OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » KudrnyKudrny

Povídka se umístila na prvním místě o Nej povídku měsíce září/septembra. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!


O tom, že není radno podceňovat texty písní, které zněly do šera pokoje na vysokoškolské koleji...

Kudrny dlouhejch vlasů

a kabát z ovčí vlny,

ukázal plachý holce

co může a co umí.

Za oknem prosinec,

a je dva hřálo

skákat si do řeči,

to, že je společná,

že jí není

vůbec málo.

 

Kudrny dlouhejch vlasů

a křivák koženej,

a co jsme uspěchali,

snad zítra doženem.

Mluvili pořád dál,

dál a víc spolu.

A jindy mlčeli,

aby jí pro radost

zahrál

na mandolu.

 

Kudrny dlouhejch vlasů

a vesta džínová,

to, co ho dneska trápí

před ní už neschová.

A možná nechce,

nebo snad neumí.

Neposlech Vladimíra,

co zpíval o růži,

která to

všechno

asi ví.

 

 

... pak nepřišla pohroma,

snad jen dočasnej konec světa,

za oknem byl červenec

a nepsaly se sedmdesátý léta.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Kudrny:

4. RenyNew přispěvatel
12.09.2018 [14:23]

RenyNewKate, díky za komentář, jsem moc ráda, že ses zastavila :-). Pokusím se kontext jen lehoulince načrtnout - ty kudrny patří jednomu klukovi (co nosil kábat z ovčí vlny, křivák i džínovou vestu)... a myslím, že pokud si pustíš zmiňovanou písničku od Vladimíra Mišíka - kterého, ano, tipla jsi ho správně! (Proč ta růže uvadá), je tak nějak základní osa příběhu načrtnuta :-).

3. Kate3 přispěvatel
12.09.2018 [1:43]

Kate3To je dokonalost! ♥ Emoticon Nevím proč, asi proto, že jsou skoro dvě ráno, ale nějak mi ten kontext uniká... Emoticon Vladimír Mišík? Ne, fakt nebudu vymýšlet, jsem po dnešním učení a vyšilování ze zkoušky už unavená. Takže, o co tam jde?
Jinak je báseň krásná a slova dokonale sedí a zapadly přesně tam, kam měly, do ♥, jak psala Fluffy. Emoticon Říkám si, že se sem mrknu zase po dlouhé době a koukám - Kudrny, tak to rozkliknu, protože mám taky kudrnatý vlasy a byla jsem zvědavá a ono voilá - RenyNew s touhle její tak trochu (country? undergroundovou? básní, respektive má to takový nádech... kytara, táborák, křivák, dlouhý rozpuštěný kudrnatý vlasy, kabát z ovčí vlny, ... prostě má to svoje kouzlo. Umíš to výborně se svým psacím talentem a se čtenáři taky. Děkuji! Emoticon

2. RenyNew přispěvatel
05.09.2018 [20:42]

RenyNewFluffy, rozumět básním ve smyslu "co tím chtěl básník říci"... podle mě s určitostí nikdy nejde. A víš co je zajímavé? Už tu báseň taky napůl beru oproštěnou od kontextu. Jsem ráda, že se líbila a moc děkuju za krásný komentář. A budu se snažit!
PS: Jo, lámala, většinou to vypadá tak, že půl básně jde hladce, abych následně tu druhou konstruovala několik hodin a furt nebyla spokojená.

1. Fluffy admin
05.09.2018 [20:36]

FluffyJá básním nerozumím, zásadně v nich vždycky vidím něco jiného, než pak prezentuje buď autor, nebo literární kritici (nebo třeba učitelé Emoticon), a i když tady jsem kontext znala, oprostila jsem se od toho a chci ocenit tvoje verše pouze jako literární dílko. Tvoje psaní mi chybělo - mám ráda tu tvoji lehkou a libozvučnou hru se slovy, že to skoro vypadá jednoduše, i když sis hlavu lámat určitě musela. Líbí se mi forma básně, dala sis záležet, aby každé slovo, které mělo být zvýrazněno, dostalo prostor a padlo přesně tam, kam v pocitech čtenáře mělo.
Díky za to, a těším se a doufám, že zas brzy přispěješ se svou troškou do mlýna. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!