OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Čáry máry fuk! 2Čáry máry fuk! 2Pomalu ale jistě se mi z toho stává groteska. Ach to dnešní čarodějný studentstvo... vůbec to nechce poslouchat!

Troll po dvěstědvaceti voltech aneb Ty toasty jsou moje!

 

2) Troll po dvěstědvaceti voltech aneb Ty toasty jsou moje!


Když koukla na starobylé hodiny visící přímo vedle Moudrého klobouku, který ji před necelými šesti lety zařadil do Nebelvíru, byl právě čas večeře.

„Dědo, měli bysme jít, jinak po nás Trewlaneyová vyhlásí pátrání. Znáš ty její katastrofální předpovědi," ušklíbla se Aly. Brumbál jen kývl a vstal od stolu. Měla pravdu, profesorka Trewlaneyová byla opravdu schopná zalarmovat celý učitelský sbor, kdyby v jedné ze svých vizí zahlédla jeho zhoubný konec, a on ještě nepřišel k večeři...

Společně se tedy vydali bradavickými chodbami vstříc Velké síni. Aly zvesela poskakovala kolem svého dědečka, který svým rázným krokem pročesával vzduch a zanechával v něm svou typickou vůni Bertíkových lentilek. Pan ředitel byl mlsal!

Když ale měli vejít do té veliké místnosti s tajuplným stropem, Aly náhle zastavila a nechala si dědečkovu ruku obmotat okolo ramen. Přece jen... nemůže tam vpadnout jako velká voda. Pak by třeba zakopla o Kratiknota a nejen, že by si natloukla, ale navíc by měla na triku další průšvih. Stačilo, že Snape hlídá každý její pohyb, nemuselo by to tak být i s jinými profesory. A krom toho, Kratiknota měla vážně ráda.

„Bude dneska sladký?" zeptala se Aly ještě předtím, než se od sebe s Brumbálem odpojili.

„Podle všeho ano, proč se ptáš, drahá?" Aly v objetí jen pokrčila rameny.
„Nevím," zapřemýšlela. Pak se jí ale šibalsky blesklo v očích. „Možná bych ráda zkusila ty ananasový kokosky," zašklebila se pobaveně. I Brumbál se usmál a víc jí stiskl rameno.

„No nic," zahlaholila Aly, když si všimla, jak na ni od Nebelvírského stolu zvesela mává Ginny Weasleyová, „už půjdu. Měj se, dědo. A dobrou chuť!" Rychle ho líbla na tvář a než se stihnul vzpamatovat a popřát jí totéž, seděla už mezi svými přáteli a hravě šťouchala do své zrzavé kamarádky.

Brumbál jen s úsměvěm zavrtěl hlavou a vydal se k učitelskému stolu.

Ten večer se skutečně podávaly ananasové kokosky.

 

¤¤¤¤¤

 

Ráno byla Aly až moc hyperaktivní. Ginny ji přitom nezapomněla počastovat velmi lichotivou poznámkou, že vypadá jako troll po dvěstědvaceti voltech. Tomu se jen ušklíbla a spěchala dolů, do Velké síně na snídani. Dneska měla hlad jako celá banda Weasleyovic výrostků. Však si kvůli tomu taky ráno přivstala! Nehodlala přijít s Ginny jako jedna z posledních (s ní to ani jinak nešlo, v koupelně pokaždé strávila půl druhé hodiny zušlechťováním, a upřímně řečeno... nikdy to nebylo nějak zvlášť poznat), aby jí pak Seamus před očima sežral poslední toast. To by se pak mohla jít bodnout i Tonksová s tím svým metamorfomágem, jak by se Aly najednou vzteky zrudla a začala běsnit. Seamusovi by  pod stolem rozzuřeně kopla do nohy tak, že by měsíc nemohl pohnout ani palcem, aby mu nevyhrkly slzy bolesti. A to by měl ještě štěstí - taky by mohla zamířit o trochu výš a nakopnout ho úplně někam jinam, že.

Dorazila právě včas. Ve dveřích nebelvírské společenské místnosti se sice ještě popasovala s Deanem. Ani jeden nechtěl ustoupit, takže to vypadalo, že se ve futrech nadobro zasekli. Naštěstí kolem zrovna procházel Ron, jeden z Weasleyů, vychován smečkou starších bratrů. Ten aby si neodpustil nějakou levárnu!

Štípl Deana do zadku tak silně, až s řevem (který musel být slyšet přinejmenším až v Prasinkách) vyklouzl z dveří, jako by to předtím naolejovali. Přitom samozřejmě zafungovala zemská gravitace i na Aly, která se rozplácla širší jak delší na chodbě hned vedle Deana, před portrétem Buclaté dámy.

Několik čtvrťaček kolem nich prošlo s hlasitým hihňáním, ale Ron a vlastně i všichni ostatní kluci se řehtali tak, že si Aly připadala, jako by byla v chlívku. To chrochtání totiž bylo slyšet až na konci chodby.

