OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Záře temnoty 4. kapitolaZáře temnoty 4. kapitolaAselina s Menaitem utíkají do skal. Asi vůbec netuší, jak svému bratrovi oznámit, že je jejich matka mrtvá. Nakonec se to dozví, ale zachová se úplně jinak, než As čekala. Proroctví se začíná plnit a temnota je všude...

Jednou život z popela vstane
 
Staré proroctví se začínalo plnit. Sice byl nástupce světla na světě, ale proroctví se stejně neplnilo. Nikdo z bílých nechápal, proč to tak trvá. Všichni si tiše přeříkávali proroctví, ale nikdo to pořádně nepochopil... Jednou život z popela vstane. Všichni ty starodávné věštby nebrali doslova, a to byla chyba. Někdo si doopravdy hřál na prsou jedovatého hada, ale Menait jím nebyl. Sluce, vítr i všechny hvězdy tehdy pozorovaly, jak Menaitovo vejce pluje po temném prameni, nikdo se nezajímal o ty zbylé. O ty, které sežehl Eurisin plamen... O ty, které se staly popelem... Možná se celou dobu jednalo o někoho jiného...
 
§§§
 
Tím, že jsem vymyslela směr naší cesty, se mi trochu ulevilo, ale s přibývajícími mílemi se moje odhodlanost blížila bodu mrazu. Zemi začaly pohlcovat stíny, stmívalo se a ještě více mne děsily strašáci v podobě našich tajných pronásledovatelů. Čím více jsme se blížili ke skalám, tím více nás stíny pohlcovaly a rozšiřovala se naše beznaděj. Chlad a hniloba byly všude, mám pocit, že jsme snad v jejich pevných sítích uvízli.
 
Co mě to jenom napadlo?! Jak jsem mohla být tak hloupá a ohrozit nás tím, že jsme se vydali tímto směrem? Vždyť já jsem nenápadná jako sníh v létě, jestli tohle skončí špatně, bude to jen a jen má vina!
 
Pohlédnu na Menaita, který je dva až tři kroky přede mnou. Nemůžu svého bratra zklamat, on by to taky nikdy neudělal! Zničehonic se Meny rozeběhne na boční stezku a na pár chvil mi zmizí z dohledu. Moje mysl zkoprní a je více než zmatená. Co to dělá? Proč to dělá?
 
„As, poběž! Ulovil jsem tři netopýry! Utáboříme se!“ haleká na mě a já mu vůbec nerozumím. Tady ulovil netopýry? Tady? A táboření v těchto končinách? Ani za nic! To radši spát za chůze!
 
I přesto se vydám jeho směrem.
 
Leží v odlehlém houští a u tlap mu opravdu leží netopýři. Vytřeštím oči, protože jeho postoj a pohled dává jasně najevo, že to myslí smrtelně vážně. Přimhouří oči. Podívá se na mě, na netopýry, na mě... Nakonec to zírání vzdá a pustí se do jednoho z nich. Při tom pohledu mi mohutně zakručí v břiše. Ach, já bych jedla! Nohy mi z únavy poklesnou k zemi a zdravá tlapa se natáhne pro to malé sousto.
 
Jakmile čerstvé maso trošku zklidní můj žaludek, tak se mi po celém těle rozvine slastný pocit. Po dlouhé cestě v tak zuboženém stavu, to je úžasné. Podívám se na Menyho a zjistím, že mě celou tu dobu sleduje. Zdá se mi klidný, ale v očích se mu zračí starost a obezřetnost, vždyť pořád nejsme v bezpečí! Musím se ujistit, že to je opravdu v pořádku, přestože to moje unavené tělo odmítá.
 
„Meny?“ začnu šeptem. „Je dobrý nápad zůstávat tak blízko stezky?“ V jeho očích se mihne něco, čemu nerozumím, co neznám.
 
„To ty sama jsi říkala, že pod svícnem bývá největší tma.“ Taky šeptá. Slyším i v jeho tichém hlase silné pochyby. Od doby, co jsem určila směr, se cítím hodně zvláštně.
 
„Menaite! Nedělej si legraci!“ začnu, i když vím, že to myslí vážně. „Tohle je něco jiného, kdyby se ryba schovávala u břehu, taky bys ji hned našel!“ Už ani nešeptám.
 
„Ale Aselino, my nejsme ryby! Navíc, tohle není naše říčka, tohle je svět, ten neznáš!“ Už taky nešeptá. Vadí mi, kam tím míří. Proč se mi zdá, že uhýbá odpovědi, že mluví z cesty? Proč mě najednou tak štve!
 
„A ty ho snad znáš?“ vyprsknu na něj. Nechápavě se na mě podívá, jako by snad moje otázka nedávala smysl. Jestli ano, tak jsme na stejné lodi, protože si oba momentálně absolutně nerozumíme.
 
Mlčí.
 
Po tváři se mi rozvine blažený úsměv - dostala jsem ho. Jen je škoda, že v této době mě naplňuje pouze ta škodolibá radost.
 
Měla bys mu to říct. Vždyť to dočasné bezpečí je tady, ne? doráží na mě jeden vnitřní hlas. Ano, měla bych, ale nedokážu to. Sama to chci nechat odplynout, i když vím, že před tím nelze zavírat oči. Musím se s tím naučit žít. Musím mu to říct...
 
