OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » EvitaEvitaJaro je v plném proudu, krásný čas pro smrt.

Bílý sníh je už dávno pryč. Zelené louky září do dáli a slunce mile hřeje.

Odkvetlé chmýří pampelišky hoří pod posledními paprsky slunce.

Stojí ve stínu pod mostem dálnice.

Divoce okolo kmitá očima.

Šeptá: „Máš?"

A přebírá papírový pytlíček.

Stáhla se ještě víc do tmy. Slunce s nádherou zapadlo. Páchne to tu močí.

Padla rosa.

Rozsvěcují se první hvězdy. Ze silnice stále vyzařuje teplo. Potácivě přichází.

Je bosá.

V tmavých očích se jí odráží světlo měsíce a šílenství. Tančí od stromu ke stromu, rukama zběsile hladí kůru, zpívá.

Tklivá píseň o nezměrném žalu se rozlévá okolím.

Náhle padá k zemi.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Evita:

3.
Smazat | Upravit | 10.07.2014 [1:27]

Ahoj caa.
Tak ti nevím, ale obcházím tvojí tvorbu po špičkách už docela dlouho, a zatím jsem si neudělala názor. Ale na rozdíl od pisálků, kteří mě nezaujmou, k tobě se neustále vracím a čekám. Tvoje Jozefínka mě odrovnala na hezky dlouhou chvíli. Možná tím, že zažívám stejné pocity, a našla jsem je vyjádřené v tak nádherném pojetí, zatímco já sama jsem jim tvar dát nedokázala. Asi právě díky Jozefínce k tobě občas zavítám a zkontroluji tvé skóre.
Nemůžu si pomoct, ale cítím v tobě něco, co se pomalu klube na světlo, a já jsem nějakým způsobem přesvědčená, že to bude zatraceně stát za to, až se to vyloupne. Možná je to tím, že já se zmítám v hysterii těžkých souvětí, zatímco ty píšeš všechno tak nenuceně, lehce a jednoduše.
Chtěla jsem ti jen říct, že ač jsi zatím nedoceněná, nevzdávej psaní kvůli malým ohlasům, a pokračuj. Jde o to vypsat se... a v tobě se skrývá genius, jsem si tím jistá. Jen mu dej čas a cvik. Emoticon

2. SaDiablo přispěvatel
30.05.2014 [16:41]

SaDiabloNevím, co má značit ta kurzíva na konci. Také se v textu nevyskytuje ani jedno souvětí, možná jsi chtěla vyvolat nějaké napětí, ale takhle to na mě vůbec nezapůsobilo. Možná to mělo být strašidelné, nebo spíše o kontrastech? Kdy na jaře vše ožívá a feťačka umírá pod stromem? Nápad zajímavý.

1. Sateenkaari přispěvatel
29.05.2014 [21:20]

SateenkaariMusím přiznat, že jsem to moc nepochopila. :D Ale to je nejspíš jen můj problém. :) Jinak hezké.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!