OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Dračí kmen - 3. kapitolaDračí kmen - 3. kapitolaPříběh vypráví o době, kdy v zemi Makako vládli krvežízniví draci, ohavní skřeti, chlupatí kentauři a smradlaví obři. Nikdo se jim nepokoušel vejít do cesty, ale ty doby už pomalu končí.

3. kapitola

 

Marion s Adrianem skočili do Prázdna. Marion naskočil mráz po zádech. Nikdy se ještě takhle necítila. Tvrdě dopadli na hřbet Modrému drakovi. Princezna ještě nikdy takového neviděla. Měl světlé šupiny a obří hlavu.

„To je Bleskomil!" řekl Adrian a práskl rukou na draka. Modrý drak vzlétnul výše a Marion sledovala, jak se vzdalují z hrozícího nebezpečí skřetů.

„Kam to vlastně letíme?" zeptala se Marion Averota.

„Letíme k mému dědečkovi Silvestarovi. Je to ošvihaný čaroděj, který si umí nabrat draky na svoji stranu,“ odpověděl Averot.

Marion se ale stále nemohla vynadívat toho krásného draka Bleskomila. Byl to nejhezčí drak, kterého kdy viděla. Zahleděla se mu na ocas. Byl velmi krásný a švihal do strany.

„Pozor! Letí sem! Musíme se někam schovat, nebo je s námi ámen,“ křikl Averot.

Marion se ohlédla po celém nebi a viděla skupinku Drakobijců letící k nim.

Bleskomil zakvílel a strhl to doleva. Drakobijci se ale pořád přibližovali.

„Marion! Musíš se držet, poletíme skrz stromy!“ zvolal Averot.

Jen jak to Averot dořekl, tak drak vletěl do lesa a začal měnit barvu na zeleno. Marion lezly oči z důlku. Drak se napřímil a snažil se vyhýbat větvím, ale moc to nešlo.

Celý les začal hořet v plamenech. Averot se ohlédl na oblohu a viděl, jak Drakobijci chrlí oheň.

„To snad není možné! Od kdy Drakobijci plivají oheň? To můžou jen ohnivci!“ zařval Averot.

Drak narazil do blízké větve, takže cestující málem vyklopil, ale držel se, jak to jenom šlo. Vzlétl nahoru a přidal rychlost letu. Z ocasu mu šlehaly blesky letící na okolní drakobijce. Ti se ale tomu dobře vyhýbali. Averot stál na hřbetu draka a říkal nějaké zaklínadlo. Mlel něco pořád dokola a vypadalo to, že se mu to nějak nedaří, když v tom omdlel. Marion ho jen taktak zachytla, aby nespadl z draka. Bleskomil zakvikl a změnil směr, protože se na něho řítila hořící koule. Stihl to o zlomek sekundy.

Vzlétl výše nad mraky, kde se začalo výrazně měnit počasí. Polovička Drakobijců si k němu netroufla a odlétla pryč. Pět draků se na něho vrhla i tam. Bleskomil nasál do sebe blesk a vystřelil ho. Sundal dva draky naráz. Zůstali už jen tři draci.

Marion zjistila, že se jí už dýchá velmi ztěžka. Zabouchala na dračí šupinu, ale drak nereagoval. Nasál další blesk a položil jednoho drakobijce. Už byli jenom dva.

V tu chvíli Marion omdlela a spadla k Averotovi. Drak už to vycítil, a proto klesal. Dole nabral velikou rychlost, ale Drakobijce měl stále v patách. Byli velmi rychlým druhem draků.

Jeden z nich vystřelil na Bleska ohnivou kouli a on to už nespozoroval. Letěl raněn směrem dolů. V tu chvíli se stal zázrak. Letěli další dva draci naproti nim, jehož druh nikdo zatím neznal. Z těch draků vyšlehla blesková koule a sundala všechny zlé draky. V tu chvíli se již Marion probrala a sledovala, co se kolem ní stalo. Ti draci přiletěli k Princezně a ona zjistila, že měli pasažéry.

„Vítám tě na čarodějově území!“ zakřičel jeden z pasažérů a na Marion se usmál.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dračí kmen - 3. kapitola:

13. bleskoblesk
05.06.2011 [19:31]

Pěkné,ale mám hodně ráda draky,takže snad pochopíš,že bych radši,kdyby byli všichni hodní.

12. Barrys přispěvatel
23.01.2011 [14:23]

BarrysProzatím pozastaveno! Píši jiné povídky! Emoticon Emoticon

11. Zuzka7
12.01.2011 [17:32]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Faire
10.01.2011 [15:48]

FaireVelice zajímavá povídka.
Prosím další pokráčko moc se ti to povedlo.
Emoticon Emoticon Emoticon

9. Barrys přispěvatel
07.01.2011 [14:17]

BarrysVšem vám moc děkuji!!! Emoticon Emoticon

8. Martik77 přispěvatel
07.01.2011 [8:00]

Martik77Pěkné.Emoticon Kapitolu kapitolou se viditelné zlepšuješ. Emoticon Jsem zvědavá na pokračování Emoticon

7. Barrys přispěvatel
07.01.2011 [7:05]

Barrysjj Emoticon

6. SafiraDarkfire přispěvatel
06.01.2011 [22:10]

SafiraDarkfirePáni! Abych byla upřímná, nemohla jsem si nevšimnout, že ti chybí hodně čárek. Ale jiné chyby jsem neviděla. Emoticon Což mě moc těší, a myslím, že i tebe. Moje kritika, tě podle mně, nemohla vůbec bavit. Emoticon A nechci to zakřiknout, ale myslím, že se zlepšuješ, hlavně nikdy nepřestávej. No jinak děj je prostě úžasný. Byla jsem přilepená k obrazovce a nemohla se ani pohnout, dokud jsem to nedočetla. Emoticon Těším se na další kapitolku a jsem zvědavá, jak se to vyklube dál. Emoticon

5. Barrys přispěvatel
06.01.2011 [19:44]

Barrysdíky :)

4. Tajfun
06.01.2011 [19:07]

Dnes jsem si to celé přečetl a tleskám opravdu hezké Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!