvětí

Shine of Darkness 4. Spektrum Podsvětí Tuhle kapitolu bych shrnula jednoduše tím, co mě k napsání inspirovalo: Spectrum by Florence and The Machine When we first came here, We were cold and we were clear, Til you let the spectrum in. Say my name, And every color illuminates, We are shining, And we’ll never be afraid again.

 

Shine of Darkness 3. Dovolená

Shine of Darkness 3. Dovolená Mavis si užívá první dny dovolené. Bezstarostně tráví čas lelkováním, aniž by tušila, že se brzy setká s mužem, jehož znala jen z příběhů, které jí vyprávěl otec. Osudové setkání ale neproběhne hladce, jak by si Hádes přál...

 

Shine of Darkness 2. Sokratova moudrost

Shine of Darkness 2. Sokratova moudrost Hádes měl jasný plán, jak smrtelnici přivést do Podsvětí. Vzhledem ke svým pramalým zkušenostem v oblasti lásky se rozhodne využít rady starého přítele - Sokrata.

Novinka

Shine of Darkness 1. Hvězdy nad Erebem

Shine of Darkness 1. Hvězdy nad Erebem Hádes, nejobávanější z bohů, je osamělým vládcem nevlídné říše mrtvých. Celá milénia se snažil nalézt vhodnou partnerku, ale bez úspěchu. Bohyně se od něho odvracely a smrtelnice se ho bály. Vše se změnilo, když jednoho dne v magickém zrcadle, které mu umožňovalo sledovat dění ve světě smrtelníků, zahlédl malé děvčátko... Trpělivě čekal, dokud z děvčátka nevyroste žena, které bude moci nabídnout život po svém boku.
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!