OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Vrahovo uměníVrahovo uměníCo čeká zcela zvrácenou mysl sériového vraha? Nebe? To určitě. ... Nedoporučuji číst těm, kteří nevlastní zrovna jeden z těch nejsilnějších žaludků, nebo kteří ještě nevyrostli z pohádek, protože někteří lidé mezi námi jsou od pohádkového světa vzdáleni opravdu daleko.

Další říznutí.

Tak přesné, chirurgické, že by si ho nejradši vystavil hned vedle fotografie své rodiny. To ale nesměl, ačkoliv pohled na něj ho těšil mnohem více. Takovou fotografii by si dal do pozlaceného rámečku a díval se na ni každý večer před spaním.

Neustále se zdokonaloval – to nikdo z kriminalistů nemůže popřít. Se zalíbením se díval na zašitá víčka, ústa, odříznuté uši a prsty, ty si může za "odměnu" nechat jako suvenýr. Vyklenutá střeva by však mezi prostěradla neschoval, proto je nechal volně viset ve vzduchu.

A jako pomyslnou třešničku na krvavém dortu jí rozřízl jazyk, aby vypadal jako hadí.

Hledal tu správnou pozici a pak se s odstupem zadíval na své dílo kritickým okem. Ach, vždyť je to dokonalé! Jen pohleďte na neblaze proslulého umělce! Kdo jiný by mohl vykonat takové dílo?

Bledá žena bez krve „shlížela“ zašitýma očima dolů, pověšena na hácích, jako kdyby se vznášela. Ještě z ní skapávala teplá krev, když se naposledy ohlížel. S taškou plnou zakrvácených nástrojů se vytratil do černočerné noci a nechal na náhodě, kdo jeho umělecké dílo najde jako první.

Dnes neměl příliš času, aby mrtvolu umístil někomu do kanceláře, ačkoliv by mu to dozajista vykouzlilo úsměv na tváři.

A navíc ho jeho práce čím dál více unavovala – nebyl snad jediný kout ve státě, kde by ho nehledala policie. Musel být důslednější, nenechat po sobě jediný otisk. Musí zamést stopy tak, jak ho naučil sám život.

Ujížděl autem a přemýšlel, zda bylo správné, co té ženě udělal. Ovšemže ve své hlavě nacházel patřičné vysvětlení: byla zrůda. Ne krvelačná zrůda jako on, živila se jako prostitutka. Ve vysokých podpatcích se promenádovala před chtivými muži, aby uživila rodinu. Ale o to se on nestaral, zrůda jako zrůda. Nemohl ji nechat žít.

Navíc… voněla.

Ta přenádherná vůně strachu, když se nad ní skláněl, ho naprosto uchvacovala. Možná že by ji nechal žít – tedy v mučírně, ale přeci jen. Vchutnával by si její parfém. Jenže když ho ta myšlenka napadla, byl už příliš ponořen v transu a nedokázal sám sebe zastavit. Žena ochabla a on ji upravil k obrazu svému, jak s oblibou v duchu říkával.

Nedokázal ani na vteřinu pochybovat o svých svatých záměrech – vždyť on svět zbavil špíny. Slyšel její zpověď, ta žena si nezasloužila žít.

Stejně jako on, našeptávalo mu svědomí. Ale tomu se jen zasmál. Věděl, že tímto způsobem života ho nečeká žádné nebe, ale hlubiny vroucího pekla, kde se jeho duše bude doslova smažit a prosit o odpuštění. Stejně tak jako mnoho jeho obětí. Ale on věděl, že to stojí za to, očistit svět od lidí jako je on a pak sám sestoupit do nejzazších kruhů pekla.

Řítil se po silnici šílenou rychlostí, nehledě na prudký déšť.

Brzy se před ním objevily brány fary a on poslušně zaběhl do kaple k oltáři. Proseděl celou noc s křížem v ruce a modlitbou na jazyku. Nedoufal v odpuštění, přesto vzhlížel a s hluboko ukrytou myšlenkou, že lituje.

Jenže ta myšlenka byla tak drobná, nenápadná, že nikdy nevyplavala na povrch jeho uhranuté mysli. Nikdy neměla šanci dostat chvíli uvážení.

