OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Na pokračování » Ostatní FanFiction » Dvě kouzelná slůvkaDvě kouzelná slůvkaTehdy to pochopitelně byla velká událost. Nebylo člověka, který by se neradoval. Samotný Harry Potter tomu skoro nemohl uvěřit. Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit byl nadobro poražen. Rázem bylo tolik věcí jinak. Hlavní starostí bystrozorů se stalo dostat zbylé následovníky Temného Pána do Azkabanu. Všichni si mysleli, že zlu je nadobro konec. Nikoho v té době nenapadlo, že pronásledování Smrtijedů potrvá pěknou řádku let.

 

(Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce - Jiří Mahen.)

 

Hermiona překvapeně otevřela oči a zamžourala do okolní tmy. Už se jí to stalo zase. Zdálo se jí o něm. Srdce jí tlouklo jako tisícero zvonů. Oblečení měla celé propocené a vlasy jí trčely do všech světových stran. Sny o zmijozelském princi milovala i nenáviděla zároveň. Svým způsobem byly vzrušující…

Vstala a roztáhla vybledlé závěsy hotelového pokoje. Přejela místnost znechuceným pohledem. Nad postelí visela potrhaná tapiserie, prošlapaný koberec hyzdily obrovské skvrny a povlečení bylo tak špinavé, až se divila, jak mohla večer klidně usnout.

„Chceš – li chytit kořist, musíš se chovat jako ona,“ zašeptala si dívka pro sebe. Tohle bystrozorské pravidlo ji doprovázelo už několik let. Přesně řečeno od té doby, co dostala za úkol přivést Draca Malfoye. Na začátku své mise si myslela, že pořídila dobře. Většina jejích přátel se musela vypořádat s daleko horšími Smrtijedy. Nemohla uvěřit, že Malfoy byl tak dobrý. Začal žít mezi mudly, vždy splynul s davem a zdálo se, že se každý den objevil na jiném místě. Hermionu překvapovalo, že ho ještě nedostala. Bylo to tak zvláštní.

Osprchovala se a oblékla se do starých džínsů, trika a šedivé mikiny. Musela být nenápadná. Jakmile vyšla z polorozpadlého hotelu, oddychla si úlevou. Potřásla hlavou a začala si třídit myšlenky. Byla si jistá, že tady někde Draco byl. Vedly sem jeho stopy a navíc to odpovídalo jeho stylu. Jenže, otázka nezní, kde byl předtím, ale kde je teď. Vydala se směrem k místní kavárně.

„Nejdůležitější je promyslet si další postup,“ říkávala často, „a to se nejlíp dělá u dobré kávy.“ Ať už se bude Malfoy schovávat kdekoliv, v jakémkoliv městě či státu, šálek dobré kávy budou mít snad všude. Objednala si u sympatické černovlasé servírky, která jí někoho nápadně připomínala. Povzdechla si. Často se cítila velmi osaměle. Kvůli svému důležitému úkolu se musela vzdát jakéhokoli spojení se svými blízkými. Jestliže hrozilo odhalení, jednoduše se musela vzdát několika věcí. Sledovala dešťové kapky, které sklouzávaly po okně a zanechávaly po sobě spletitou stopu. A tehdy ho uviděla. Nejprve si myslela, že ji šálí zrak, protože když zamrkala očima, už tam nebyl. Něco uvnitř ní Hermioně napovídalo, že opak byl pravdou.

„Poslouchej svůj instinkt,“ potichu pronesla. Vyskočila ze židle, na hlavu si nasadila kapuci a vyběhla z kavárny. Začala se rozhlížet. Tušila, že tu byl, cítila to. Déšť jí promočil na kost. Hermiona se začala obávat, že ho ztratila. Načež ho uviděla znovu. Klopýtal do postraní uličky a jeho ocelově šedé oči ji probodávaly nenávistí. Vytáhla hůlka a rozběhla se za ním. V duchu si připravila vhodná zaklínadla.

Nestačila mu. Doběhla na rozcestí a jen tak tak stihla spatřit kousek Dracova těla, jak zahýbá za roh. Běžela dál. Musela ho chytit. Bylo to teď nebo nikdy. Ulice se začala rozestupovat a Hermiona se zastavila před zrezivělou brankou. Za ní rozprostírala telená mýtina, kde tu a tam ze země trčely dřevěné kříže a kamenné desky. Přejel jí mráz po zádech. Dech se jí zrychlil a srdce tlouklo jako splašené. Byla před hřbitovem.

