OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » ŽvejkaŽvejkaV jednom komentáři mi psali ať nepíšu o lásce, tak teda fajn. Píšu o žvejce, tak jak si kdosi přál. LittleGii

Žvejka

LittleGii

 

Jo, i takhle mi kdysi říkali,

to mě ještě neznali.

Byla jsem dítě beze snů,

byla jsem dívka bez rodičů.

 

Jednou mi kdysi někdo řekl,

že psát o lásce neumím.

Ať radši napíšu báseň žvejku,

nebo ať se nesnažím.

 

Tak, tady to tedy je,

to očekávané dílo.

 

Jak bych mohla lásku znát?

Když jsem ji nedostávala.

Jak bych mohla báseň psát,

když jsem ještě pořád malá?

 

Každý se vlastní cestou,

kde čekají ho nástrahy.

Já nechtěla být princeznou,

nechci žádné náhrady.

 

Chci psát, tak jak mě to baví,

Dobře, nečti to!

Pak jestli to někomu dalšímu vadí,

radši honem vypni to!

 

Nenutím tě toto číst,

máš právo se rozhodnout.

Radši než o všem snít,

budu se vést touhou.

 

Jsem jenom nováček,

chci se dostat dál.

V gramatice jsem plaváček,

jak to kdosi psal.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Žvejka:

7. Eris06
06.10.2011 [20:08]

Hezká básnička :) hezky píšeš vážně.

6. LittleGii přispěvatel
06.10.2011 [19:11]

LittleGiiVztek tam samozřejmě byl, ale teď s odstupem času si uvědomuji, že byl možná zbytečný. Je pravda, že kritika často pomůže. A Teďka už navíc vím o čem psát, jak to psát a hlavně proč. Emoticon

5. LostAngel přispěvatel
06.10.2011 [16:23]

LostAngelKrásné, je z toho cítím vztek. Nemůžu říct, jestli oprávněný, jelikož v tomto sporu nejsem soudce, ale básničku chválím. Nadpis "Žvejka" a přesto je básnička emotivní. Vidíš, kritika je vždy k něčemu dobrá. Dostala jsi vztek a napsala jsi dobrou básničku. Nejvíce se mi líbil poslední verš, ten tomu dal takovou přece jen naději v další snažení, a tak nějak radost do toho dal. Špatně se mi ten pocit vysvětluje, ale ten poslední verš mi přišel usměvavý. Emoticon A ne že by to bylo špatně. Emoticon Takže, jak říkám, básnička pěkná, kritiku na gramatiku a tak už řekla SaDiablo a od ní si rady ber k srdci, jsou moc dobré. Takže kritika je dobrá a když se jí budeme řídit, dostaneme se tam, kam chceme. Budu držet pěsti při další tvorbě a snad se dostaneš dál, jak tam píšeš. Emoticon Emoticon Emoticon

4. SaDiablo přispěvatel
05.10.2011 [21:00]

SaDiabloTo bylo milé. Jak občasné rýmy, které se mi líbily, tak i to, jak ses snažila o poukázání na každé špatné, co jsem ti i já mezi pár komentáři psala.
Bylo tam opět pár chybek v čárkách, např. kolem "jo", za "tak", ale jinak gramaticky dobře, takže můžu pochválit za snahu? :)
Ale nebyla bych to já, kdybych na něco nepoukázala, vždy se dá najít něco + a -. Chyběla mi báseň o žvýkačce. Asi dvakrát jsi ji tam zmínila (mimo perex), ale já to vnímala jako básničku o tom, kdo ti co v tvém psaní vyčítal. Že to a to bylo špatně, a snažila ses o vyvrácení nebo určitý druh výmluvy, nevím, jak přesně bych to nazvala. Neseděl mi ani po opětovném přečtení řádek "každý se vlastní cestou".
Za další: Pokud nechceš, abychom my, co kritizujeme, četli tvou poezii a následně zanechali komentáře, napiš to buď do perexu nebo na úvod ještě před začátkem, ať rovnou např. já vím, že to nemám ani rozklikávat. ;)
A teď bych si dovolila to - snad - pozitivnější v kritice... Pokud píšeš pravdivě, co já vím, druhý rým v první sloce mě mrzí, ale je dobře, že si jdeš za svým. Rýmy byly, skvělý byl verš o princezně, to si z jistého komentáře pamatuji taky. Ale dovolím si napsat, že poslední sloka byla nejlepší z celého textu. Uzavíráš celý text tak dobře povzneseně na všechny, ale slušně, což je ještě více obdivuhodné, přijde mi to zvláštně absurdní. Celé to je jako by protkané tvou nelibostí právě z toho, co ti ať já nebo kdokoliv napsal, ale zároveň jsou tam věci z tvého života, spíše teda ztrát... Ale ta poslední sloka mě nadchla natolik, že vlastně ani nevím, co jsem tady celou tu dobu psala.

3. LittleGii přispěvatel
05.10.2011 [18:34]

LittleGiiTak to děkuji :)

2. martinexa přispěvatel
05.10.2011 [18:25]

martinexa Emoticon Tak teď jsi mě dostala, že jsi o tom napsala klobouk dolů. Jinak nic si z toho nedělej, že ti někdo řekne, že neumíš psát o lásce. Já to třeba ani se strachu nepřidala, protože si myslím, že to prostě neumím.

1.
Smazat | Upravit | 05.10.2011 [18:07]

no, bozi... Fakt... Tohle je rozhodne lepsi... Ackoli z toho citim vztek a to jak ses to kuprikladu me snazila natrit... Rozhodne lepsi nez prazdne plky o lasce, jen tak dal :)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!