OurStories.cz ~ naše povídky » Pod křídly Strážného anděla - Prolog + 1. kapitola - WillPod křídly Strážného anděla - Prolog + 1. kapitola - WillTaky máte někdy pocit, že nad vámi někdo drží ochrannou ruku? Přesně takový pocit zažije i sedmnáctiletá Lilly. Ona má ale to štěstí, že u ní to nekončí pouhým pocitem. Dostala se pod ochranná křídla Strážného anděla Willa. Jak se Will srovná se svou novou chráněnkou a její neuvěřitelnou nemotorností a schopností přitáhnout k sobě veškeré maléry, které vůbec obyčejný člověk přivolat může?
Moje první povídka tady na Our Stories.
Příjemné počtení přeje Lucienne.

Prolog

 

Řeknu vám, být Strážným andělem je pěkný opruz. Člověk si řekne, že musí být bezva umět létat a mít různé nadpřirozené schopnosti, o kterých se smrtelníkům může pouze zdát. Realita je však jiná. Je to skoro stejně otravné, jako sedět celý den v kanceláři. Papírování, kontrolování obrazovky vigilateru, zaznamenávání každé drobnosti do archů – to je dennodenní práce Strážného anděla.

Já mám tuhle práci za trest, čemuž naznačují má, jako uhel černá křídla. Za svůj krátký život jsem udělal mnoho velkých chyb a teď, po své smrti, se z nich mohu vykoupit. Ano, rozuměli jste správně – po své smrti. Já jsem mrtvý. Všichni tady na úřadě Strážců jsou mrtví. A to, že tu jsou, byla jejich vlastní volba. I já jsem se tak rozhodl dobrovolně. Věřil jsem, že tím, že se stanu Strážným andělem, odčiním své omyly a povede se mi ze svých beder sejmout alespoň desetinu z tíživého pocitu viny, jež mi sedí na srdci jako kámen. Ani jedno, ani druhé se mi však zatím nepodařilo.

Pracuji tady už dva roky a pod mou ochranou se vystřídalo již několik osob. Jako nováčkovi mi svěřovali většinou postarší lidi, jelikož u nich nemusí být člověk neustále na pozoru. Jejich poklidný životní styl neskýtá tolik nebezpečí, jako třeba život teenagerů.

Já patřím do kategorie F. Těchto kategorií je celkem sedm a jsou označeny prvními sedmi písmenky abecedy, zároveň však prvním písmenem jejich názvu. Například kategorie B jsou Bonum, což latinsky to znamená Samo dobro. Andělé v kategorii B zasedají v radě úřadu Strážců, pokud ovšem pro úřad pracují. Bonum jsou jediní, kteří mají tak vysoké postavení, že nejsou zavázáni starodávným pravidlem o tom, že se musejí podřídit úřadům.

My, kteří spadáme pod označení F, se nazýváme Freshmen – latinsky doslova Prváci. Jsme podřízení všem ostatním kategoriím, kromě kategorie G. Tato skupina není v zákoníku a nesvazují ji tím pádem žádná pravidla. Její členové ji totiž vytvořili sami o své vůli. Říkají si Gangsteři a jsou to andělští zvrhlíci, kteří byli buďto svrženi, nebo jsou na útěku. Mezi Gangstery nenajdete jediného anděla s bílým peřím na křídlech, jež by naznačovalo nevinnost a neposkvrněnost jedince. Ani já nemám bílá křídla, protože jsem se za života dopustil velké chyby, která stála život mě i mou sestru.   

 

1. kapitola

Will

 

„Wille?“ zavolal na mě Chris a zpoza otevřených dveří mé... dalo by se říct kanceláře, na mě vykoukla jeho černá čupřina. „Volá tě Simons. Máš okamžitě naklusat  do jeho kanceláře,“ oznámil mi.

„Mám jít na kobereček?“ zeptal jsem se překvapeně. Chris jen pokrčil rameny a jeho hlava mi zmizela z dohledu. Zahryzala ve mně nervozita. Provedl jsem něco? V myšlenkách jsem se vrátil o několik dní zpět, abych se ujistil, že jsem neudělal nějakou chybu v postupu práce, ale nic mě nenapadlo. Staré paní Forestové, kterou mám už půl roku na starost, se nic nestalo a všechna její rozhodnutí i počínání jsem pečlivě zaznamenal do archů. Nenapadal mě jediný důvod, proč bych měl navštívit šéfovu kancelář. Nicméně jsem udělal to, co mi bylo nařízeno a o několik vteřin později už jsem klepal na jeho dveře. Na vyzvání jsem vstoupil dovnitř.

Pan Simons seděl ve svém velkém křesle za pracovním stolem. Vypadal tak na čtyřicet, ale Strážným andělem už je minimálně další půlstoletí. Jeho bílá křídla byla protkaná drobnými zlatými pírky, které mají všichni andělé kategorie C – Custodes (latinsky Strážci), do které i on sám patřil.

„Á, pan Walker! Posaďte se,“ vyzval mě a kývl k jednomu ze dvou menších a jaksi méně pohodlně vyhlížejících křesílek, která stála před jeho stolem. Poslechl jsem a složil křídla tak, aby mi při sezení nepřekážela. „Pokud se nemýlím, vy patříte do kategorie F, nemám pravdu?“ zeptal se a začal si cpát tabák do dýmky, kterou téměř nikdy nepouštěl z ruky.

„Máte,“ přitakal jsem a čekal, co bude dál. Při jeho slovech mě zasvrbělo znamení na mém předloktí, které všem ostatním ukazovalo, se členem jaké kategorie mají čest. V mém případě to bylo veliké ozdobným písmem psané F.