Se strachem ve tváři otevřela branku. Ozval se zvuk podobný škrábání nehtů o zeď. Hermiona na sucho polkla. Teprve tady jí došlo, jakou udělala chybu. Malfoy se mohl kdykoliv přemístit, ale místo toho před ní utíkal! Dívka se tím pádem dostala na opuštěné místo, kde byla sama beze svědků. Uvědomila si, jak byla hloupá. Byla to past. V tu chvíli jí někdo prudce praštil do hlavy.

Probudila se na tvrdé posteli. Posadila se na matraci a otevřela oči. Pokusila se zaostřit na věci kolem sebe. Malým oknem do místností pronikalo jen málo světla. Venku sněžilo. U Merlina, kde to byla? V pokoji byla jen jedna postel, skříň, stolek a pohovka. Na ní seděl on. Hermiona překvapením skoro vykřikla. Zpočátku nemohla uvěřit tomu, že tohle byl Draco Malfoy. Vypadal úplně jinak, než ten chlapec, kterého znala. Na sobě měl zablácené oblečení, jeho vlasy byly o kousek delší, než si pamatovala a přes tvář mu šla tenká jizva. Na bradě měl několikadenní strniště a ústa se skoro usmívala. A ty oči! Kdyby neseděla na posteli, myslela by si, že omdlí.

„Hermiona Grangerová,“ řekl tichým, měkkým hlasem. Dívka se chtěla instinktivně natáhnout po hůlce. Neměla ji. Ozval se mužský smích, který Hermioně prozradil, že její hůlka je ve vlastnictví prohnaného Smrtijeda. Draco vyskočil na nohy a došel k oknu. Vytáhl Hermioninu hůlku a začal si s ní pohrávat v ruce.

„Víš, Grangerová, posledních pár měsíců jsi mi dávala vážně zabrat. Těch pár let před tím ne, to jsi byla docela neschopná, ale teď… Musím přiznat, že to bylo fakt hrozný.“ Dracova tvář se zkřivila úšklebkem. Hermiona se postavila a jednou rukou se chytla za hlavu. Měla pocit, jako kdyby jí troll uhodil kyjem do týlu.

„Měla bys ležet,“ šeptl Malfoy. Dívčina tvář se stáhla vztekem. Musí přece něco vymyslet, musí se odsud dostat!

„Asi tady nemáš vodu, co?“ zeptala se rádoby nenuceným hlasem. Překvapeně zjistila, že Draco si její prosbu vzal k srdci a podal jí láhev minerálky. Byl teď jen malý kousek od ní. Kdyby natáhla ruku, klidně by ho mohla pohladit po tváři. Namísto toho se ho pokusila omráčit. Draco dívku surově chytil za zápěstí. Pokusila se ho kopnout. Strhl je oba na postel…

Hermiona přistála Dracovi na hrudníku. Chtěla vstát, ale Draco si jí k sobě prudce přitiskl.

„Tohle jsi udělala naposledy, rozumíš?“ zašeptal do jejího ucha. Celé její tělo se chvělo a dívka se zmohla jen na přikývnutí. Jaké by bylo políbit ho, ptala se sama sebe. Bylo by to vážně tak špatné?

Draco se zájmen sledoval, jak se Hermiona kouše do rtu. Co se jí asi tak honilo v hlavě? Pramen kudrnatých vlasů ho zašimral na obličeji. Byla nádherná.

Hermiona se už nevydržela dál trápit. Políbila ho. Nejprve něžně, ale jakmile se více odvážila, začala být dravější. Draca její chování nejprve zaskočilo. Nečekal, že by to cítila takhle. Ty roky samoty s ní ale udělaly své… Přetočil se tak, aby byl on nad ní. Zajel jí rukou pod triko a Hermiona se nebránila…

Když se probudila, byla noc. Otevřeným oknem do pokoje pronikal chladný vzduch. Draco seděl na okraji postele a tupě zíral do tmy. Dívka okolo sebe obmotala prostěradlo a posadila se.

„Děje se něco, Draco?“ zeptala se. Musela se usmát. Poprvé v životě vyslovila jeho jméno. Draco se na ní otočil. Pod očima měl kruhy. Zdálo se, že přemýšlel o něčem důležitém.

„Zůstaň se mnou,“ nabídl Hermioně. Dívka překvapením vytřeštila oči.

„Co jsi to říkal?“ zeptala se. Myslela si, že se přeslechla, ale jakmile Draco svá slova zopakoval, skoro se začala smát.

„Vždyť víš, že to nejde. Našli by nás. A navíc, jsme nepřátelé!“ Draco vstal a začal přecházet po místnosti.

