OurStories.cz ~ naše povídky - PísničkyNovinka

Od Cholmondeley na jih devět mil

Od Cholmondeley na jih devět mil

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce října/októbra. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!
Cholmondeley [Čomly] je anglické panství, neodmyslitelně spjaté s čs. armádou ve Velké Británii během druhé světové války...

Novinka

Marie

Marie

Povídka se umístila na prvním místě o Nej povídku měsíce září/septembra. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!
Dívka Marie, soška Marie.

Nedávno opuštěná víska.

Jedna válka právě skončila.

Novinka

To se jen z nebe do okna spustil déšť

To se jen z nebe do okna spustil déšť

Povídka se umístila na druhém místě o Nej povídku měsíce června/júna. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!1942 |75 let| 2017

Adolf Opálka Milušce? Jan Kubiš Marii? Josef Gabčík Anně? Jaroslav Švarc, Josef Bublík, Jan Hrubý či Josef Valčík, každý té svojí milé?

Hold nejen sedmi odvážným mladým mužům z krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, ale i všem ostatním, kteří tehdy skočili do tmy...

Novinka

O rybce a o dvou chlapcích

O rybce a o dvou chlapcíchŠuhajovská legenda mě nepřestane uchvacovat. Moje školní sešity pokrývá nespočet havranů na plotu a také pár zbojnických veršů. A když při jedné hodině dějin výtvarné kultury pan učitel zmínil píseň Hádala se duše s tělem, nějak se mi ony verše propojily s melodií a už nebylo cesty zpátky... Žandár Pavel, rybka Eržika a Šuhaj loupežník.

Novinka

Rebelové

RebelovéNo ehm... Co k tomu říci? V době, kdy jsem toto psala, jsem nebyla moc slušná a hodná holčička...

Novinka

Děti

DětiTento text jsem psala již hodně dávno. Je z mého starého blogu. Musím říct, že jsem ho psala v krušných chvílích a je tak trochu o mně.

Novinka

Je tu nějaký dobrovolník?

Písnička na melodii Do you want to build a snowman ze školního prostředí.

Novinka

Setkání

SetkáníTehdy, když jsem toto psala... Byla jsem dost naštvaná, smutná a bezmocná. Cítila jsem se strašně...

Novinka

Nejsem malá

Osmnáctiletou holku mají všichni za malou, a tak ji to přestalo bavit.

Novinka

Svatba

O tom jediném a zároveň nejlepším dni, který všichni určitě znají. Je to svatba.

Novinka

Nedaleko Brněnky

Písnička, co jsme s Aqui13 vymýšlely v primě. Zpívejte na melodii písně Blízko Little Big Hornu.

Novinka

I'm Sirius Black

I'm Sirius BlackTahle písnička vznikla jednou takhle v koupelně. Je anglicky, ale tohle by měli všichni přeložit, je to totiž jen lehká angličtina :). Jmenuje se I'm Sirius Black, protože... No, to si přečtete ;). Hezky si počtěte a třeba vymyslíte i vlastní melodii :). Nikdy jsem ještě neslyšela písničku s tématikou Harry Potter, tak možná jsem první, kdo ji vymyslel.. :).

Novinka

Najdu si tě

Najdu si těMoje první písnička, kterou jsem kdy napsala. Dostala jsem v zušce zadání k soutěži, do které mě moje učitelka na klavír přihlásila. Sice jsem se neumístila, ale myslím, že si zaslouží, aby si ji někdo přečetl. Mám k ní i noty, ale ty by se sem psaly těžko. Možná časem přidám i video :).

 1Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!