OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Když se svět točí kolem někoho se jménem Hedwika - 1. kapitolaPovídková řada, úzce spjatá k knihou Noční klub od Jiřího Kulhánka, ovšem i pro nezasvěcené. Tedy, první díl hlavně pro nezasvěcené. Středem pozornosti, jak jste již četli v názvu, bude nová síla v podobě dívky Hedwiky. No, dívky... Spíš obrněného tanku. Dwen se nikdy neomlouvá, nikdo na ní nesmí sahat a nikoho nebere za přítele. Když to čtete, asi si představíte ambiciózní, bezcitnou, uzavřenou a bojovnou holku. Je to tak ovšem jen z části. City se skrývají v obrovské schránce tvořené léty týraní a násilí. Najde oporu v Mazlíkovi, která si prošla něčím podobným? Nebo naopak v Janičce, která žije celkem poklidný život? A co kdy vše co píši jsou jen prapouhé domněnky a z Hedwiky se vyklube bestie nevídaných rozměrů?

Vítám tě čtenáři. Pokud čteš tyto řádky a plánuješ v tom pokračovat, seznámím tě s přísně tajnou „organizací“, jejími členy, zákony lidskosti a všeobecna a s Hedwikou. Začnu tedy otázkou, kterou mi má čtenářka položila jako první:

Co je to noční klub?

Noční klub je tajná organizace, spojující bojovníky za dobro za účelem spravedlivě trestat zhýčkané a škodolibé svině, které mohou být i pár metrů od tebe. Může to být tvoje sestra, máma, táta, babička, kamarádka a možná jsi to i ty. Noční klub se jmenuje, díky prostředí, ve kterém přebývá. Později vás s tímto hluboko podzemním prostředím seznámím blíže. Noční klub má několik členů a to je i další otázka:

Kdo jsou členové nočního klubu?

Většinou mladí, bojovní lidé s potřebou energetického výdeje a dosahování spravedlnosti minimálně v České republice. Co se týče jednotlivých členů, tak je to celkem jednoduché. První a mě nejsympatičtější člen je Postrach. O Postrachu toho vím opravdu málo, ale co je mi jisté je, že si velice zakládá na tradici a původu Nočního klubu. Jeho jméno o něm hodně vypovídá. V nitru je to velice dobrý člověk, ale pokud chce, může vás vyděsit tak, aby jste se z toho nevzpamatovali nadosmrti. Je to, jak jste asi poznali muž, kolem kterého nemůžete ani projít, pokud jste se v něčem výrazně provinili a máte o tom záznam v jeho zelených deskách. Další člen je Kristýna. Hezká, mladá a oproti ostatním členům (pouze oproti ostatním členům) neohrabaná dívka. S tím neohrabaná to není zcela pravdivé, ale v jistém ohledu už stárnou její reflexy. Potom je tam Tobiáš. Přesto, že je Tobiáš hlavní postava knihy Noční klub, pan Kulhánek nám o něm prozradil celkem málo. Tedy alespoň já jsem toho málo pobrala. O Tobiášovi se toho nejvíce dozvíte asi hlavně z jeho chování a hlášek, takže si počkejte. Potom v povídce narazíte na Rozmetala. Pohodový chlap, který se naštvat dokáže, ale ne tím způsobem, že vám naskakuje husí kůže. Má ženu, dítě a zbožňuje hlasatelku počasí Taťánu Míkovou. Teodorik je zbrojař a to velmi dobrý. Trochu brblá a pokud někdo urazí glock, má zavařeno na pořádný černý puntík. Tomislav je výborný kuchař a hodně lidem leze na nervy díky jeho urputné nutnosti vařit ostatním. Janička, Janička, Janička. Malá, kyprá dívka. Je velice hodná a po tatínkovi výborná kuchařka. Páter Koláček je lékař a kat v jednom. Jeho syn se připravuje, jak po otci převezme žezlo. A Hedwika, poslední člen. Patnáctiletá dívka si prošla peklem a její satan byl tyran Janáček.

Kdo je Cit?

Cit je nehmotná osoba, žena. Cit vás provede příběhem od začátku do konce. Proplouvá světem a vidí do duší lidí.

 

Dobrý den, čtenáři. Jsem Cit. Budu vás provádět příběhem Dwen, která se dostane do Nočního klubu. Budete jí poznávat, ale to neznamená, že ji zcela pochopíte. Je to dívka, která se musela zprostit citů a emocí, aby přežila. Je to ta nejztrápenější a nejutýranější duše, kterou jsem kdy viděla. Její zbylé city zatím neobjevila a když je objeví, překvapí tím ne jen sama sebe, ale i celé její okolí.

Dwen žila ve strachu, bolesti a trápení. Pan J. jí věznil ve sklepě a co s ní dělal ani nechtějte vědět. Když jí doktor prohlédl těsně po osvobození, dával jí třicetiprocentní pravděpodobnost na přežití.

 

 Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Když se svět točí kolem někoho se jménem Hedwika - 1. kapitola:

3. Aliska přispěvatel
09.05.2012 [20:08]

AliskaDíky :.-D Beze srandy :-D Příští díl bude dlouhý a perex se pokusím zkrátit :)

2. Texie admin
09.05.2012 [11:02]

TexiePerex hrozně dlouhý a kapitola zase moc krátká... Ale obsahově dokáže chytit.
Takže už jen dopilovat ty délky a bude to skvostná a originální povídka.

PS - S tou délkou ale beze srandy. Pokud budeš mít znovu krátkou kapitolu - nevydáme. No a pokud budeš mít zase tak dlouhý perex, tak ti ho prostě přepíšu - varuji tě ohledně toho dopředu, takže to bude na tvé vlastní riziko Emoticon

1.
Smazat | Upravit | 09.05.2012 [7:59]

*Je článek hotov? A pokud ano, nemůžeme jej vydat, protože nesplňuje pravidla pro vydání, tj. 500 slov. Možná by bylo dobré, kdybys první kapitolu spojila s druhou, kterou již zde máš a vytvořila tak delší článek, který bychom už mohli vydat. A k perexu, pokus se ho trochu zkrátit a říct v něm to nejdůležitější a zbytek dej na začátek článku. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!