Tak to alespoň bylo pro tento večer a pro všechny předchozí, kdy se jako podlý červ skláněl pod oltářem se zakrvácenýma rukama a prohnilou myslí prachobyčejného vraha, násilníka …

Kdyby nechal tu malou, zcela nepatrnou myšlenku vylézt na povrch, měl by možná šanci nechat si svůj marný život a utéct.

On však neměl ve zvyku utíkat, rostla v něm potřeba zabíjet. Touha tak silná, že ji sotva mohl ovládnout. Pohlcovala každý jednotlivý kout jeho mozku, paralyzovala ho a mučila. Nutila ho pokračovat ve svém díle, a tak noci před oltářem trávil čím dál častěji.

...

Jedné noci se na obloze objevily blesky. Jejich sílu a ničivou moc si vždy vychutnával, nyní však klečel před oltářem v moment, kdy do kaple uhodil blesk.

Starý, prohnilý trám se uvolnil a dopadl přímo na vraha. Ležel tam, rozmáčknutý, s jednou rukou napřaženou – právě tou, ve které svíral docela malý křížek… Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vrahovo umění:

9. TheCyanWolf přispěvatel
19.01.2015 [20:47]

TheCyanWolfDěkuju moc! Emoticon Emoticon

8. Shaun přispěvatel
12.01.2015 [18:54]

ShaunAsi budem po celý svoj život zvažovať, či ešte niekedy vstúpim do kostola. Emoticon Perfektné, krvavé a zvrátené. Ale aspoň je to niečo nové. Naozaj sa mi to páčilo. Super. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Ver přispěvatel
18.05.2014 [11:13]

VerPoutavé, rozhodně poutavé. Myslím, že se ti to vyvedlo. Hezky se to četlo, byť "hezky" není asi to správné slovo pro toto téma. Každopádně však Emoticon

6. kiki1 přispěvatel
01.05.2014 [19:26]

kiki1Neuvěřitelný, jak jsi ten nápad dokázala nacpat do tak krátký povídky a přitom to vůbec nebylo urychlený. Asi takhle nějak si představuji mysl šílence. Skvěle napsaný, nemám slov. A když vezmu, že byl tím vrahem farář... Je to zvrácený, ale tím víc v tom cítím takovou zvláštní, mrazivou atmosféru. Perfektní. Emoticon Emoticon

5. LiliDarknight webmaster
11.02.2014 [11:59]

LiliDarknightDokonalý náhľad do mysle šialenca. Behal mi z toho mráz po chrbte. Takým divným spôsobom sa mi to páčilo. Hoci tento žáner by som tiež nemohla čítať každý deň. Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. AnnieWilkes přispěvatel
10.02.2014 [21:34]

AnnieWilkesVrah a jeho umění je úžasný nápad, za to se musím poklonit. Jediné, co mi v textu vadilo, bylo "zlehčení" některých slov, v těchhle pasážích:
... ty si může za "odměnu" nechat
... žena bez krve "shlížela"
Moc mi to tam nesedělo, naopak, zvlášť s tou odměnou, mi to přijde jako přesná myšlenka šílence. Emoticon Emoticon

3. TheCyanWolf přispěvatel
10.02.2014 [20:13]

TheCyanWolfMoc děkuju Emoticon , Nerissa: tenhle "žánr", nebo jak to nazvat, jsem psala poprvé a jsem vděčná za tvoji kritiku, takže si dám příště pozor Emoticon ...DaniEla22: Ano, je to dost zvrácený a trochu mi o to šlo, i když to je krajně nevhodný Emoticon děkuju Emoticon

2. Nerissa přispěvatel
10.02.2014 [19:35]

NerissaJe to dobrý. Teď to možná vyzní divně, ale líbilo se mi to. Konec je zajímavý. Nevím, jestli byla osudovost a vyšší moc jako trest použita záměrem, ale pokud jo, je to téměř geniální. Jen... U podobných věcí by to chtělo do textu dostat o trošičku víc dynamiky. Aby vyzněla surovost a brutalita. Doufám, že to nevyznělo hnusně. Vážně je to dobrý. A líbilo se mi to. Emoticon Emoticon Emoticon

1. DaniEla22 přispěvatel
10.02.2014 [13:49]

DaniEla22Kapku zvrácený. Farář seriovým vrahem. Ale dokonalý Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!