OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele EmmeEmme

EmmePráva: přispěvatel

Reálné jméno: Lada Al Sorna

Bydliště: World where dreams become nightmares

Věk: 19

O mně: #FanAsbjørn #FanKaisa
♣ Kdysi tady něco bylo napsáno, ale stejně to nikdo nečetl.
♣ Mám ráda dystopie, sci-fi, fantasy, romantický příběhy, básně, autobiografie a horory. Vlastně ani netuším, co ráda nemám.
♣ Poslouchám toho spoustu, přes One Direction, Hollywood Undead, Avenged Sevenfold, Escape the Fate, 5 Seconds of Summer až po Simple Plan nebo Three Days Grace a My Chemical Romance. Nebude tady celej seznam, protože nepředpokládám, že by někdo znal všechny umělce v něm zmíněný.
♣ Jsem strašně líná.
♣ Miluju básně. Jen je neumím skládat.
♣ Nečtu knížky, já je žiju.
♣ François Villon je můj básnický idol, uctívám všechny prokleté básníky. A taky se mi líbí Bukowski a Poe. Ale o tom zase jindy.

Kontakt:

Web: niallhoranateme.blogspot.cz

Statistiky:

Moje články: 16

Moje komentáře

Titulek článku Text
02.08.2019 (12:36)BásničkyDva prolhaní umělci Krásně volená slova; velice se mi líbí barvitě černobílé vykreslení života dvou (vyhořelých) umělců. Je to velice působivé a z hlediska výběru obratů kouzelné. Emoticon
18.03.2018 (11:59)BásničkyTanec stínů Barbarosa - mockrát děkuji. Emoticon
11.03.2017 (21:02)BásničkyVeličenstvo agónie VVrba - děkuji mnohokrát, toto mě potěšilo jako už dlouhou dobu nic :)
Mariana - jsem moc ráda, že se ta báseň tak líbí :)
28.02.2017 (22:20)BásničkyTrýzeň Upřímně, kdybych teď nečetla Máj, řekla bych, že je to nejlepší báseň, co jsem za poslední dobu četla. Téma sice nijak nezáří originalitou a verše neprorůstají neobvyklými slovy, ale přesto je to svým způsobem příjemně tajemné a hlavně krutě reálné. :)
28.02.2017 (22:16)BásničkyNa to byť smutná Páni, nikdy bych nečekala, že několik náhodně a přesto promyšleně poskládaných slovních spojení bude mít na mou maličkost takový efekt. Z hlediska jazykových prostředků, ve kterých se naprosto vyžívám, to není nijak bohaté, přesto je to svou náplní okouzlující. :)
28.02.2017 (22:12)BásničkyChoď do pekla, či do neba, hlavne čo najďalej odo mňa Velmi příjemné, ale u básní nenávidím sprosté výrazy, což je patrně handicap spíše můj než tvůj. Nápad neotřelý a skvělý, občas mi to sice přišlo jako vyprávění párkrát odentrované, aby mělo 'verše', ale to se stalo vlastně asi jenom jednou. :) Ale jinak moc povedené, podobná básnická střeva mám ráda a nemůžu se dočkat, až si od tebe zase něco přečtu. :)
24.11.2016 (17:31)FórumFórum Omylem jsem přidala jednu básničku dvakrát - konkrétně jde o Byl jsem v pekle/Been to Hell. Tu s tím anglickým názvem prosím smazat, děkuji moc.
12.07.2016 (19:50)BásničkyMengele martinexa - klaním se, děkuji za tenhle komentář! Tohle je přesně to, co jsem chtěla slyšet, jako by mi bylo čteno z duše! Nevím, jak víc ti poděkovat, konečně někdo napsal přesně to, co jsem chtěla slyšet. Tady nešlo o rýmy, ale o činy. Konečně někdo pochopil, co tím básník chtěl říci. Děkuji, děkuji, děkuji. Emoticon Emoticon
12.07.2016 (9:55)BásničkyMengele Kate3 - nefascinuje. Jen je pro mě záhadou, jak mohl člověk (byl vůbec člověk?) něco takového provést svému druhu. Vím, že tohle určitě není sousto pro každého, všechny mé básně o 2. světové válce (pokud jsi četla třeba moji Třetí říši) jsou opravdu jen edukační a žádné zalíbení v těch zvěrstvech v nich ani nehledej. Rozhodně se to nelíbí každému, ale tahle část historie je moje srdcovka - proto jsem schopná o ní psát, o když se tím možná propadám k prokletým básníkům. Inspiraci k tomuto dílu jsem brala u těch nejzlomenějších srdcí a nejtemnějších myšlenek, možná proto jsem byla schopna to složit. Jsem moc ráda za tvůj názor - a ještě jednou, já ho nikdy neobdivovala ani neuctívala, je to monstrum s rysy člověka.
12.07.2016 (9:47)BásničkyKubistické splynutí Možná jsem to komentovala už u sosáků, ale chvály není nikdy dost. Je to prostě tvoje, i kdyby to nebylo podepsané, poznala bych, že tohle stvořila Hannibalova družka. Miluji tvůj osobitý styl (a také to, že většinu děl čtu jako první, čímž si připadám jako někdo velmi privilegovaný). Krásné verše, básnické prostředky, propojení jedné myšlenky v tenhle skvost. Hypnoholub by byl pyšný. :)
19.04.2016 (20:35)BásničkyMengele Blacky: To tvoje 'celkem podařené' trochu ranilo mé mínění o té básni, ale tak co, názor ti brát nebudu.
Já vím, co všechno dělal, je takovou mojí 'oblíbenou postavou', jestli se to tak dá říci. Ráda si o něm vyhledávám informace a všechno, cos napsal(a) vím. Je těžké o tom mluvit, o tom žádná, taky neříkám, že jsem to zažila, všechno vím a všechno znám, jen jsem vám dala ochutnat první sousto z jeho života, takovou hrubou slupku, kterou zná snad každý.
