OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » SprejerSprejerTento nápad jsem dostala na soustředění s dramaťákem. Spolužačky si tam stále zpívaly tuto písničku, tak jsem se rozhodla ji tak trochu rozepsat, i když už je ta píseň krapet starší. Doufám, že se bude líbit. Beca


Chytili sprejera, sprejera - frajera,
že písal na stenu sprejom "ľúbim ťa!"

Nevěděl jsem, jak jí mám dokázat, že ji opravdu miluji. Přemýšlel jsem nad tím už dlouho, když vtom jsem dostal opravdu šílený nápad. Šel jsem do obchodu a koupil jsem si tam několik sprejů. Potom jsem se rozešel zase zpátky domů. Spreje jsem si dal do batohu a čekal jsem, až se setmí. Hned, jak se tak stalo, vyrazil jsem z domu. Chodil jsem ve stínech a pak jsem nezpozorován odešel do jedné tmavší uličky. Pokračoval jsem jí stále rovně, až jsem došel k jedné neposprejované budově. Vytáhl jsem spreje a začal jsem malovat. Po nějaké době to bylo hotové. Odstoupil jsem ode zdi, abych se podíval na své dílo, když vtom mě někdo chytil za rameno. Rychle jsem se otočil a za sebou jsem spatřil policajta. Ustoupil jsem krok dozadu.
 
„Nesnaž se. Nikam neutečeš. Já jsem policajt a ty výtržník. Já mám zbraň a ty máš kulový, mladej, takže se o nic nepokoušej, jasný?“ promluvil chraptivým hlasem. Opatrně jsem kývnul, ale myšlenkami jsem byl stále u ní.
 
Chytili sprejera, sprejera - frajera,
že písal na stenu sprejom "ľúbim ťa!"
 
Chvíli se mi ten chlápek díval do očí, pak vytáhl nějaké papíry a začal něco zapisovat. Dokonce si přitom začal pískat a potěšeně se usmíval. Nejspíš měl velkou radost, že někoho chytil. Třeba dostane prémie, když ze mě vytáhne dost peněz.

a policajt sa vytešuje,
zápisnicu vypisuje
 
Snažil jsem se na něho nedívat, tak jsem se díval všude kolem. Nejdříve jsem se pokoušel najít hvězdy, ale nenašel jsem je. Tady ve městě je příliš světla, než aby se tu ukázaly hvězdy. Navíc, proč by se chtěly dívat na takové věci, které se tady odehrávají? S hvězdami jsem to tedy vzdal a začal jsem se rozhlížet po okolí. Zrovna jsem se díval na konec uličky, když jsem tam uviděl mihnout se několik stínů.

a zatiaľ
opodiaľ
za rohom sa tiene mihli
 
Dokázal jsem si domyslet, kdo to je. V téhle čtvrti se pohybovala spousta závislých na alkoholu a sexu. Nejvíc tady bylo však narkomanů. Všude po ulicích se na zemi válely jehly a podobné sračky.

pichajú si hnusné ihly
 
Zavoněl tady alkohol a nechci vědět, co ještě. Policajt stále dělal, že nic nevidí, neslyší, a stále si pískal nad vypisováním důležitých dokumentů. Dokonce i když se nad námi v jednom z bytů ozvalo tříštění skla. Stále ho zajímala jen ta pokuta. No jo, ze mě dostane prachy na pokutu a něco si můžu přičíst sobě, zloděje by ale mohl odvést rovnou do vězení a nic by z toho neměl. Anebo je tu možnost, že s nimi spolupracoval. Bohužel, i to se v dnešní době stává. Nechá si zloděje dělat, co chtějí, a oni mu dávají podíl z toho, co najdou.

a zlodeji v cudzom byte
vyňuchali prachy skryté
 
Toto vede k tomu, aby si tady občané dělali pořádek sami. Spousta z nich vlastní zbraně. Jsou tu dokonce i takové spolky. Někdo vyvěsí plakát s tváří zloděje a oni po něm jdou. Někdy, když je tam peněžní odměna, se o to snaží i poldové, ale to málokdy. Zloději si z toho stejně hlavu nedělají, takže občané bývají často bezradní.

otrhali plagáty
nič tu na nich neplatí
 
Když se jim však něco povede, třeba najdou nějakou stopu. Tak si ti často mafiáni udělají falešné pasy a dokumenty, změní si trochu vzhled a jedou někam jinam.

zmenili si fúzi, vlasy
utiekli na falošné
pa-pa-pa-pa-pa-pa-pasy
 
Vrátil jsem se myšlenkami zpátky do reality. Usměvavý policista mi zrovna podával pokutu s nehoráznou částkou. Usmíval se při tom, jako kdyby mi přál k narozeninám. Potom s potěšeným pískáním odcházel pryč.
 
Chytili sprejera, sprejera - frajera
že písal na stenu sprejom "ľúbim ťa!"
 
 
Chytili sprejera, sprejera - frajera
že písal na stenu sprejom "ľúbim ťa!"
a policajt sa vytešuje
zápisnicu vypisuje
a zatiaľ
opodiaľ
za rohom sa tiene mihli
pichajú si hnusné ihly
a zlodeji v cudzom byte
vyňuchali prachy skryté
otrhali plagáty
nič tu na nich neplatí
zmenili si fúzi, vlasy
utiekli na falošné
pa-pa-pa-pa-pa-pa-pasy
Chytili sprejera, sprejera - frajera
že písal na stenu sprejom "ľúbim ťa!"


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Sprejer:

4. SussanLin
27.05.2013 [20:39]

hustýý Bitt fakt sem nevedela jak bys to mohla rozepsat Emoticon uplne vidim alenu jak si to zpiva Emoticon -nejlepsi tri dny Emoticon

3. ZuzunQa
21.05.2013 [14:32]

super Emoticon Emoticon a tú pesničku milujem Emoticon je to pesnička môjho detstva a spája sa mi s ňou strašne veľa spomienok a príhod Emoticon Emoticon

2. Poisson admin
20.05.2013 [9:27]

PoissonDala jsem vědět webmasterovi, povídky smazány. A nápad povídky dobrý, nejsem si až tak jistá, jestli by se tím vypisováním policajt zdržoval, i narušitele obecního pořádku a vandaly seberou a odvezou na stanici... Ale díky za milou retropřipomínku téhle písničky Emoticon

1. RebecaLin přispěvatel
18.05.2013 [19:51]

RebecaLinMohla bych ještě poprosit o jednu věc? chtěla bych smazat povídku jako vlk a andělé a nevím jak na to. Mohl by mě to někdo smazat?Děkuju

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!