OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » Albus Percival Wulfric Brian BrumbálAlbus Percival Wulfric Brian BrumbálAlbus Brumbál jak ho neznáte.

Mnoho lidí si při zaznění jména Albus Brumbál vybaví vlídnost, milé chování a mírnou trhlost. Ale stejně jako Albus Brumbál není jeho celé jméno, toto není jeho celá osobnost.

Brumbál nebyl ideálním člověkem. Možná svým vzhledem milého dědečka kdekoho ošálil, ale mě ne. Věřil, že účel ctí prostředky a nebál se za cílem dojít i jinou než nenásilnou cestou. Byl tajemný a málokdy řekl vše.

A není snad kruté donutit někoho, aby vás zabil i přesto, že se mu to hnusí? Zakázat posílat vašim přátelům, aby vám posílali dopisy? Nebo snad poslat teenagera na misi, která nemá téměř šanci uspět?Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Albus Percival Wulfric Brian Brumbál:

6. Henley přispěvatel
02.09.2014 [16:34]

Henleymě se to líbí. je fajn, jak je to celé okjektivně podané. líbí se mi, jak podáváš svůj pravdivý názor. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Drakie přispěvatel
30.06.2014 [13:38]

DrakieMaybellineEver: velice děkuji za podporu
Tethys: děkuji že jsi se tolik rozepsala a máš pravdu, tento drabble rozhodně nebyl objektivní, napsala jsem to poté, co jsme se s kamarádkami ve škole pohádali právě na toho téma, kdy ony viděli Brumbála jako někoho idilického a perfektního. Chtěla jsem tam dát i něco z té jeho dobré stránky, ale poté jsem bohužel zjistila, že přesahuje limit 100 slov. Každopádně toto nebyla přesná definice Brumbála, chtěla jsem jen ukázat že i on má jiné než světlé stránky

4. Tethys přispěvatel
30.06.2014 [13:20]

TethysTak jo, fajn, nebudu se ohlížet na to, jak je to napsané, ale na to, CO je v tomhle článku napsané.
Brumbál je moje oblíbená postava. Samozřejmě, často chodil přes mrtvoly, aby posloužil "většímu dobru". Ale sám za to dost ošklivě zaplatil. Pokud jsi četla HP, tak určitě víš jak a v jakém rozsahu.
Na konci píšeš: A není snad kurté donutit někoho, aby vás zabil, přestože se mu to hnusí?
Ano, je to rozhodně kruté. Ale kdyby Snape nezabil Brumbála, musel by ho zabít Draco. On by to pravděpodobně nezvládl, takže by Voldemort zabil jeho i celou Malfoyovic rodinu. A pokud by ho náhodou Draco zabil, celý život by trpěl výčitkami svědomí (a naprosto oprávěnými). Snapův život byl po Lilině smrti spíš jakýmsi přežíváním. A samozřejmě, že Brumbála nechtěl zabít, ale musel uznat, že jeho duše je už i tak dost poničená, a on sám (i Brumbál) věděl, že šance, že přežije válku, je... no, téměř nulová.
Dále: Zakázat vašim přátelům, aby vám posílali dopisy? Ano, to je taky dost kruté. Ale kdyby nějaký ten dopis, kdy Mia nebo Ron Harrymu píšou kde jsou a co tam dělají, někdo ze Smrtijedů našel, celý Fénixův řád by šel do kopru a všichni by byli do týdne mrtví, včetně Harryho.
A nakonec: Poslat teenagera na misi, ve které nemá témeř šanci uspět? No, předpokládám, že máš na mysli cšelý sedmý díl aneb Harryho honba za viteály. Tak zaprvé si musíš uvědomit, že Brumbál nevěděl, že jde pro falešný viteál. Kdyby byl pravý a Harry by ho zničil, zase by bylo o jeden viteál míň a to by Harrymu rozhodně pomohlo. Zadruhé, Brumbál nemohl očekávat, že zrovna v ten den, kdy s Harrym opustí školu, dovnitř vtrhnou Smrtijedi v čele s Bellatrix, tím pádm ani nemohl tušit, že zemře zrovna v ten den. Kdyby byl naživu, tak by Harrymu 100% vysvětlil, jak se viteály ničí apod.
Nepopírám, že Brumbál není manipulátor první třídy. Rozhodně si nerad špinil ruce. Ale byl to člověk, který toho hodně dokázal. A opravdu není jenom ten hodný dědeček, jak ho vidí Harry v prvních několika dílech. Ale teď vážně - to je doopravdy někdo jenom zlý, nebo jenom hodný?
No, trochu jsem se rozepsala, jak vidím. Nicméně doufám chápeš, proč tenhle drabble nemůžu brát jako něco "vydařeného". Díváš se na to jenom z toho jednoho úhlu pohledu.
Takže příště to snad bude lepší. Emoticon

3. MaybellineEver přispěvatel
30.06.2014 [12:22]

MaybellineEverMě se to líbí. Emoticon vždycky mě rozčilovalo, když jsem četla FF, že je v nich Brumbál stavěn na piedestal a považován za morální idol. Pro mě byl vždycky tak trochu temnou postavou.. Za mě Emoticon

2. Drakie přispěvatel
30.06.2014 [11:36]

DrakiePasáž z knihy to určitě není, je to moje vlastní dílo, ale díky, příště se budu víc snažit

1. Ronnie přispěvatel
30.06.2014 [11:00]

RonniePro mě jako Potterheada je tohle naprosto zbytečné a nudné. Jako by to byl jen přepis toho, co už dávno vím.
Propo myslím, že podobná pasáž se objevila i v knize, ale nejsem si tím na 100% jistá, jestli to tak je, nebo jestli se mi to tak jen usadilo nějakým způsobem v hlavě...

Za mě nic moc. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!