Na jednu stranu jsem až příliš nepochopila (teď to neber jako urážku, prosím) to rozepisování o tom, co kdo udělal, jaký SSák žije a tak, protože to jsou obecně známé pravdy a já, jakožto milovnice 2. světové války, je také znám.
Z názoru na báseň toho vlastně moc nemám, ale zazlívat ti to nebudu. Každopádně děkuju o podělení se o informace, které byly (alespoň některé) přínosné do mé menší mentální sbírky zajímavostí. :)
09.01.2016 (23:26)BásničkyPoděl Dlouho jsem na OurStories nic neokomentovala, možná hlavně proto, že mě nic tak nějak moc nezaujalo. Tohle je... zajímavé.
Možná tě teď sžírá jakýsi červík smutku či napětí, protože jsem napsala zajímavé, nikoliv krásné či jiné opěvné adjektivum. Jde o to, že téma mi doslova zježilo vlasy. To je tak moc obvyklé... Já vím, že je blbé ti to vyčítat, protože o čem jiném taky psát, zhrzená láska byla, je a bude in, jen mně je možná asi proti srsti. No, téma ti tedy stejně odpustím, protože je to složené naprosto impozantně.
Pár much by se našlo, ale nic není dokonalé. Tohle dílko se mi opravdu moc líbí, a abych pravdu řekla, poslední verš je ze všech nejlepší. Hned jsi mi zlepšila náladu co se týče hledání kvalitní novoroční tvorby. Rýmy jsou takové akorát, nejsou přehnaně vynucené, ale jsou tam - a tak by to mělo být. Někde mi sice trochu pokulhává počet slabik, ale zrovna já mám teda co říkat. :D Někde je trochu moc čárek, jakože 'slovo, slovo, slovo' - to mě tam trochu bije do očí, páč člověk poklesne svým imaginárním hlasem a pak to zní, jako kdyby četl trochu retardovaně. Je to vážně super a moc se ti to povedlo, skládám ti tady poklonu a doufám, že se brzy budu moct těšit na něco podobného, ne-li ještě lepšího.
S úctou,
Emme.
04.10.2015 (12:45)BásničkyTřetí říše Soletka - děkuji, děkuji, děkuji! :) Druhá světová válka je moje srdcová záležitost, takže je jasné, že budu dopodrobna vědět, o čem je. :) Jsem moc ráda, že tolik věříš v mou originalitu, neskutečně moc mě to těší. Ani nevíš, jak velký úsměv mi tvůj komentář dokázal vykouzlit, jsem opravdu nadšená z toho, jak krásně to vnímáš. ^^ Děkuju ještě jednou, opravdu moc. ;)
Kate3 - vybírám si složitá témata úmyslně, nikdy to nebyl omyl, takže vím, do čeho jsem se pustila. Válka je moje nejoblíbenější část historie a prakticky jediná věc, u které jsem si v dějepise 100% jistá. :D Tvá poslední věta mě dost odrovnala, to, jak jsi dokázala popsat svoje pocity - surové a lehké - mě opravdu moc potěšilo. Děkuji za názor. :)
16.07.2015 (21:29)BásničkyOsud vojákův Soletka - Ale umíš! :) Já osobně mám tvoje básničky často přečtené hned, jak vyjdou, jen nemám moc čas komentovat, proto asi ani nevíš, že jsem trochu jako tvůj fanoušek. :) Nemusíš mě obdivovat, to ani náhodou, já tohle téma zpracovávám čistě jen proto, že se mi strašně líbí a je mi to přirozené. ;) Já o válce nevím zase všechno, ale je to moje nejoblíbenější část z historie, proto je to moje téma :) Ještě jednou moc děkuju, fakt si mě potěšila :)
14.07.2015 (21:55)BásničkyUnknown Páni... Tohle mě doslova pohltilo. Rýmy mi krásně seděly, jen jsem to musela číst s větším prožitkem. :) Téma je sice docela známé, ale tohle je pro mě zatím neobjevené pojetí, které bylo velmi příjemně překvapující. Nápad se 'sestrami' je ohromující a navrácení se k nim o pár strof níže je ještě lepší. Mám sice v oblibě květnatější rýmy, bohatější využití básnického jazyka a více poetických prostředků, tahle báseň ale zase ukazuje, že i prostá slova mají něco do sebe.
Určitě pokračuj, ráda si od tebe přečtu něco dalšího. Emoticon
14.07.2015 (21:49)BásničkyOsud vojákův Eilan - No páni, děkuji mockrát. Tak nějak jsem toužila po tom, aby to vystihlo mé pocity a jsem moc ráda, že jsi to tak krásně prožívala. Moc mě tvá reakce potěšila, a to, že jsi měla husinu, mě odrovnalo. :) Doufám, že ten 'válečný zážitek' byl v poetickém duchu pozitivní. Děkuji za ohlas. :)
14.07.2015 (13:42)FanFictionMazlíček Tohle mě začíná nekale bavit. :D
20.05.2015 (22:43)JednodílnéShadowmaker #jednavětasemjednavětatam #jepořádstejněroztomilej #ajájsemjehovelkejfanda
20.05.2015 (16:18)JednodílnéShadowmaker #FanAsbjørn
01.05.2015 (16:44)BásničkyObhajoba básníka Emery - mockrát děkuji :) Nad tímhle tématem už přemýšlím několik měsíců, jen to zpracování trochu pokulhávalo :'D Jsem moc ráda, že se ti to líbilo a máš z toho husí kůži :)
