OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Another Fire - 5. kapitolaAnother Fire - 5. kapitolaSydney se ocitá ve vlaku spolu s Lukem. Jak se zachová člověk bez jístého přísunu potravin, když je oblklopen luxusem? To zjistíte zde ;) Jinak je to asi jedna z nejodlehčenějších kapitol, které jsem pro tuto povídku zatím napsala :D

Křišťálové lustry. Stříbrné svícny. A jídla a pití, že by to vystačilo pro celý kraj. Ohromeně jsem vešla do místnosti. Byla obložena modrým sametem a koberec byl o jen o něco světlejší barvy. Víc než polovinu jídel jsem nepoznávala.

„Je to tu nádherné, že?" švitořila Lawinia a nabídla si nějaké ovoce, které jsem v životě neviděla. Z domova jsem znala jen ovoce a zeleninu, které jsme uměli vypěstovat. Luke se protáhl kolem mě a usadil se do křesla. Následovala jsem ho, ale posadila jsem se co nejdál od něj. Vrhl po mě nicneříkajícím pohledem.

„Kdy dorazí náš instruktor?" otázal se Lawinie. Ta se napřímila od tácu s dezerty a přísně se na něj podívala.

„Až přijde, tak přijde. Marcus má i důležitější věci na práci, než tajtrlíkovat kolem vás." Opravdu mě začalo zajímat, co dělá instruktor Splátců z devátého kraje důležitějšího. Z přemítání o volnočasových aktivitách instruktorů mě vytrhl náš mentor osobně. Byl vysoké, svalnaté postavy. Nebylo mu určitě víc než třicet. Měl krátké, blonďaté vlasy a zelené oči. Šel z něj strach.

„Zdravím, Splátci." pronesl, a svalil se do křesla. Začal mě, i Luka doslova skenovat očima. Slyšela jsem, že lékaři mají takový přístroj, který dokáže člověka prohlédnout skrz naskrz. Náš mentor ho měl dozajista v očích.

„Pro začátek bych vám řekl asi tohle: Smiřte se s tím, že tak za týden, dva, budete pravděpodobně mrtví. A musíte taky vědět, že ve výsledku vám nemůžu nijak pomoci."

Tvářila jsem se, že mě to nezasáhlo a nezřetelně jsem pokývala hlavou. Je něco jiného, když to víte, a když vám to někdo oznámí jako holý fakt.

„Jmenuji se Marcus Switch, jsem vítěz padesátého sedmého ročníku Hunger Games. A..." Náš mentor se nadechl k pokračování, ale náhle se bezdůvodně pronikavě zahleděl na Luka. Díval se na něj notnou chvíli a pak pohledem střelil ke mně. Hned na to se zvednul a vypochodoval ze dveří. Všichni jsme hleděli jeho směrem, když se dveří opět vykoukla jeho hlava.

„Ráno probereme strategii, děcka, teď si musím dáchnout," oznámil nám s úsměvem a zmizel. Lawinia si potichu odfrkla a něco zamumlala. Po chvíli oždibování dezertů se taky vypařila. Zůstala jsem v jídelně jen já s Lukem. Až doposud se díval do země. Ale teď měl své ledové oči upřené na mě. Polkla jsem.

„Co je?" zeptala jsem se až příliš agresivním tónem.

Navzdory mému očekávání, že se na mě vrhne a rovnou mě zapíchne vidličkou se rozřechtal a naklonil hlavu na stranu.

„Zkouším co vydržíš," odpověděl prostě.

„Ale já na tvoje zkoušky nemám náladu," odsekla jsem.

„Zdáš se být milejší, než ve skutečnosti jsi."

„To ty taky."

„Těžko, jsem arogance sama."

Nadechla jsem se k odpovědi, ale Luke změnil téma.

„Marcus je dobrý mentor. Většina Splátců, které trénoval, umřela až někdy uprostřed her."

Hleděla jsem na něj. Nejdřív jsem se ho bála, pak mě štvala a teď bych s ním skoro soucítila.

