OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » MagdaleneZačínám se bát, jestli nejsem psychicky narušená, protože takovýhle triple drabble normální člověk nenapíše :D. Drabble o muži a ženě, co se setkají v kavárně a... Počkat... Žena? Nejsem si jistá, zda je to to správné slovo. Ona je prostě ona.

Magdalene naklonila hlavu napravo, potom nalevo a nakonec s ní nechápavě zavrtěla. „Vy si opravdu myslíte, že existuje spravedlnost?“ přimhouřila oči a probodávala pohledem muže, sedícího naproti ní.

Seděl, celý nesvůj, ruce složené v klíně. „Jistě. Jinak… Jinak by to všechno přece nedávalo smysl. Jinak bychom nebyli.“

„Bože… Jsme jen živočichové, bytosti vzniklé z biologického materiálu. Žádnou spravedlnost v tom nehledejte. Spravedlnost zabíjí rozum.“

„A nespravedlnost zabijí nás.“ Naklonil se k Magdalene, aby svým slovům dodal na váze. Ta ovšem jen klidně seděla a s mírným úsměvem si ho prohlížela.

„Ale rozum je věčný. My jsme jenom genetický materiál, drahý. A naše lásky, naše touhy, naše bolesti… Zahynou spolu s naším pomíjivým bytím.“

„Takže jsem tu jen proto, abych… Abych přežil?“

„A množil se. A další generace se množily a nakonec… Vyhynuli.“

„Jak to víte?“ Neodpověděla.

„Vy teď jděte domů, pomilujte se s vaší ženou nebo mužem nebo čímkoliv jiným, a potom… Potom se pokuste si z naší schůzky poskládat v hlavě hezkou vzpomínku, kterou si vybavíte, až budete umírat. Já si teď půjdu zakouřit,“ řekla Magdalene a vstala z koženého křesílka.

Muž, jehož jméno není podstatné, tam potom chvíli seděl, ruce stále složené v klíně, aby se nakonec zvednul a šel se domů pomilovat se svojí ženou, která mu ovšem najednou připadala tak… tak nemilovatelná.

A jednou se přistihl, jak sedí v té samé kavárně a čeká na Magdalene. Čeká, aniž by si s ní dohodnul schůzku, ale je si jistý, že Magdalene přijde.

„Už to nedokážete, že? Koukat se na svět jako předtím… Já také ne,“ ozvalo se za jeho zády.

„Kdo jste?“ zeptal se ženy, co se mezitím tiše posadila naproti němu.

„Já jsem Magdalene,“ usmála se, až jí byly vidět bílé zuby.

„Vy víte vše, že ano?“ smutně se usmál muž.

Magdalene se usmála ještě smutněji…
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Magdalene:

4. Aliska přispěvatel
25.09.2014 [20:05]

AliskaTenhle drabble neměl účel vůbec žádný :D. Byla to taková strašně intenzivní myšlenka, kterou jsem nemohla vystrnadit z hlavy a tak jsem jí dala na papír. Jenom z toho důvodu, že mě nesmírně zaujala a říkala jsem si, že by mohla zaujmout i ostatní. :)
V podstatě to nebylo ani o filozofické úvaze samotné, ale spíše o té postavě Magdalene a ta myšlenka měla vyjadřovat Magdalenino vědění a také jak ho podává lidem, kteří se naivně myslí, že svět je hezké místo. :) Snad ti druhé drabble postavu Magdalene trochu víc přiblíží. :)
A děkuju! :)

3. Trisha přispěvatel
25.09.2014 [19:59]

TrishaVeľmi zaujímavé drabble. Prečítala som si ho 2x a stále tomu tak celkom nerozumiem, ale ja na to prídem.Emoticon Ono príde mi to ako zamyslenie sa nad tým, prečo človek vznikol. Aký to má účel? Nemala si náhodou filozofickú hodinku? Ale myslím, že je to pekné drabble. Rozhodne má niečo do seba. Emoticon Emoticon

2. Aliska přispěvatel
25.09.2014 [19:50]

AliskaŘíkám si! Jinak bys nezjistila, jak zajímavý to je :D.
Plánuju udělat takovou menší drabble sérii s Magdalene, už mám i druhý díl.
Nepřemýšlej, v podstatě je to ošklivá myšlenka :D. Ale užila jsem si psaní tohohle drabble.
A.

1.
Smazat | Upravit | 25.09.2014 [19:42]

To bylo zajímavý. Emoticon A víš, že ten FB je dobrá věc? Emoticon Jinak bych si to asi nepřečetla. Emoticon Emoticon Ale jako ta myšlenka, co tam Magdalene s tím mužem probírala, byla fakt zajímavá... Emoticon Ale nechci si zkazit život jak oni, tak nad tím přemýšlet nebudu. Emoticon Emoticon
A.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!