OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Vnitřní zvíře - 1. kapitola: Seznámení s Příčnou ulicíVnitřní zvíře - 1. kapitola: Seznámení s Příčnou ulicíFF na téma Harry Potter. Povídka vypráví o čtrnáctileté dívce, která přestupuje do Bradavic z Kruvalu. Proč se vlastně s otcem přestěhovali a bude to nakonec dobré rozhodnutí? První kapitola je o návštěvě Příčné ulice.

1. kapitola: První seznámení s Příčnou ulicí


Bylo pár dnů do začátku školy a já stála v pro mě neznámé Příčné ulici, jen před pár vteřinami jsme se sem já a můj otec přemístili. Většině lidí se z toho motá hlava, ale když takhle cestujete tak často jako já, přijde vám to jako projít dveřmi do jiného pokoje.

Otec hledal obchod s hábity a já se dívala do výlohy Velkoprodejny Mžourov, to byl podle všeho jediný obchod se sovami v celé příčné ulici. Viděla jsem, že si mě hodně kouzelníků asi v mém věku prohlíží, ale na to jsem už byla zvyklá.
 
Zrovna když jsem pozorovala sovu, která se mi zalíbila, dorazil otec.

„Trvalo to déle, než jsem myslel! Ten obchod je támhle," ukázal směrem k velké ceduli - Madam Malkinová: Oděvy pro každou příležitost. „Tady máš padesát galeonů. To by mělo stačit, já jdu do banky, abych uložil naše peníze."
 
Protože jsme bydleli v Bulharsku, nikdy jsem neměla možnost podívat se sem - do Příčné ulice, ale teď, když jsme se přestěhovali, byla to naše první návštěva.
 
Je tu totiž obchod s hůlkami U Olivandra, ve kterém jsem si chtěla vždy koupit svou osudovou hůlku, a navíc, školní rok v Bradavicích začne co nevidět.

Hned jak jsem vešla do obchodu Madam Malkinové, ucítila jsem vůni nových hábitů. Bylo tu prázdno, zrovna platil poslední zákazník. Otylý kluk s tmavě hnědými krátkými vlasy a divným výrazem v obličeji. Podle jeho starého hábitu, co nesl v ruce, to vypadalo, jako by mu praskl pod vahou jeho silného těla. Lehký úšklebek jsem nemohla zamaskovat. Když odešel, šla jsem si pro svůj dlouhý dívčí hábit, společenský hábit a černou čapku.
 
Po útrpném obskakování paní Malkinouvou jsem byla ráda, že další hábit nebudu alespoň rok potřebovat. Jakmile jsem stačila přejít práh obchodu, uviděla jsem otce, jak čeká s velkým úsměvem přímo přede mnou. Pobídl, abych šla za ním, a poté, co jsem ho následovala, mě dovedl před obchod - Olivandrovi - výrobci hůlek. V obličeji se mi objevil výraz, který můj otec už dlouhou neviděl - výraz štěstí.

Táta mi otevřel dveře a já skoro vběhla do obchodu. Za kasou nikdo nestál, jen jsem slyšela: „Kde je zase ta hůlka? Dal jsem ji přímo sem!" Ale když jsem ušla pár kroků, objevil se přede mnou v mžiku muž ve starém hábitu. Šedivé vlasy mu trčely na všechny strany a jeho blažený úsměv mě velice uklidňoval.
 
„Tak, co to bude, děvče?" optal se mě

„Prosila bych hůlku, prosím." A úsměvem jsem naznačila, že je zbytečné se ptát.

„Jistě! Ale jakou, slečno?" opět s blaženým úsměvem na rtech.

Chvíli jsem se rozmýšlela a pak sebevědomě řekla: „Hůlku z tisového dřeva s kouzelným provázkem uvnitř."

„Výborná volba, holčičko," podotkl a za chvíli už jsem držela v rukou hůlku, byla světle hnědá, od konce až do půlky obmotávala hůlku tenká větvička, vypadala velice přírodně a byla to moje hůlka na první pohled!

Po odchodu od Olivandra jsme se ještě stavili pro mou novou sovu pálenou, dala jsem jí jméno Thelma. Měla krásně hnědobílé opeření a temné oči. Klec, ve které jsem si ji odnesla, se jí moc nelíbila, a já se těšila, až ji budu moci vypustit.

Další zastávka byl obchod s knihami, kde jsem si koupila dvaadvacet učebnic pro čtvrtý ročník. Potom jsem si ještě koupila cínový samočisticí kotlík velikosti dva a tři, velké balení čajových lístků, malé balení lahviček na lektvary, několik pergamenů, brk a inkoust.

Po všem tom nakupovaní jsem se trochu unavila a zašla jsem s tátou k Děravému kotli (zdejší krčma pro čaroděje) na máslový ležák.Zdravím, tuhle povídku mám už předepsanou dopředu, takže není problém přidávat kapitolky! :) Doufám, že se líbilo a že zanecháte nějaký ten komentík! :) 

Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Vnitřní zvíře - 1. kapitola: Seznámení s Příčnou ulicí:

4. PetraCullen přispěvatel
12.03.2014 [9:31]

PetraCullenTak to bylo vážně perfektní!! Emoticon Emoticon Emoticon Jen škoda, že na tak skvělou povídku jsem přišla až teď!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Vážně super a budu se s nadšením těšit na další!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Jen tak dál! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. JohnnaOut přispěvatel
31.10.2013 [20:32]

JohnnaOutDíky za komentáře! :) Povídka se hodně rozjede, jen začátek je prostě začátek... :D

2. majka
31.10.2013 [16:24]

teším sa na další diel :)

1. Mell
30.10.2013 [15:05]

Vypadá to zajímavě .. :) Už se těšim na další díl ;)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!