OurStories.cz ~ naše povídky - O webu » Recenze » Bez nadějeBez nadějeRecenze na knihu od Colleen Hoover s názvem Bez naděje... Protože tuhle knihu miluju :33.

Anotace:

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem – možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji – něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... Vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené. 


Knihu jsem vyhrála v časopise Bravo, jinak bych s ní do kontaktu nepřišla. Když už jsem jen čekala, až kniha přijde, hledala jsem o ní něco na internetu. Byla jsem velice mile překvapena. Anotace slibovala pořádný poutavý příběh sedmnáctileté dívky Sky (nebe).

Každý den jsem pak netrpělivě čekala, až půjde kolem našeho domu pošťačka, a doufala, že mi přinese balíček.

Obálka je velmi originální a snadno si upoutá vaši pozornost. Barvy jsou plné naděje, což se hodí už jen k samotnému názvu knihy, natož pak k příběhu. 

I když jsem nikdy o této autorce neslyšela a v tom případě nečetla ani žádnou její jinou tvorbu.

Hope neboli Linden Sky Davisová byla ve svých pěti letech unesna vlastní tetou, o které nevěděla, že jí má, z chodníku před jejím domem, kde si před pár minutami hrála se svými kamarády, dvojčaty Deanem a Lesslie Holterovými.

O třináct let později, když je Sky téměř osmnáct, potkává v samoobsluze Deana Holtera. On ji poznává, ona jeho ne. A tím začíná jejich příběh a tahle kniha. V průběhu čtení jsem byla více a více překvapena tím, čím vším si Sky musela projít a tím, co všecho jsou lidé schopni udělat své vlastní rodině pod vlivem alkoholu a stresem, teď hovořím o Skiiným otci Johnovi.

Kniha byla napínavá od samého začátku do samotinké poslední stránky. Četla jsem ji dva dlouhé dny. Ve středu odpoledne jsem ji začala číst a ve čtvrtek odpoledne jsem ji dočetla. Četla jsem ji i při hodině fyziky, která byla neskutečně nudná. No, ale zpět ke knize. Občas mi tekly po tvářích slzy a jindy jsem se culila jako debílek ;). Knihu jsem si rychle oblíbila a myslím, že teď dlouhou dobu bez ní neusnu.


 

Teď něco o hrdinech (jen vybraní).

Deana jsem si zamilovala hned na začátku, i když mě občas štvalo, jak se choval. No, prostě normální Bad boy a největší sexouš, o kterým jsem zatím četla, a to jsem si myslela zatím jen o Stefanovi z TVD. Dean alias Holter byl výbušný, pozorný, drsný, chápavý, pozorný, slaďoučký a nehorázně sexy :33. 

Tohle je samozřejmě Dean Holter :**.


Jako další je tady hlavní hrdinka. Sky jsem na konci knihy obdivovala za její dospělé rozhodnutí, ale obdivovala jsem ji celý příběh za její statečnost a za to, jak byla silná a nezlomená. Nemám k ní co vytknout, snad jen to, že jsem ji někdy trochu nechápala.

Hope neboli Linden Sky Davis ;).


Six, Skiina nejlepší kamarádka, byla jedna z mých oblíbených osob, sice hned na začátku odjela do Itálie, ale i za tu malou chvilku jsem si ji oblíbila a dokonce jsem v ní našla i samu sebe. Nic moc ji nerozhodilo, pořád byla v pohodě a svou nejlepší kámošku milovala jako svou sestru.


A teď něco k mnou nějmilovanější osobě v celé knížce, gayovi a mormonovi Breckinovi. On byl v celém příběhu moje sluníčko, i když se tam nevyskytoval skoro vůbec. Zamilovala jsem si ho při jeho prvním setkání se Sky.


Snažila jsem se neprozradit obsah knížky, tak doufám, že se mi to povedlo. 

Knihu bych doporučila všem, co milují romantiku, drama a dobrodružství, protože tenhle příběh zahrnuje vše. 

Je to love story, a tak to jako love story musí skončit šťastně.

Knihu vřele doporučuji a dostala by pět hvězdiček z pěti :). Doufám, že vás kniha upoutala. 


Tak, a svou první recenzi mám za sebou. Byla bych ráda za komentáře s kritikou, ale i pochvalou. Nikdy jsem recenzi nepsala a tak doufám, že se vám to líbilo ;).Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bez naděje:

9.
Smazat | Upravit | 08.05.2014 [13:20]

DarkneesB-Ano, souhlasím :)

8. DarknessB
08.05.2014 [12:51]

Knížku jsem četla, je úžasná...

7.
Smazat | Upravit | 04.04.2014 [13:04]

ElenaGilbert- tvůj Koment mě vážně potěšil Emoticon Emoticon Jsem ráda, že tě kniha zaujala natolik abys jsi jí přečetla Emoticon

6. ElenaGilbert
04.04.2014 [10:20]

Tahle recenze mě vážně zaujala, určitě si ji někdy přečtu :3 "Ptačí zpěv" jsem kdysi četla, takže i ten si ráda připomenu :3 Jsi šikula :)

5. Raaven přispěvatel
03.04.2014 [16:58]

RaavenNení vůbec zač děkovat. Emoticon
Knížku, na kterou se dál chystáš, jsem ještě nečetla, tak ne že mi něco prozradíš! Emoticon Emoticon
Nechám se překvapit a už teď se na tu recenzi těším. Emoticon

4.
Smazat | Upravit | 03.04.2014 [14:53]

Raaven- UŽ opravdu přemýšlím nad další recenzí. Přemýšlala jsem o kníže Ptačí zpěv Emoticon Emoticon Emoticon
Tv§j komentář mi opravdu pomohl a tak tu další recenzi napíšu alespoň z poloviny dobře a líp než tuhle, snad Emoticon Emoticon A fakt díky Emoticon Emoticon

3. Raaven přispěvatel
03.04.2014 [14:02]

RaavenJá jsem ráda, že jsem mohla nějak pomoct. Emoticon Chtěla jsem být jenom upřímná, aby ses určitým věcem mohla přístě vyvarovat. Nebudu ti tady přece nechávat desítky tleskacích smajlíků, ze kterých si prostě nic neodneseš, ne? Emoticon
Takže jen směle do dalších recenzí a jsem zvědavá, co za knihu si vybereš příště. Emoticon Emoticon

2.
Smazat | Upravit | 03.04.2014 [13:30]

Raavem- Jsem ráda za tvůj komentář a hlavně za tvé připomínky. No, to víš moje první recenze tak nelže bejt úplně dokonalá Emoticon Emoticon Ale příště si dám opravdu pozor abych nic nevyzradila Emoticon Emoticon A děkuju za kritiku, kterou čtenáři neradi píšou Emoticon Emoticon

1. Raaven přispěvatel
03.04.2014 [11:06]

RaavenByla by to fajn recenze, ale není třeba tak spoilerovat. Vlastně jsi vyzradila skoro všechny důležité věci, které potencionálního čtenáře připraví o ten "wow" efekt. Recenze by neměla obsahovat žádný důležitý okamžik z knihy. Jenom neurčité momenty, které nevyzradí celou zápletku Emoticon
Já knihu taky četla a hodně dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy. Emoticon
Jinak přeju hodně štěstí s dalšíma recenzema, ale opravdu se vyvaruj veškerých spoilerů. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!