OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Damon's Diary - 1. částDamon's Diary - 1. částPřemýšleli jste někdy nad tím, jak žije vlastně Damon? Hraje si na drsňáka, ale co když i on někde uvnitř má své city. Tady je povídka o tam jak se Damon mění. Jak moc se mění. Je na dvě části. Zítra by mohla být druhá část. Stefan odjede vystopovat Kathrine a na Damonovi je, aby se postaral o Elenu. Nečekejte, že se spolu hned vyspí, to ne. Snad se bude líbit, vaše LittleGii.

Damon’s diary

1. část

Každý den kolem ní procházím, ale nemohu se jí dotknout. Je jako zakázaný strom v ráji. Nesmíš se jí dotknout, ona není moje. Neonový nápis mi svítí před očima, ale já se ho snažím přehlédnout. Ona je mojí jedinou slabostí, ona má moje srdce. Myslel jsem, že Kathrine miluju, ale k ní cítím mnohem více. Jsou si tak podobné, ale zároveň tolik jiné. Kathrine – krvelačná, bezlítostná a krutá. Ona je milá, něžná a křehká. Musím ji chránit, právě proto že ji tolik miluju ji musím chránit. Elena, držitelka mého srdce. Jsem Damon Salvatore a toto je můj příběh.

 

Drahý deníku,

Nikdy jsem Nikomu nepřiznal, že jsem držitelem jednoho z mnoha deníků, ale situace si to vždy vyžádala. Poslední dobou si jediný, kdo mi nekecá do života. Můžu ti říct všechno a hned v zápětí na to tě nemusím zabít.

Za poslední dobu, co zde žiji jsem se změnil. Kde je ten Damon, kterého se každý bál? Ten který pro ránu nechodil daleko? Ten u kterého tekla krev proudem a zabíjel jen pro potěšení?

Ona mě změnila. Láska k ní mě změnila. Chtěla mě jako hrdinu a né jako banditu, nikdy jsem hrdina nebyl, ale tahle role mi sedí víc než přetvářka, že jsem padouch. Chci být dobrý, kvůli ní. Když nemůže být má, chci jí být alespoň na blízku jako přítel. Vždycky to byl Stefan kdo byl za dobráka, ale teď jsme oba. Řekl jsem, že ji nebudu nutit si vybrat. Je pro mě všechno. Stačí když ji můžu vídat. Když ji mohu obejmout. I když bych si přál víc, lásku, kterou dostat nemohu stačí, že vím že mě má za přítele, kterému může důvěřovat. I když dělám pořád chyby, ona to se mnou nevzdává. Věří mi, že můžu být lepší, a taky můžu, kvůli ní.

Damon

 

Dopsal jsem poslední slova, a schoval deník pod polštář.

Je až neuvěřitelné, co se za poslední dny stalo. Jennu ovlivnila Kathrine, takže se málem zabila. Elena je na prášky z toho všeho kolem. Stefan odjel stopovat Kathrine a já tu s ní zůstávám, abych ji zase chránil. Jsem rád, že tu s ní jsem.

Otevřel jsem venkovní dveře a vešel do slunečného dne. Nastoupil jsem do svého sporťáku a vyrazil ke škole. Sice to nebylo v popisu mé práce, ale proč ji nevyzvednout? Napadalo mě, že bychom něco podnikli, a plán je na světě.

Zaparkoval jsem na školním parkovišti a viděl jak zrovna vychází s Caroline a Bonnie. Ten pohled byl jako ve zpomaleném záběru. Úsměv na její tváři odrážel okolní světlo, jak pohodila hlavou když se otočila na Bonnie rozvířilo její vlasy a ona vypadala jako by letěla. A pak najednou konec. Zpátky do reality. Elena přišla k mému auto.

„Ahoj, už odjel?“ Au, tak to bolí. Jen přikývl a pokynul jí aby nastoupila do auta. Jakmile se posadila houkl jsem na Bonnie a Carol: „V šest v Grillu.“ A Odjel.

„V šest v Grillu? My něco slavíme?“ zeptala se mě Elena zvědavě. Otočil jsem se k ní a usmál se. „Ne my nic, ale já mám narozeniny.“ Elena nasadila výraz typu Haha tak co to je?

„Damone, ty máš narozeniny v listopadu. A je červen. Tak co se děje?“ Zase mě prokoukla, potvůrka. Známě mě, dobré vědět.

„Odjíždím.“ Na co to více tajit. Rozhodl jsem se a to už nic nezmění. Chvíli na mě zírala a pak se podívala před sebe. „Kdy?“ zeptala se.

„Až se Stefan vrátí,“ odpověděl jsem. On ji zvládne ochránit.

„Kdy se vrátíš?“ No, tak teď to nejtěžší. „Nevím, možná za rok, možná za deset. Možná nikdy, nechci se vracet,“ odpověděl jsem popravdě. Na co lhaní.

Seděla vedle mě. Nemluvila. Jen vstřebávala to, co se teď dozvěděla. Jeli jsme zbytek cesty mlčky. Když jsme dorazili poslal jsem Elenu ať se převléct. Já si sedl k televizi a pustil ji. Zrovna běžely zprávy: „Nalezeno tělo mladé dívky. Dožila se pouhých sedmnáct let. Upozorňujeme občany, že je sezona velmi horká a zvířata jsou agresivní. Po totožnosti dívky se pátrá, pokud ji někdo znáte ozvěte se nám prosím na telefonní číslo níže na obrazovce.“ Hovořila hlasatelka. Kathrine se vydala na jih. Kam jen utíká?

 


 

Komentář potěší :)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Damon's Diary - 1. část:

8. Liefe přispěvatel
14.01.2012 [21:31]

LiefeZajímavý začátek... Dokonalý nápad se podívat do hlavy taky Damonovi... Emoticon

7. Eris přispěvatel
29.05.2011 [0:53]

ErisJó, tak todle je dobrý! Škoda že to bude mít jen pár částí a né víc Emoticon Jop, prostě se mi to líbí. Damona mám o hodně radši než Stefana, a tím pádem zbožňuji tuto povídku Emoticon
Takže se těším na zítra, kdy, jak si řekla, přibude pravděpodobně další část příběhu.
Emoticon Emoticon Emoticon
PS: moc se mi to líbí Emoticon

6. Anulinek00
28.05.2011 [22:10]

jako vždy božíí...jen tak dál Gii Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Sue přispěvatel
28.05.2011 [21:38]

Suevelmi zajímavý Emoticon Emoticon Emoticon už se těším na druhou část. Emoticon

4. LittleGii přispěvatel
28.05.2011 [21:22]

LittleGiije na mém shrnutí :)

3. rossie přispěvatel
28.05.2011 [17:37]

rossiePáči sa mi to, takže prosím o pokračovanie... Emoticon Emoticon

2. MaiQa přispěvatel
28.05.2011 [16:49]

MaiQa Emoticon Emoticon Emoticon Vypadá to dobře.

1. kálí
28.05.2011 [15:18]

Zatím to vypadá slibně...rychle další díl!! Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!