OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Tajemství Internátu sv. Viktorie - 3. kapitolaRose je po škole. Samozřejmě tahle údálost neproběhne v klidu. Přesně jak se dalo čekat, další hádky jsou na obzoru. Navíc všichni přítomní dostanou společnou práci. To hovoří za vše, takže přeju pěkné čtení. Vaše mishqa

 3. kapitola - Společná práce?!

„Všichni se posaďte na svoje místa. Musím si ještě dojít pro nějaké věci. Vrátím se ani ne za pět minut, takže ať je tu klid,“ řekla přísně profesorka.

Zabrala jsem si místo u okna a vedle mě si sedla Karolin. Dobře se mi, ale rozhodně nesedělo. Amanda mě celou tu dobu probodávala očima. Fakt nechápu, co tý holce vadí. Nedalo se to vydržet, tak jsem se na ní otočila.

Docela mě překvapilo, jak zareagovala.

„Co vejráš?!“ prohodila ke mně s úšklebkem.

„Já?“ zeptala jsem se.

„No a kdo asi jinej?“ zamračila se.

„Bože, myslím, že se z tohodle místa zcvoknu. Většina školy se chová namachrovaně a považuje se za důležitou součást společnosti,“ prohodila jsem s povzdechem.

„Měla by jsi mírnit slova, beruško,“ vmísil se do konverzace ten kluk z rána.

„Jo no to říká ten pravej,“ vrátila jsem mu.

„No ták, neměj o mě hned špatný mínění.“

„Promiň, ale na to už je nějak pozdě nemyslíš?“ zeptala jsem se s úšklebkem.

„Hm. Za to co se stalo ráno nemůžu. Byla to sázka, jako vžycky, když příde někdo novej. No a dneska jsem byl na řadě já.“

Jo tak tímhle to rozhodně vysvětlil. Přijde mi docela ubohý, že právě tímhle se tady na internátu bavěj. I když si myslím, že tady už mě asi nic nepřekvapí. Jak to vypadá, tak bych si měla pomalu zvykat.

„Chudáček holka, zřejmě si od tvojí pozornosti hodně myslela,“ prohodila Amanda k tomu klukovi.

„Nemohli by jste už mlčet? Nechápu, jak můžou mít vaše primitivní mozečky tolik problémů!“ promluvil nevrle ten druhý kluk.

Seděl úplně vzadu a zdá se, že ho dost štvala naše konverzace. Po pravdě, ani netuším, proč se tu s nimi hádám.

„Ehm,ehm,“ odkašlala si profesrorka, když vcházela do učebny.

Všichni ztichli a směřovali znuděným pohledem dopředu.

„Zdá se, že všichni máte nějak moc energie. Byla by škoda, kdybychom ji nevyužili. Takže vzhledem k tomu, že vás všechny mám na hodiny dějin, tak vám zadám společnou práci na hodinu. Povinně mi ji vypracujete a pozítří ji předvedete na mé hodině,“ vypravila ze sebe.

„Ale to není fér!“ protestovala Amanda.

„Podle čeho soudíte?“ zeptala se profesorka.

„Nemám tenhle týden čas. Musím se věnovat svojí sestavě, přeci je příští týden zápas,“ objasnila Amanda.

„Na to jste měla myslet dřív, jak jste se dostala sem. Tahle práce platí pro vás všechny. A radila bych vám, aby jste s tím začali co nejdřív, protože bude složité najít si k této práci informace.“

„A o čem, že to přesně bude?“ zeptal se ten druhý kluk.

„Myslím, že právě vás, Roberte, by mohla tato práce zajímat. V úkolu půjde o to, aby jste zjistili co nejvíce informací o této budově před tím, než se z ní stal internát,“ odpověděla.

„A jak to máme jako zjistit?“ zeptal se naštvaně ten kluk z rána.

„Myslím, Nikolasi, že školní knihovna je dobrým zdrojem. Ještě vás chci upozornit na to, že k této práci máte možnost, využít jen knižní podobu. Budu ráda, když internet a podobné věci nevyužijete,“ dodala ještě.

„No tak tohle je vážně skvělý!“ sykla naštvaně Amanda.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Tajemství Internátu sv. Viktorie - 3. kapitola:

1.
Smazat | Upravit | 05.03.2012 [12:28]

*Oslovení se odděluje čárkami z obou stran.
*Přímá řeč, pokud po ní následuje uvozovací věta (řekl, pošeptal, přitakal, atd.) bude přímá řeč končit čárkou a uvozovací bude začínat malým písmenem.
NAPŘ.: „Ahoj, rád tě poznávám," _pozdravil mě Petr.
„Ahoj,"_odpověděla jsem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!