OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Šedá myška - PrologŠedá myška - PrologTess je miláček školy se vším všudy - krásná, vtipná, na pláži je jako doma a na sufru a na hřišti s třásněmi nemá konkurenci. Má všechno, co by si mohla holka přát.
Téhle noci se to však změní. Uvidí co neměla. Její svědectví se stane cenné i nebezpečné zároveň... Připraví ji o všechno co měla, včetně sama sebe.

Tak hezkou zábavu! ;o)

Prolog

 

Měsíc byl v úplňku a nebe bez mráčku. Rozverně zvedla tvář k nebi. Dnešní noc byla nádherná. Dokonce tak krásná, že ji nezlákala ani Jamesova nabídka na odvoz.

„Tessí, zlomilas mi srdce. Je ti to jasný, že jo?!“ zahalekal na ni. Dramaticky se při tom držel za hruď. No škoda, že právě na druhý straně, než byl údajně poškozený orgán. Zasmála se. Naposledy mu, a všem ostatním, zamávala a pak vyběhla k pláži.

Temné vlny se třpytily a zahlodávaly do písku. Zula si sandálky a jen co se jí nohy zabořily do chladivého písku, blaženě zavrtěla prsty. Cítila sladké opojení alkoholem. Nikdy moc nepila. Ne, chtěla si užívat a ne strávit další den s hlavou v záchodové míse jako půlka zdejšího osazenstva a přemýšlet, co se vlastně dělo.

Zafoukal vítr a dlouhé blond vlasy se jí nahrnuly do tváře. Protočila se a odhodila je zpátky na záda. Z chaty za ní se ještě ozývala hudba. Roztančila se v jejím rytmu. Jedna bota jí při otočce vyklouzla a dopadla o kus dál.

Zakroutila sama nad sebou hlavou a rozběhla se pro ni. Ležela kousek od živého plotu lemujícího jednu z chatek při pobřeží. Docupitala pro ni a sehnula se pro něj. V duchu si pobaveně nadávala do alkoholiků, zatím co z něj vysypávala písek. Pohled jí zabloudil přes asi metr vysoký keř.

Přísahala by, že se jí na moment zastavilo děsem srdce. Rukou si zakryla ústa.

Ne to nemohla...

Ten muž přece nemohl...

Stál na verandě. Viděla ho ostře a jasně díky světlu přes francouzská okna. I ten nůž v jeho ruce.

Pohled jí sklouzl k tomu, co leželo u jeho nohou. Krev. Bože, tolik krve!

Okolo se ozvalo vyděšený výkřik. Teprve až po prudkém ohlédnutí muže na verandě jí došlo, že je to její vlastní hlas, který se dral přes její dlaň.

Všechno ostatní bylo rázem zapomenuto. Pohltilo ji jediné – děs. Na listy keře zabubnovala sprška písku, když prudce vyrazila pryč. Odhodila boty a utíkala co jí síly stačily. Nohy se jí bořily do písku a kamínky se zarývaly do kůže.

Ohlédla se zpátky.

Z hrdla se jí vydral přidušený výkřik. Právě přeskakoval živý plot. Běžel za ní! Běžela o život. Věděla to. Vlasy se jí lepily na uslzený obličej a síly začaly docházet. V boku jí trhavě bodalo. K cestě nahoru z pláže se upnula jako na záchranný bod. Musela to zvládnout. Byla tam cesta.

Byla už tak blízko. Zahlédla světla projíždějícího auta. Chtěla zakřičet, ale už nemohla s dechem. Slyšela ho. Hlasité funění kus za sebou.

Stezka byla prudká a po stranách kameny. Vyběhla na ni. Rukama se zachytávala. Hrany se jí zarývaly do dlaní.

Musím!

Už jenom kousek!

Vběhla přímo na silnici. Jako smyslu zbavená se vrhla přímo před projíždějící auto. Běžela proti němu. Do uší se jí zařízl zvuk brzd.

Musím...

Rezonovalo jí to stále v uších.

Sotva popadala dech. Auto zastavilo sotva metr před ní. Z posledních sil se k němu dopotácela a zhroutila se na jeho kapotu. Slyšela vyděšené hlasy a bouchnutí dveří.

Pohled se jí obrátil zpátky. Tam do tmy. Na stezku vedoucí na pláž. Stál tam. Ramena se mu prudce zdvíhala. Tvář měl staženou vztekem.

Dokázala to!

Zvládla to.

Nějaké ruce se jí dotýkaly na čele. Nevnímala je. Musela se dívat jen na něj. Na jeho výraz. Začal se měnit. Ze vzteku na na úsměv. Tuhla jí z toho krev v žilách.

Pak jí to došlo. Viděla jeho tvář. Nedokázala by na ni nikdy zapomenout. A on se právě teď díval na tu její. Začala s ní třást zimnice.

Okolo těla se jí ovinula starostlivá paže, ale ani to nepomáhalo. Stále hleděla do těch míst. On pomalu zacouval zpátky do tmy a ztratil se jí z očí.

 

> Tessina smrt >
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Šedá myška - Prolog:

9. Dennie3 přispěvatel
07.11.2012 [17:32]

Dennie3Wáu.
Na začátku mi to přišlo takové normální, ale když jsi začala rozepisovat tu scénu, jak před neznámým utíká.. Úplně jsem se do toho vžila. Nádherně napsané! Až z toho tuhne krev v žilách. Emoticon Emoticon

8. Lenis přispěvatel
03.11.2012 [22:07]

LenisSupeeer !!! :))

7. Perla přispěvatel
03.11.2012 [20:10]

PerlaTexie: veľmi ti chcem pogratulovať k 1.miestu, pretože tvoja poviedka je vážne úžasná. Keď som ju začala čítať, nepustila ma až kým som neprišla na to, že pokračovanie tu nie je. A keď si začala znova pridávať, strašne som sa tešila. Takže gratulujem, zaslúžiš si to, pretože úžasne píšeš!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. Carlie přispěvatel
16.08.2011 [10:48]

CarlieKrása. Nadchlo mě to... upoutalo. Těším se na pokračování. Emoticon Emoticon Emoticon

5. FailleDraco přispěvatel
16.08.2011 [9:45]

FailleDracoWau. Je to nádherné a plně ti rozumím, Texie. Mě začalo lehce otravovat nadpřirozeno, takže jsem se vrhla na realitu, ale tuhle povídku to rozhodně nepřekoná. Je to naprosto dokonalé. Rozhodně v tom pokračuj, už se moc těším na další dílek. Emoticon Emoticon Emoticon

4. Skříteček2
15.08.2011 [19:44]

Tak to bylo úžasné! Honem další kapitolu, jsem moc moc zvědavá Emoticon

3.
Smazat | Upravit | 15.08.2011 [18:44]

pokračuj.. :) jsem zvědavá, co bude dál

2. rossie přispěvatel
15.08.2011 [8:53]

rossieWow, v tomto musíš pokračovať!
Je to perfektné. Nos som mala pomaly nalepený na monitore, srdce mi splašene bilo a svet v ktorom žijem utíchol. Vnímala som len Tess a jej splašený beh na cestu.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

1. Texie admin
15.08.2011 [7:52]

TexiePotřebovala jsem upustit ventil. Z těch všech Fanfiction mi už šla hlava kolem. Tak jsem se musela pustit i do něčeho z jiného soudku. Snad se tedy bude líbit.

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!