U snídaně si na talíř naložila pěkný kopec vajíček se slaninou. Samozřejmě nazapomněla hned na několik kusů pěkně propečených toastů (musela přece využít toho, že je dnes u snídaně dřív, než Seamus), až Snape procházející k profesorskému stolu překvapeně pozvedl obočí nad množstvím jídla, co se Aly chystala spořádat.
Nic si z toho nedělala a jen co prošel, pořádně na něj vypalázla jazyk. Toho si všimnul Hagrid a hlasitě se rozchechtal, až se stůl, u kterého seděl i maličký Kratiknot, celý roztřásl. Přitom na Aly ukazoval zvednutý palec. Ta se jen nevinně zazubila a mrkla na něj. Snapova nevrlého pohledu si přitom ani nevšimla.

O půl hodinu později už s Hermionou mířila na první hodinu run.


 

Takhle nějak si představuju Aly

 

Povídky od Mystery
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Čáry máry fuk! 2:

9. Mystery přispěvatel
10.02.2011 [19:21]

Mysterynesinko, děkuju, jsi zlatá! Emoticon

8. nesinka přispěvatel
10.02.2011 [18:01]

nesinka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Mystery přispěvatel
09.02.2011 [18:29]

MysteryŽeny, vy mě lekáte! Emoticon Děkuju! Emoticon
Eleanor, moc děkuju. A neboj, určitě tam dojde k nějaké action, ale jsme teprve na začátku, no ne? Emoticon

Darien, koblížku (panebože, s hammertimem na mě za ty zdrobněliny, fakt! Emoticon Emoticon ), to ty mi dáváš! Emoticon Jsem ráda, že ses bavila. Já sama jsem se nestačila divit u té scénky s Deanem. Úplně mi to rozhodilo kapitolu. Emoticon Emoticon Ale ty smtící kletby... hergot, já se jich snad dneska nezbavím! Emoticon
Moc děkuju, krásně se takový komentáře čtou... Emoticon Emoticon

6. Darien přispěvatel
09.02.2011 [17:34]

DarienHolka, Ty mi dáváš!

Tak takovouhle bombu jsem nečekala. Smála jsem se od začátku do konce, pořád a pořád! [ Emoticon
Bylo to geniální! Perfektní! A hlavně nehorázně vtipné a veselé. Strašně snadno se to čte, a hlavami po dočtení sotva dokáže sesmolit rozumný komentář (jak asi vidíš/čteš).

Přidávám se k prositelům o další díleček a pokud by hrozilo, že by se ti můzička vzbouřila, ráda bych jí připoměla jednu takovou milounkou nazelenalou smrtící kletbičku. Emoticon Neber mě moc vážně! Emoticon

5. EleanorBrandst přispěvatel
29.01.2011 [9:35]

EleanorBrandstJedna vtipnější hláška za druhou. Dobře se to čte, i když se tam ic extra neděje.

4. Mystery přispěvatel
28.01.2011 [22:39]

MysteryHolky, teda ufff... Mám hroznou radost, že se vám to líbí! Děkuju! Emoticon
Scri, tak to bylo o hubu - doslova! Pavně doufám, že ke mně chodíš jen číhat a pušku necháváš doma, protože jinak jsem asi... v loji! Emoticon Emoticon
Jsem ráda, že ses bavila, děkuju! Emoticon Emoticon
danca11, srdce mi zaplesalo, když mé oko spočinulo na nicku nové čtenářky! Emoticon Emoticon Děkuju Emoticon Emoticon
LoveRain (zase musím áchat nad tím nickem Emoticon), já nic, to oni! Emoticon Děkuju a hluboce se klaním, opravdu moc jsi mě potěšila, děkuju! Emoticon Emoticon

3. LoveRain přispěvatel
28.01.2011 [22:28]

LoveRainTy jsi prostě skvělá Emoticon Emoticon Zase jsem se výborně bavila Emoticon
Emoticon Emoticon

2.
Smazat | Upravit | 28.01.2011 [19:52]

Úžasné!!!!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon
Takové veselé a milé, rostě něco na spravení nálady Emoticon Emoticon
Doufám, že 3. kapitola přibude brzy.

1. ScRiBbLe přispěvatel
27.01.2011 [18:25]

ScRiBbLeTak já si dneska takhle jdu zasnajpeřit k mé milované Mysty, číhám jí do shrnutí a čučím, zda se tam neobjevila další kapitolka a hle, ona tam byla! Emoticon

Radostí mi málem proskočilo srdce hrudníkem! Takže jsem si zvesela klikla na druhou kapču Čáry máry fuk a přečetla ji jedním dechem.

Ehm... to je tedy velmi silné slovo. Několikrát jsem se v textu zasekla díku tomu, jak jsem vyprkla smíchy a div se neudusila. Emoticon

Opět jsem si slibovala, že Ti sem hodím pár věcí, které mě rozsekaly, ale vzhledem k tomu, že bych Ti sem zkopčila celý text, jsem si to rozmyslela.

Moje milá, tohle byla zase jízda! Aly, Dean, Ron, Snape, Hagrid a ty hlášky - mrtvá, jsem úplně mrtvá! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Díky! Klaním se a koukej co nejdříve přidat další!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!