„Jak jistě víte, nikdo ze Strážců nemůže zůstat navěky Freshmen. A vy už jste jím poměrně dost dlouhou dobu, pokud se nemýlím.“

„Dva roky,“ přitakal jsem znovu.

„Věc se má tak, pane Walkere,“ začal Simons, strčil si do pusy dýmku a naklonil se přes stůl ke mně, „že dostáváte nového chráněnce.“ Vyfoukl oblak dýmu, který mi okamžitě naplnil pusu i nos.

„Chcete říct, že mě povyšujete do další kategorie?“ ujišťoval jsem se. Simons přikývl.

„Podmínečně,“ upřesnil. „Váš nový subjekt je sedmnáctiletá Lillian Stenleyová.“

„Sedmnáctiletá? Ale... já jsem nikdy nechránil nikoho pod šedesát let!“

„Tak to máte premiéru. Tady máte všechny potřebné informace o zmíněné osobě a tady...“ sehnul se a vytáhl z šuplíku jakýsi silný svazek papírů, „souhrn pravidel, kterými by jste se měl řídit, pokud chcete uspět.“ Vyjeveně jsem si od něj převzal obě složky papírů. „Můžete jít,“ oznámil mi a pokynul dýmkou k východu.

Zvedl jsem se a chtěl odejít, ale ve dveřích mě zarazil jeho hlas:

„A Walkere? Dejte si záležet na tom, aby se nic nepokazilo. Berte to jako zkoušku. Když uspějete, budete moci jít dál.“ Suše jsem přikývl a opustil místnost.


Doufám, že se začátek líbil. Tohle je moje první povídka, která není FanFiction. Poprvé vlastní svět, poprvé vlastní postavy. Tak snad alespoň trošku zaujal. :D

Budu moc vděčná za komentáře i za kritiku.

Lucienne

 


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pod křídly Strážného anděla - Prolog + 1. kapitola - Will:

8. Chensie přispěvatel
08.07.2012 [22:46]

ChensieVelmi dobrý prolog. Tuhle povídku jsem kdysi opravovala a teď jsem se chtěla podívat, jak to bylo od začátku a dočíst si ji až do poslední kapitoly, protože mne rozhodně zaujala! :o) Emoticon Emoticon Emoticon

7. leacullenfun
16.06.2012 [21:49]

ahoj, náhodou, som sem "zabruslila" takpovediac, lebo som sa nudila, no určite neľutujem. Nápad i tvoj štýl písania ma veľmi zaujal, máš prirodzený talent. Som taktiež autorka, ktorá nedávno opustila kolonku fanfiction (aj keď je to ešte len v začiatkoch, v mojom počítači) a tak sa teším z tvojho úspechu... som zvedavá, ako to pôjde ďalej, určite si vyhľadám ďalšiu kapitolu, pretože tématiku anjelov mám veľmi rada a k tomu som ešte aj beznádejný romantik (napríklad, kniha Záblesk ktorá splňuje obidve tieto podmienky ma totálne dostala...) no, už odbieham od témy Emoticon tebe stačí vedieť že ti to ide výborne. Emoticon klobúk dole Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. martinexa přispěvatel
16.06.2012 [10:54]

martinexaMe se to moc libi jsem zvedava na dalsi

5. LoveUfo
15.06.2012 [19:48]

Vypadá to opravdu zajímavě, jsem zvědavá na pokračování Emoticon .

4. Hejly přispěvatel
15.06.2012 [18:37]

Hejly Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. Arminka přispěvatel
15.06.2012 [10:59]

Arminka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Pokračuj a čím rychlejší přidávání kapitol, tím to bude lepší a lákavější Emoticon Jak já miluju andělé, ať ty dobré či špatné Emoticon

2. Aliska přispěvatel
15.06.2012 [10:12]

AliskaAhoj, moc se mi to líbí :) Nápad je super :)Prolog mě úplně nadchnul a začátek přběhu vypadá super :) Píšu ráda o andělech a tohle je tak bombastický téma, že snad začnu mlátit hlavou do zdi, jakto, že mě něco podobnýho nenapadlo :-D No nic, alespoň se můžu těšit z díla někoho jiného :) Je to fak super :)

1.
Smazat | Upravit | 15.06.2012 [9:27]

*Pozor na skloňování ji/jí; ni/ní. (TU - ji;ni, TÉ - jí;ní.)

Co mě na fantasy povídkách přitahuje, je to, že si člověk dokáže vytvořit vlastní svět, s vlastními pravidly, vlatními termíny, které vysvětlují a charakterizují tento svět.
Málokdy se mi stane, že se mi zalíbí první kapitola či prolog, ale tvůj prolog mě potěšil. Nešla jsi na to zhurta, hezky pomalu, vysvětlila si jen něco, dalo by se říct to nejdůležitější, aby se čtenář mohl v dalším čtení orientovat a netápal jako ve tmě.
První kapitolka byla krátká, přesto důležitá pro další vývoj povídky.
Často se mi však stává, že prologem a první kapitolou povídka na dlouhou dobu končí, než autor přidá další kapitolu. Když ji pak po dlouhé době přidá, ztratí pro mě to kouzlo a už nemám chuť ji číst, proto pevně doufám, že se od tebe můžu těšit na pravidelný přísun kapitol.
Máš to moc pěkně popsané, tvůj styl se mi líbí, je to neotřelé a svádivé. Dokážeš navnadit na další kapitolu.
Potěšila jsi mě, jako už dlouho nikdo a budu čekat na další kapitolu, pokud mohu doufat, že ji přidáš co nejdříve. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!