OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » OkamžikyOkamžikyJeden z mých výtvorů. V životě existují okamžiky, které jsou plné pocitů. AEN

Okamžiky

 

Představte si to, prázdná koupelna, tiše kapající kohoutek a malé okno, kterým dovnitř dopadají poslední paprsky slunce. Dívka sedící na okraji vany, slzy jí máčejí tváře a jsou slyšet jen její vzlyky.

Cítí se zmatená. A najednou se otevřou dveře. Stojí v nich On.

„Miláčku, pane bože, co se stalo?“ vykřikl a rychle k ní přiběhl. Ona se na něj podívá svýma uslzenýma očima a po tváři se jí pomalu rozlije úsměv. Pomalu zvedne předmět, který celou tu dobu drží ve svém klíně.

„Budeš tatínkem.“ Chvíle plná štěstí.

 

***     

 

Pamatuji si ten den, jako by se to stalo teprve včera. A myslím, že jej jen tak nezapomenu. Seděla jsem na lavičce a čekala na kamarádku. Měla mi tě představit.

Z dálky jsem vás už viděla. Nešlo vás přehlédnout. Vždyť ti sotva sahala po ramena. Pár k pohledání. Ale až když jste přišli blíž, jsem si tě konečně prohlédla. Vysoký, pohledná postava, roztomilý úsměv a oči. Modrá hladina, která mě okamžitě lapila, uzavřela se nade mnou jednou pro vždy hladina a já věděla, že už nikdy nebudu schopná se nadechnout. To, jak ses na mě díval.

„Tohle je Lukáš,“ probral mě její hlas a já si uvědomila, že jsem se ocitla myslí někde jinde, a podle tvého úsměvu jsem usoudila, že i ty. Cítil jsi to taky? Tehdy jsem pochopila, že život je plný překvapení. Mě čekalo jedno obrovské, ale to až za dlouho… Tohle byl teprve začátek. Začátek příběhu, který zatím neměl scénář.

 

***

 

Život nám nabízí neskutečné množství možností, cesty možné i nemožné, ale občas se prostě dostaneme na místo, odkud cesta nevede.

Seděla tam. Společnost jí dělala jen svíčka zapálená na okraji vany. Pocit samoty byl téměř cítit ve vzduchu, ale nebyl tam nikdo, kdo by to potvrdil.

Stříbřitý záblesk v mihotavém světle a první padající, rudé kapky k zemi. První okamžik úlevy. Bledá pokožka otevřena světu, tak jako mnohokrát předtím. Čekání na ten okamžik, kdy se srdce uklidní. Nabízená krev, která jí stéká po zápěstí jako vykoupení od všeho toho utrpení. Touha odejít.

Další rána. Tentokrát už hlubší. Bolest, která pomalu odeznívá, a pocit úlevy.

„Ano, takhle je to správné.“ S těmi slovy přijde další zářez do kůže, tenké jako papír. Zjizvené vší bolestí. Nechtěla si ji brát s sebou. Chtěla s sebou mít jen ten pocit úlevy.

Tělo ležící na podlaze. Krví napsaný vzkaz: „Nevzdala jsem to. Jen jsem si vybrala jinou cestu!“ A slzy usychající na tvářích. Úsměv doprovázející klidný výraz vepsaný v očích bez života.

 

***

 

Náš život doprovázejí různé okamžiky. Někdy jsou šťastné, jindy smutné a někdy i bolestivé. Ne každý zvládne hrát hru osudu. Ale je to o tom se nevzdát. Když padneme na kolena, vždycky můžeme padnou na tvář, nebo se zvednou na nohy a začít znovu.

Bojovat neznamená zasazovat vždy rány, stačí jim čelit. Možností je mnoho. Jde o to najít si cestu, kudy se vydat. Otestovat svoje možnosti. A nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Vždycky se najde možnost, jedinou konečnou je Smrt. Ale to už by byl zase jiný příběh…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Okamžiky:

2. kiki1 přispěvatel
03.07.2013 [20:28]

kiki1Krásný. Perfektne napsaný. Emoticon Emoticon Emoticon

1. Poisson admin
27.06.2013 [21:21]

PoissonJo, tak tohle jsi vystihla krásně Emoticon Hezky popsané pocity, to, jak na sebe navzájem působili... Pěkné Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!