OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Burning Life - Kapitola čtvrtáBurning Life - Kapitola čtvrtáTak a je tu další kapča. I když u minulé kapitolky byl pouze jeden komentář, nechci patřit mezi vyděrače. Nemyslím to špatně. Doufám, že se vám zalíbí a zanecháte nějaký ten komentář. LittleGii

Burning Life

Kapitola Čtvrtá

Skryté tajemství

„Miláčku, kdo to je?“ ozvalo se z telefonu a mě vynechalo srdce. Byla to Lena. On je s Lenou! Rychle jsem telefon típla a schovala pod polštář. To není možné. Pokud byla šance, že by se mi srdce zase ustálilo do normálu, po tomhle už ne.

Nakonec jsem se přeci jen uklidnila a znovu usnula. Když mi pak ráno zazvonil budík myslela jsem, že vyletím z kůže. Vstávat se mi nechtělo, ale další zameškaný den jsem si nemohla dovolit. Proto i když nechtěně jsem vylezla z postele, vykonala ranní hygienu a vydala se dolů na snídani. Táta zase seděl u počítače a tak jsem ho pozdravila jen pokývnutím hlavy, máma mi už chystala snídani.

„Ahoj zlatíčko, jak ses vyspala?“ řekla s nalila mi trošku čaje.

„Ahoj, nic moc.“ Jen jsem zavrtěla hlavou, jako že to už nechci víc rozebírat, ale bylo vidět, že ji to trápí, podle vrásky které se jí vytvořila mezi obočím. Hlavou mi pořád probíhal ten sen a pak noční telefonát. Nezdál se mi i ten?

Pokud jsem měla nějakou naději, po příjezdu do školy opadla. Když jsem viděla jak Logan stojí s Lenou u jeho auta, srdce mi vynechalo úder a pak se zběsile rozeběhlo. Byl to strach o něj? Nebo žárlivost?

Vyšla jsem z učebny angličtiny a vydala se do jídelny. Jako vždycky jsem se vydala k našemu stolu, ale pak jsem zahlédla Logana jak sedí na druhém konci u stolu s Lenou a Thomasem. Znovu se mi sevřelo srdce, ale rozhodným krokem jsem šla dál jako by se nic nestalo. To jsem si taky prvně myslela. Do okamžiku, kdy do mě vrazil nějaký prvák.

„Dávej přece pozor!“

„Drž hubu krávo!“ zařval a odkráčel. To už na mě všichni čuměli a já si všimla, že něco není v pohodě.

Po obědě jsem se vydala do ředitelny, protože si mě ředitel zavolal.

„Slečno Gabriel, posaďte se prosím,“ řekl a ukázal na řidli před sebou.

„Co se děje pane řediteli?“ zeptala jsem se a hlas se mi mírně třásl. Tušila jsem, že něco není v pořádku.

„Slečno, ačkoliv nerad musím vám bohužel oznámit, že tímto jste skončila ve školním výboru jako předsedkyně a i v jiných školních sdruženích.“ Mluvil monotónně jako by ho to téměř nezajímalo.

„Ale proč pane řediteli? Jsem předsedkyní od osmé třídy,“ hlas mi nepříjemně přeskočil. Zmocňovala se mně hysterie. Co se stalo?

„Ale co by se mělo dít? Je potřeba vás vyměnit. Je tu nová krev a s ní nové nápady.“ Všimla jsem jak se mu při tom oči rozšířily a hned mi došlo, že něco není v pořádku. Proto jsem se rozhodla zeptat se na otázku, která mi mohla zničit život.

„A kdo mě nahradí?“ Ta slova zněla tak cize.

„Kdo? Oh, ano. Bude to Lena Esterová.“ Pak se na mě velice mile usmál, což nebylo moc dobré samo o sobě dobré a pokynul mi, abych odešla. Taky, že jsem odešla, ale jako v mrákotách. Na chodbě do mě lidé naráželi. Jako by nevěděli kdo jsem. Tedy spíš kdo jsem byla. Sem tam padly nějaké nadávky. Hlavou mi probíhalo, že ten sen musí předpovídat skutečnost. V uších mi hučelo.

Jakmile jsem přijela domů, šla jsem za tátou s otázkou. Jako vždycky seděl za počítačem, ale když jsem přišla zvedl hlavu.

„Ahoj Katy,“ pozdravil mě.

„Ahoj tati. Mám na tebe jednu otázku.“

„No tak se ptej,“ odpověděl.

„Víš, jak si mi tehdy řekl, co jsem doopravdy zač. O tobě a mámě? Mám otázku. Je možné, abych viděla budoucnost?“ Bylo vidět, že ho nesmírně překvapilo. Protože o tyhle věci jsem se moc nezajímala. Věděla jsem, co je spojené s tím být nephilim.

„Jak to myslíš?“ zeptal se.

„Dnes v noci se mi zdál opravdu divný sen, a některé události napovídají tomu, co v něm bylo řečeno.“ Pokrčila jsem rameny, jako by to nic neznamenalo, i když uvnitř jsem byla napjatá jako struna.

„Katherine, co se děje?“

„Nic tati.“ Odmávla jsem to.

„Katy, nejsem si úplně jistý, ale myslím, že…“Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Burning Life - Kapitola čtvrtá:

3. easy
28.11.2011 [14:03]

úplně nááádherná povídka moc se těším na další dílek Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. cvisel přispěvatel
25.11.2011 [15:19]

cviselParáda, máme se rozhodně na co těšit Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 24.11.2011 [10:40]

*Oslovení se odděluje čárkami z obou stran.
*Přímá řeč, pokud po ní následuje uvozovací věta (řekl, pošeptal, přitakal, atd.) bude přímá řeč končit čárkou a uvozovací bude začínat malým písmenem.
*Pozor na shodu přísudku s podmětem.
Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!