Nightmare - není to iluze. :) Jen jsem nečekala, že to bude tak inspirativní :D Protože je to dost pesimistické a někomu to vytváří falešnou vidinu těžkosti textu i bolesti, kterou přináší :D Navíc to není tak moc pozitivní a bujaré na to, aby to někoho inspirovalo :D Každopádně moc děkuji, velmi si mě potěšila :)
05.04.2015 (21:35)BásničkyStrom oběšencův Páni.
Hluboce se klaním, tohle bylo tedy opravdu něco. Normálně bych měla tucet námitek (ať už ohledně tématu či zpracování), ale jak tak na to koukám, tady nic moc vytknout nejde.
Jen tak dál. Perfektní.
S úctou,
Emme.
04.04.2015 (10:36)BásničkyUnavená srdce No páni.
To je naprosto dokonalé. Příklad něčeho, co by se mělo za několik let objevit v učebnicích, konkrétně bych to hodila asi pod naturalismus.
Trochu hodně mi vadí, že každý řádek začíná velkým písmenem, je tam pár gramatických chyb a nikde není tečka. Ale možná to byl záměr - co já vím -, i když mi to tedy dost kazí celkový dojem.
Dost hluboké zamyšlení nad ohraným tématem, hezké pohrávání se slovy a rýmy.
Oslovilo mě to jako ještě dlouho nic. Určitě pokračuj, tohle má budoucnost. A dost velkou.
S úctou,
Emme.
04.04.2015 (10:32)BásničkyA pak jsem začala brečet... Ahoj,
abych pravdu řekla, vůbec mě nenadchnul obrázek, který si zvolila pro reprezentaci tohoto díla. Ale i tak jsem se donutila k tomu, abych to otevřela.
Někde ti pokulhávají počty slabik, někde je přísně dodržuješ. Někde máš krásný rým, někde honíš poslední slabiky. Ale neříkám, že je to špatné.
Líbí se mi to - hlavně poslední dva řádky, kde jsi perfektně vygradovala celou pointu. Rozhodně je to krásné (svým způsobem), a i když to není můj šálek kávy, musím přiznat, že mě to docela oslovilo.
Jen tak dál.
S úctou,
Emme.
20.01.2015 (15:57)DrabblePanenka Barbie Wau.
Pěkně morbidní, líbí se mi konečné rozřešení, které mě mile překvapilo (to víš, potrpím si na 'neobvyklé' konce). Takovou ségru bych rozhodně nechtěla, abych pravdu řekla. :D
Je to fakt super, rozhodně lepší než tucty jiných drabblů, tohle má hlavu a patu, rozhodně pokračuj, protože tohle bych četla klidně pořád. :)
Emm. Emoticon
17.01.2015 (15:14)BásničkyNôž na žily, úsmev na tvári Super, téma se mi sice docela příčí (a upřímně ho nesnáším), ale tohle podání mi naprosto vyrazilo dech. :) Skvěle napsané, je to úžasná báseň, líbí se mi nenucená plynulost děje a rýmy, fakt super, rozhodně pokračuj. ;)
Emme.
25.12.2014 (19:45)ShrnutíPovídky od PetraCullen Nazdárek,
konečně ti odepisuju, co?:D Sem nechodím skoro vůbec, na stmívko už přes rok kašlu. :( Přestala jsem, protože moje tvorba byla sice zveřejněna, ale bylo to stejný jako na blogu - čtu to tak maximálně já. Navíc mě téma Twilight jaksi taksi přestalo bavit, teď se věnuju hlavně jinýmu FanFiction a docela se mi v tom daří - teda, abych označila věci pravými jmény - alespoň to někdo čte. Mě přijde, že odchází docela dost lidí, vytrácí se kvalitní tvorba a nastupujou malý dětičky, co jednou něco viděly hned jsou světoborní autoři. :( No nic, doufám, že si na mou zkrachovalou existenci nezapomněla, pokud jo, tak je mi to líto... :( :D
Čaues :)
Emm :)
16.05.2014 (15:14)ShrnutíPovídky od PetraCullen Já nevím, tak nějak od něčeho kousek, uvidím, co všechno budu číst (a věř, že já něco od tebe číst budu a budu... Velkej fanda:D) Neodešla jsem, vlastně... Jenom tam prostě nechodím, protože aktivita tam klesla a prostě už mi tam není příjemně, má tvorba tam začínala a je to příšerné, teď jsem vše totálně změnila, styl psaní, básně, prostě všechno, takže jsem se tak nějak přeorientovala sem, protože tady mám volnou fantazijní uzdu, můžu psát, co chci, nemám to upíří omezení :)
09.05.2014 (16:49)ShrnutíPovídky od PetraCullen Trochu mi vadí, že už nikdo neví, kdo co na stmívku znamenal, kdo tam byl, tohle je úplně jiné, přitom je tu tolik lidí právě ze stmívka :/ :) Jinak, už jsem nahlédla na něco od tebe a píšeš fakt dobře :)
08.05.2014 (21:03)ShrnutíPovídky od PetraCullen Myslím, že si vzpomínám :) hehe :) Četla jsem tvůj komentář u mé básničky, mockrát za něj děkuji, ani nevíš, co to pro mě znamená :)
02.03.2013 (13:35)Malby a kresbyZátiší - Jablka Je to krásné... :) Já stínovat neumím vůbec, tak to neřeš. :)
27.02.2013 (19:08)BásničkyLapené slzy Docela pěkné, na mě moc krátké, ale to je slovo názoru... Jinak docela pěkné, jsem zvyklá na 4 řádkové verše, tohle mě překvapilo... Ne moc mile, ale co se dá dělat. Někde zase nemůžu najít rým nebo podobně, ale každý má jiný vkus, jak říkám... Jinak docela povedené, bylo to takové lehké... Mám radši procítěnější a delší, ale šlo to.
Emme
23.02.2013 (19:01)O webuJak přidám povídku? Zdravím,
chtěla bych poprosit o přidělení práv přispěvatele.
Předem děkuji,
Emme.

