OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Burning Life - Kapitola třetíBurning Life - Kapitola třetíTak a je to tady! Po opravdu dlouhé době, a že se za to velice omlouvám, přidávám další kapitolku povídky Burning Life s názvem Rozhodnutí. Na co se můžeme těšit? No, samozřejmě vám to hned neprozradím, ale konečně jsem dostala inspiraci a můžu zvesela pokračovat dál. Tak tedy přeji příjemné čtení. Vaše LittleGii

Kapitola třetí

Rozhodnutí

Když sem došla domů, čekala na mě v obýváku rodičovská garda.

„Můžeš mi říct, kde si byla?“ vyhrkla máma a oči jí nebezpečně žhnuly.

„Venku.“

„Hmm, tak holčička byla venku. Ale že by se obtěžovala o tom někomu říct, to už ne. Ani netušíš, jak jsme se o tebe báli. Radši ani nechci vědět, co jsi tam dělala,“ řekla máma a taťka tomu jen mlčky přihlížel. V ten moment jsem opravdu vypěnila.

„Tím snad chceš naznačit, že jsem coura? Tak to opravdu děkuji. A jen tak mimochodem byla jsem na rande a Nespala jsem s ním!“ vykřikla jsem a vyběhla k sobě do pokoje. Dala jsem si sprchu a snažila jsem se odreagovat. Po chvíli jsem to vzdala, protože jsem věděla, že to stejně nemá cenu. Když jsem se vrátila do pokoje seděla na mé posteli máma. Rukou poklepala na místo vedle sebe a tak jsem si vedle ní sedla. Tušila jsem další kázání, ale místo toho se máma zatvářila jak zpráskaný pes.

„Kathrine, omlouvám se. Nebylo to k tobě fér. Ve tvém věku jsem žila úplně jinak, ale pak jsem taky potkala tátu. Chápu tě, že chceš taky zažít...“ Trochu se zasekla, načež pokračovala. „No prostě chápu, čím si teď procházíš. Jen chci, abys byla v bezpečí a šťastná, nic víc.“

„Mami, to je v pořádku,“ řekla jsem a pevně ji objala.

„No, tak už jdi spát.“ Musela jsem se usmát. Odkryla mi přikrývku a pak mě pořádně zachumlala, políbila na čelo a s tichým „Dobrou noc.“ odešla. Jako když jsem byla malá. S touhle myšlenkou jsem usnula.

Říct, že jsem se cítila jako přejetá parníkem, by ani v nejmenším nevystihlo to, jak jsem se ráno cítila. Nejenže se mi nechtělo vstávat, ale bylo mi hrozně špatně. Přemluvila jsem tedy mámu, abych mohla zůstat doma.

Sotvaže, ale skončila škola u našich dveří zastavil Logan. Mamka ho samozřejmě pustila a tak jsem strávila zbytek odpoledne tím, že jsme se váleli na posteli a dívali se na staré filmy. Vrátila jsem se do doby, kdy všechno byla snazší. Kdy jsme s Loganem byli nerozluční. Teď jsem věděla, že to nejspíše co nevidět pomine a chtěla jsem si to zatím užívat, jak jen to půjde. Chyběla mi poslední dobou přítomnost mého nejlepšího přítele. To, jak jsme chodili stanovat. Nebo obyčejně strávený den.

Myslela jsem, že to bude dokonalé odpoledne, ale pak se vše zvrtlo, když Logan začal mluvit o Leně. Moje nálada okamžitě klesla na nulu. Poslouchat, jak se bavili, jak si skvěle rozumí a jak si domluvili rande, pro mě bylo skoro stejné, jako poslouchat od rodičů, že si myslí že jsem coura. I když je to zvláštní, byla jsem ráda, když jsme se rozloučili a já se znova svalila do postele. Sotvaže jsem usnula zdál se mi velice zvláštní sen.

Stála jsem na molu a dívala se na vodu, když jsem to uslyšela. Někdo se hádal, šla jsem se tedy podívat, co se děje a uviděla Lenu, Thomase a nějakého staršího muže. Teď divoce gestikuloval rukama a přitom něco hlasitě vykřikoval. Teprve, když jsem se zaposlouchala, porozuměla jsem mu: „… doufám, že je to jasné. Je to nephilim. Musíte ji zabít a o toho jejího kamaráda se doufám zvládnete také postarat. Nesmí zůstat žádní světci.“

„Ano, otče,“ zamumlali ti dva. Pak se otočili a vydali se směrem ke mně. Já se snažila rychle schovat, ale-

„Co tady děláš?“ zavrčel Thomas. Nezmohla jsem se na slovo, teď když jsem vyposlechla onen rozhovor. „Ptám se tě: Co tady děláš?“ zeptal se znovu, ale já místo toho začala couvat. On naopak přibližovat. Viděla jsem, jak zvedl ruku a v ní se zableskl nůž.

Uf, byl to jenom sen. Opakovala jsem si stále dokola, ale moje srdce pelášilo, jako by už nikdy nemělo zpomalit. Rychle jsem popadla mobil a vyťukala Pohanovo číslo.

„Haló?“ ozvalo se rozespale a já si až v ten moment uvědomila, že jsou tři ráno.

„Miláčku, kdo to je?“Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Burning Life - Kapitola třetí:

1. cvisel přispěvatel
16.11.2011 [17:09]

cviselPokračování!! Honen sem s ním! Emoticon Emoticon
JInak můj osobní názor, krom malých spisovných chybyček opravdu pěkně vedený příběh Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!