„Meny?“ začnu opatrně. Čekám, až mě bude plně vnímat. Obrátí se na mě a můj pohled opětuje svým tázavým. Nádech a výdech... Jsou to přeci jenom holá slova a nejsou to přeci meče, i když mnohdy způsobí více škod...
 
„Ano, As?“ odpoví stejně opatrně, jako by i toto jeho smysly předvídaly a on se bál.
 
„Máma je mrtvá,“ vyhrknu po dlouhé pauze. Možná jsem ta slova měla lépe formulovat a ne to takhle vychrstnout... Proč všechno vždycky zkazím?
 
Naprázdno otevírá a zavírá pusu – lapá po dechu. Popadne mne hrůza – snad se nedusí! Jeho třpytivá pokožka se začne nezvykle lesknout. Co jsem to provedla? Starostlivě si ho měřím a mysl se snaží přijít na jakýkoliv způsob mu pomoci. Třeští na mě oči, doufá, že si dělám legraci. Kéž by jenom věděl, jak bych si přála, abych si tu „legraci“ vůbec dělat mohla.
 
Zničehonic vstane a krutě zavrčí. Srst se mi po celém těle zježí. Bojím se, vůbec svého bratra nepoznávám... Co to dělá? Pohlédnu do jeho očí plných nenávisti, má je semknuté do škvírek. Tohle není ten starý Menait. Tohle je drak, který hodlá zabíjet.
 
„Kdo to udělal?!“ zasyčí s obtížemi kvůli semknuté čelisti.
 
„Ma-ma–maminčin bra-bratr, Ny–yaf,“ vysoukám ze sebe strachy. Menaitovy svaly se zatnou ještě víc a jeho zloba je hmatatelná – je to jedovatá mlha, která mi zabraňuje dýchat.
 
Znovu krutě zavrčí a utíká zpátky na stezku. Jak nejrychleji to jde, se vyškrábu na nohy, které se strachy chvějí. Vyběhnu z houští, myslím, že si to rozmyslel a chce být na místě mnohem rychleji, ale on se vzdaluje opačným směrem. Míří k našemu domovu.
 
„Ne! Stůj! Menaite, počkej! Meny!“ křičím zoufale na jeho vzdalující se postavu. Utíkám, jak to nejrychleji jde - musím ho dohonit a zastavit! Moje unavené a zraněné tělo je proti jeho odhodlanosti však příliš bezbranné. Co jsem to jen provedla?!
 
Vběhnu za ním do tajů lesa. Přes svůj splašený tlukot srdce a slzami zamlžené oči nic nevídím a nic ani nevnímám. Za mnou cosi zavrčí. Tělem mi projde vlna úlevy. Otočím se tím zvukem.
 
Zlostné vrčení protne moje zděšené zavytí. Tohle není Menait, tohle jsou skalní tvorové...
 
Jsem v pasti.Tak, vstupní zápletku máme za sebou a teď už to začne... Chtěla bych se omluvit, že to tak trvalo. Děkuji za krásné komentáře u minulé kapči a doufám, že se tahle líbila. :) Věnováno Romině a ElisR1 (ještě, že jsi mě ke psaní dokopala!) :D

« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Záře temnoty 4. kapitola:

3. Mea přispěvatel
23.02.2014 [11:54]

MeaRomino, děkuju, děkuju, děkuju! Emoticon Věnování jsi si zasloužila! Emoticon Na svědomí? No, tak to já už rychle píšu! Emoticon

2. Mea přispěvatel
23.02.2014 [10:38]

Mea Emoticon Jo, taky mám Menyho ráda. Taky, že jim nestačili, ale, jak říkáš, tak nouze je hold nouze. As je ještě taková "malá holčička", které se ocitla ve světě, který nechápe. To Meny je její pravý opak. No, ještě uvidíš, co vyvede! Emoticon Ale já už mlčím! Emoticon Musím říct, že psaní další kapči si znamenitě užívám, kdo ví, co se stane? Já teda taky ne. Emoticon To víš, Menait je drak a ty jsou trošku tvrdohlavý a panovační. Emoticon Pořád mi do toho kecá! Emoticon Děkuji za krásný komentík. Dokopat mě to napsat do středy? No, uvidíme... Emoticon

1. ElisR1 přispěvatel
23.02.2014 [8:20]

ElisR1Wow, ten začátek, já nemám slov :D. Dobře vymyšlený Emoticon.
Musím uznat, že jsem si Menyho opravdu oblíbila :D. Jenom to s těma netopýrama, nějak si nedokážu představit, že by jim tři stačili... ale nouze je nouze :D.
To, když As řekla Menymu, že jejich matka je mrtvá, jo, mohla to říct líp, ale někdy je prostě nejlepší říct to tak, jak to je, takže podle mě to zvládla, že se k tomu vůbec odhodlala (snad chápeš jak to myslím :D).
Naopak, že mu řekla, kdo ji zabil, to byl špatný nápad :D. To se dalo čekat, že se hned bezhlavě rozběhne pryč...
Ale jako já chci další kapitolu :D. Já chci vědět jak to všechno dopadne, takže šup. Škoda že tu není smajlík se založenýma rukama a poklepávající nohou a hlavně s nesmlouvavým pohledem :D :D.
Kapitola to byla skvělá, hezky napínavá a ten konec se ti moc povedl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon.
PS: Děkuji za věnováníEmoticon Emoticon a teď se připrav, že tě dokopu k tomu, aby se tu nejdéle do středy objevila další kapitola (ale dala bych přednost tomu, aby tu byla zítra :D)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!