„Odmítáš?“ zeptal se a propálil dívku zmučeným pohledem. Bylo tolik věcí, které jí chtěl říci.

„Vždyť víš, že bych s Tebou byla ráda,“ hájila se Hermiona. Nechápala to. On musel moc dobře vědět, že by to bylo nereálné.

„Odmítáš,“ šeptl Draco. Otočil se k dívce. Hermiona si všimla, že v rukách drží hůlku.

„Draco, co to…“ Mladý muž zašeptal dvě kouzelná slůvka a místnost ozářil smaragdově zelený paprsek. Hermionino tělo se skácelo k zemi. Draco odvrátil pohled od dívky, kterou miloval.

 

Věnováno dvěma úžasným čarodějkám ScRiBbLe a Mystery.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Dvě kouzelná slůvka:

12. Darien přispěvatel
09.02.2011 [17:25]

DarienSafiro, děkuji Ti za krásný komentář. Původně Ti dva spolu zkončit měli, ale to bych nebyla já, aby mi z toho nevypadlo tohle. Konec = příšerně patetický, až mi z toho vlasy vztávají hrůzou.
Přísahám, že jednou nappíšu povídku, ve které ti dva spolu budou a budou šťastní, prostě romantika na entou. Emoticon Beze srandy, budu se snažit. Emoticon

11. SafiraDarkfire přispěvatel
09.02.2011 [13:37]

SafiraDarkfireTo si děláš srandu, on ji zabil. Teda, a já tajně doufala že zůstanou spolu. Sakra. Darien... Ty mě ničíš! Opět jako pokaždé a vždy úžasná povídka. Vždycky mě to tak bere, áááá... Šílím:D Nemůžeš je aspon v jedné nechat spolu? Nenapsala bys pro mě aspon jeden takovej konec, bych potom tu povídku četla pořád dokola:D Byla bych jak maniak:D Vždycky, jak by se mi nedařilo, tak bys mi tímhle zvedla náladu:)

10. Darien přispěvatel
29.01.2011 [10:00]

DarienScRiBbLe: Mnohokrát děkuji. Emoticon Díky díky díky. Tvůj komentář byl úžasný (= přiznám se, i slza nadšení ukápla). Co já bych si bez Tebe počala? Ještě jednou - mnohokrát děkuji! Emoticon

9. Mystery přispěvatel
24.01.2011 [19:06]

MysteryTomu se říká "být naprosto odvařenej". Ano, ano, Mystery a ScRiBbLe vždy k službám! Emoticon

8. ScRiBbLe přispěvatel
24.01.2011 [18:54]

ScRiBbLeNejprve děkuji za věnování. Emoticon

A teď už můžu?

Uááááááááááááááááááááááááááááá!

Pane bože, pane bože, PANE BOŽE!!! (Ehm, vypadá to,že jsme na tom s Mysterískem stejně!)

Já nemůžu, jsem z toho úplně odvařená. Tohle bylo tak... vážně mě nenapadají slova, jakými bych TOTO popsala! Můj mozek zastínila velká cedule hlásající - Mimo provoz. Teď bude stávkovat, to je k vzteku!
Příběh mě naprosto pohltil. Hltala jsem každé slovo, bála jsem se, že mi někajé uteče, že se ztratí...

Po celou dobu čtení jsem měla husí kůži.

A v momentě, kdy ho políbila, jsem měla pocit, že se rozteču a nezbude ze mně nic víc než mastný flek! Emoticon

Bylo v tom úplně všechno! A ten konec. Vážně jsem to nečekala, ale není se čemu divit. Draco je Draco (ííííííí, omluv mé výlevy Emoticon ) a Hermiona prostě Hermiona. A i když mě konec zaskočil, tak příběh neztratil nic na svém neobyčejném kouzle, které jsi nám naservírovala!

Děkuji za takový zážitek! Emoticon Klaním se (hluboce!) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon a tleskám! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. MirrorGirl454 přispěvatel
24.01.2011 [15:12]

MirrorGirl454Darien: Nemusíš ďakovať, je to naozaj úžasné. :) A mne sa viac páči táto verzia, myslím si, že je lešpie keď Draco zabil Hermionu, aj keď mi je jej ľúto...