Datum registrace: 23. 2. 2013

Poslední přihlášení: 28. 6. 2022, 20:49

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Emme

Povídky od Emme

Poezie

Insanity ♣ Death report ♣ Fears ♣ Egocentrická dokonalost ♣ Zlámané housle ♣ Obhajoba básníka ♣ Války růží ♣ Osud vojákův ♣ Zrození veršů ♣ Třetí říše ♣ Mengele ♣ Byl jsem v pekle ♣ Veličenstvo agonie ♣ Tanec stínů ♣ Schizofrenní podívaná

Články:

Novinka

Schizofrenní podívaná

Před rokem uskutečnila se soutěž ve tvoření poezie, která zadala téma „Labyrint můj, labyrint v nás“. Zde vám předkládám dílo, jež bohužel nedostálo plnému pochopení poroty. Vrcholná kompozice, ztracenost... a bludiště ztracené mysli.

Novinka

Tanec stínů

Tanec stínůPocit samoty dokáže být přenádherným zdrojem inspirace, stejně tak je mistrným dodavatelem bolesti.

Novinka

Veličenstvo agónie

Veličenstvo agónieBásník o půlnoci v postel ulehl, Máj dočetl a začal psát...

Novinka

Byl jsem v pekle

Byl jsem v pekleKrutá realita, nebo spíše výmysl pod rouchem halucinace? Zavítejte do města beze snů, kde se i z té nejbělejší labutě stane havran.

Novinka

Mengele

MengeleSto mrtvých je katastrofa, milion je statistika. - Adolf Eichmann
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!