OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od LevitatePovídky od Levitate

Královsky modrá: Neonový bůh, Holá těla, Zalepené důvěrnosti, Purpurová rána, Křídla modrého ptáka, Věčné jaro

Křídla: Blízcí jako dva cizinci

 

 Levitate

Kontakt: levitate@usa.com, papillon@asia.com

Ochutnávka (Windcatcher, Okouzlená a Zamilovaný)

Měla oči jako dvě sněhové vločky – nádherné, ale neuvěřitelně studené. Každý pohled do nich pálil a štípal jako první záchvěvy mrazu, ale přinášel s sebou pocit magického opojení jako předvánoční čas. Vydržel by se na ni dívat hodiny. Jak si s komickou frustrací odhazuje prameny vlasů, jak jí vždy neposedně vyjede koutek do polovičního úsměvu, jak si nenápadně pohazuje nohami tam a zpět. Znal ji tak dlouho, pamatoval si každé její gesto, vnímal každý její sebemenší pohyb, ale i přes to všechno pokaždé našel něco nového, co ho přimělo uvažovat o tom, co o ní ve skutečnosti ví. Byla mu tak blízká, ale stále nesmírně vzdálená. Nic z toho jí ale samozřejmě nikdy neřekl, nezmínil se ani slovem o příjemném mravenčení při každém jejím doteku, o důvěrně známé vůni jejího parfému o všech těch malých detailech. Evokovala mu hřejivou náruč, praskající oheň v krbu, lahodné aroma hořké čokolády s trochou vanilky, zvuk příjemně hučícího davu šťastných lidí. Představovala pro něj domov. Stála při něm během všech pádů a vítězství v jeho životě, vždy ho podpořila, ať se rozhodl jakkoli, nikdy nezpochybňovala žádné jeho rozhodnutí. Někdy zbytečně riskoval, dobře si to uvědomoval, ale ani tehdy nad ním nezlomila hůl. Nechala ho prožít si vše, ale vždy přispěchala na pomoc, když to nejvíce potřeboval. Neuměl si představit žít bez ní, být bez ní. Ale ani na to nikdy nepřišla řeč.

Královsky modrá

Neonový bůh

Bůh je mrtev! Bůh zůstane mrtev! A my jsme ho zabili!

Friedrich Nietzsche

Holá těla

Naděje je nejhorší zlo, protože prodlužuje lidské utrpení.

Friedrich Nietzsche

Zalepené důvěrnosti

Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem. A pokud dlouho zíráte do propasti, tak propast zírá zpátky do vás.

Friedrich Nietzsche

Purpurová rána

 Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?

William Shakespeare

Křídla modrého ptáka

Láska zrozená ze zoufalství nemůže být pravá.

André Maurois

Věčné jaro

Co chci vyjádřit svým dílem? Nic jiného než to, co hledá každý jiný umělec: harmonii, jíž lze dosáhnout rovnováhou vztahů linií, barev a ploch. Ale pouze nejzřetelnějším a nejintenzivnějším způsobem.

Piet Mondrian

Křídla

Blízcí jako dva cizinci

Tvé ruce se stanou mými křídly. Tato křídla vzešla z bolesti, ale jsou to křídla směřující za světlem. A i když je to těžké a i když to bolí, pokud umíš létat ty, poletím také.

A už se nebudu bát. 

volně převzato z A Supplementary Story: You Never Walk Alone (방탄소년단)

 

Citáty použité u obrázků

  • Levitate - Hollywood Undead, Levitate

  • Královsky modrá - Franz Kafka

  • Křídla - 방탄소년단, Fake Love


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Levitate:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!