6. Mystery přispěvatel
23.01.2011 [13:59]

MysteryDari, beruško, rozhodně se nemusíš bát, že by tenhle Draco neodpovídal tomu \"reálnýmu\". Jeho povaha podle mě naprosto sedí. Mohl totiž Hermionu milovat jak chtěl, ale jestli to pro něj znamenalo nebezpečí odhalení a tím pádem Azkaban, je tedy naprosto logický, že ji zabil - ať to zní jak chce. Tohle prostě JE Draco. Emoticon Emoticon
No, a k té čarodějce... Myslím, že v tom nejsem tak úplně sama. Emoticon
Víš, jaks mi Polibkem nepříteli zamotala hlavu a já se pak sama \"spustila\" s Dracem? No, tak včera po dočtení Slůvek jsem naprosto nečekaně začala datlovat Snapea. Emoticon Absolutně to není rozmyšlený, prostě nic. A přesto... Emoticon Emoticon Asi jsem místo toho původního \"čárování\" začala \"čmárat\" nebo co. Emoticon
Každopádně ti ještě jednou skládám poklonu... Emoticon

5. Darien přispěvatel
23.01.2011 [13:15]

DarienPáni, koukám jak vyvoraná myš - takové krásné komentáře jsem vážně nečekala. Emoticon

MirrorGirl454: Děkuji, děkuji, děkuji! Když jsem to psala, tak jsem si neprve myslela, že to bude naopak (Hermiona zabije Draca), ale to by mne tady pár dušiček asi chtělo zabít. Emoticon Ani nevíš, jak jsem za Tvůj komentář ráda. Emoticon

Mys, tak tohle bylo úžasné. Nejenom, že si vážím takové krásného komentáře, ale je pro mne ještě cenější tím, že je od Tebe. To vždycky zahřeje u srdíčka.
Emoticon Při čtení Tvého názoru se mi chce skoro brečet dojetím. Mnohokrát Ti děkuji, Velká Čarodějko Emoticon .
To věnování se zasloužíš, přeci jenom, byla jsi to ty, kdo to četl jako první, upozornil mě na chyby. Těch důvodů samozřejmě bylo mnohem a mnohem více. Navíc si myslím, že Ty dokážeš dokonale napsat jestli se Draco chová nereálně nebo mu to je aspoň kapičku podobný. Páni! Teď se tu pořád vykecávám, místo toho abych Ti napsala, jak jsem Ti vděčná. Emoticon Díky ti, Missie!

4. MirrorGirl454 přispěvatel
22.01.2011 [19:04]

MirrorGirl454 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
No do...!!! On ju??? On ju vážne??, Ako?? Och!
Vedela som, že čokoľvek napíšeš bude úžasné, ale niečo takéto geniálne som naozaj nečakala!!!!!!!!!! Ja som vážne nečakala, že by Draco spravil.. že by ju... no že by ju zabil! Emoticon
Úžasné, úžasné, úžasné, úžasné... Klaniam sa pred tebou. Emoticon Emoticon

3. Mystery přispěvatel
22.01.2011 [18:16]

MysteryHiuuuuiiii, hííííííííííí!!!
Škyt.
Hyja-hjááá!
Ne, tichučko, Mysty. Tichučko!

Darien! Já tě praštím, fakt! Dáš sem Slůvka a ani nekvákneš? Ty, ty, ty!
Emoticon
Ne, samozřejmě si dělám srandu - uznávám, ne moc povedenou. Ale já jsem komik nikdy nebyla. Ovšem te citovej výlev hned na začátku... To ber, prosím, naprosto vážně! Takhle se chovám pokaždé, když mě něco totálně odvaří. A Slůvka... těm se to povedlo naprosto dokonale! Co kecám, TOBĚ se to povedlo naprosto dokonale!!! Emoticon
(až teďka jsem si všimla, že ten klanící se smajlík vypadá spíš jako kdyby si chtěl rozbít hlavu Emoticon)
Je to... no... TAK!!! Znáš takovej ten pocit, kdy toho chceš plno říct a přitom nenacházíš ty správný slova? Tohle je totiž přesně ten případ.
Hrozně moc se mi to líbilo, Dari. Už všera v mailu to ze mě udělalo jemňoučkej píseček. A teď... Napršelo a já jsem se doslova vsákla... Emoticon
Byl v tom cit, bylo v tom tajemno, bylo v tom... všechno. Emoticon
A já ti děkuju za věnování, protože mi to naprosto rozbouchalo hercnu. Emoticon A veřejně se ti doznávám, že tě miluju. Emoticon A taky ty úžasný příběhy, který tvoříš. Emoticon A taky za tu čarodějku - si teď teda půjdu začárovat. Emoticon Emoticon
Byla to nádhera... Emoticon

Poslední záchvěv: Draco!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!