„Asi máš pravdu. Možná to jeden z nás přežije," prohlásila jsem. Ani jsem pořádně nevěděla, co jsem řekla, dokud se na mě Luke nezadíval.

„Nepřežije ani jeden."

„Proč?" Nelíbilo se mi, kam tento rozhovor směřuje.

„Protože nás Lawinia oba zamorduje až zjistí, že jsme vyžrali jídelnu," řekl s šíleným úsměvem a vrhl se k hromadě koláčů.

Rozesmála jsem se na celé kolo.

 


Poznámka autorky: Asi jste si všimli, že jednu Marcusovu větu jsem ukradla Heymitchovi, ale dle mého se nic kloudnějšího splátcům oznámit moc nedá.

A abyste měli zhruba představu o spátcích a mentorovi, tady máte obrázky, jak asi vypadají.

Sydney Johnsonová (tak +- moje představa):

Sydney J.


Luke Raninghale (původně jsem to dělala na bázi Iana Somerhaldera, ale tenhle je lepší):

Luke R.


Marcus Switch (už když jsem to psala, měla jsem ho na mysli):

Marcus S.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Another Fire - 5. kapitola:

8. Veva
12.09.2013 [11:26]

pff...síce mi nejde otvoriť obrazok Luka, ale nikdo neni viac sexi než Ian Somerhalder... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon zatiaľ sa táto poviedka zdá byť skvelá. určite to bude tak aj pokračovať. Emoticon Emoticon

7. evelyn přispěvatel
28.05.2012 [19:04]

evelynMarcus je dobrý mentor. Většina jeho splátců zemřela až někdy uprostřed her. - Tohle je naprosto přesné a trefné! Až mi přeběhl mráz po zádech...
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Eolis přispěvatel
11.05.2012 [16:29]

EolisMoc hezký! Už se těšim na další kapitolu! Emoticon A co se týče obrázků tak jsem si je představovala trochu jinak, ale to neva. Každej má jinou fantasii. Emoticon Když tu tak čtu ty komenty tak... sakra musim se na ten Hunger Games někdy podivat! Emoticon Emoticon

5. Gracewhite přispěvatel
10.05.2012 [11:22]

GracewhiteWauh! Luke je dobrej sexoš! Emoticon A dobře to na konci zabil :D
Jináč, kapitola zase skvělá
Emoticon

4. Sasanka
09.05.2012 [19:02]

je mi celkem jedno, jak si je představuješ ty, pro mě vypadají úplně jinak :D ale to je fuk... nemám moc čas na velké rozepisování (dělám totiž práci do školy, tak ne že mě práskneš)... Líbilo, chci další, pokud možno hned... Ten jejich mentor je fakt drsnej :D

3. Katniss přispěvatel
09.05.2012 [16:28]

KatnissHah!Ten obrázek Marcuse mě pobavil. Emoticon Emoticon Tak to je hustý protože toho Lukea jsem si představovala skoro stejně xD Líbí se mi, jaký má Luke smysl pro humor, ale je smutné, že nejmíň jeden z nich umře Emoticon Emoticon Těším se na další pokračování Emoticon Emoticon Emoticon

2. Attia přispěvatel
07.05.2012 [17:46]

AttiaTa poslední věta Luka mě opradu moc pobavila Emoticon No ,ale když má někdo prostě někdy záchvat žranice (jak tomu říkám), tak se na něj nemůžou zlobit, že vyžral snad všechno kolem sebe Emoticon Ale musím říct, že jsem si fakt nejistá jak to skončí. Mám hodně teorii o konci, z toho polovina končí smrtí Luka a ta druhá polovina končí smrtí Sydney. Jen tak dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 07.05.2012 [9:25]

*Počáteční uvozovky se píší dole.
*Pozor na překlepy.
*Než ti vyjde článek na titulní straně, napiš do perexu stručný popis kapiotoly, ne povídky!
*Číslovky vypisuj slovy. (Výjimka je u letopočtů. Např. 2000 či 1875) Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!