OurStories.cz ~ naše povídky - Shrnutí » Povídky od LuciennePovídky od LucienneKapitolové:
• (Bez)Mocní - TVD fanfiction, rozepsaná
• Pod křídly Strážného anděla - fiction, pozastavená
Jednorázové:
• Štěstí mladé smutné vdovy
Drabbles:
• Co je to?
• Opravdu vážná závislost
Poezie:
• Co cítí...?
• Rudý měsíc
• Natrhám ti kvítí
• Čtyři adventní... Když se z nebe začnou sypat vločky sněhu
• Strážci duší
• V černé růži
• Tak našli jsme své nebe
• Co když tě dostihne?

 

Vítejte na mém shrnutí!

Psaní je jako milenec, který mě svádí. Jako dítě, které je třeba hýčkat. Jako přítel, který je oporou...

-Lucienne


 

 

MOMENTÁLNĚ JE SHRNUTÍ MIMO PROVOZ. UVIDÍME, JESTLI SE NĚKDY DOSTANU K TOMU TO TADY ZRENOVOVAT. :D

 


 


  Pro mé čtenáře: Určitě jste si všimli, že u nějaké z mých kapitol se objeví odkaz na mé Shrnutí. To znamená, že je tady něco nového. Takže pokud chcete sledovat novinky týkající se mého psaní, stačí sledovat nové kapitoly mých příběhů :o)

  

 

V administraci čeká na zveřejnění nová básnička Co když tě dostihne?

(8. 7.)

 

 

Zveřejněna nová básnička Tak našli jsme své nebe  

(6. 6.)

 

Zveřejněna 3. kapitola (Bez)Mocných

(4. 6.)

 
 


    

 


  

Štěstí mladé smutné vdovy

 

Mladá nevěsta, do teď sužována bolestivými ranami osudu, konečně zažívala štěstí. Život se jí však rozhodl ukázat, jak nepříznivý a krutý dokáže být. Ale štěstí, to si k nám vždycky najde cestu a někdy přichází v podobách, v jakých bychom ho nečekali...

 Zde  

 


 

 

Napřed bych se chtěla trošku pochlubit... :)

Strážný anděl vyhrál v soutěži o Nej povídku měsíce června třetí místo a v za červenec dokonce první místo!!! Samozřejmě vám patří veliké díky za hlasy, které jste mi poslali. (k roku 2012). 

Tohle je moje úplně první povídka tady na Our Stories a zároveň první povídka ve škatuce "Fiction". :)

Obsah: Taky máte někdy pocit, že nad vámi někdo drží ochrannou ruku? Přesně takový pocit zažije i sedmnáctiletá Lilly Stanleyová. Ona má ale to štěstí, že u ní to nekončí pouhým pocitem. Dostala se pod ochranná křídla Strážného anděla Willa. Jak se Will srovná se svou novou chráněnkou a její neuvěřitelnou nemotorností a schopností přitáhnout k sobě veškeré maléry, které vůbec obyčejný člověk přivolat může?

Hlavní postavy: Will Walker, Lilly Stanleyová

Ostatní postavy: Annie Walkerová, Chris Adams, Jannet Brownová, Jim Stanley a další 

Délka: ?? 

Stav: POZASTAVENÁ

1. kapitola 2. kapitola 3. kapitola  4. kapitola  5. kapitola 6. kapitola  7. kapitola  8. kapitola  9. kapitola  10. kapitola  11. akpitola, part I./part II. 12. kapitola  13. kaptola  14. kapitola, part I./part II./part III.  15. kapitola part I./part II./ part III.  16. kapitola  17. kapitola


 

 

Moje první TVD fanfiction kapitolová povídka. :)

- Family above all. To je velice známé heslo. Ale je pravdivé?
Co všechno byste byli ochotni udělat pro rodinu? Čeho byste byli schopni se vzdát, co byste dokázali obětovat, aby mohla být rodina pohromadě? Vzdali byste se třeba... své lásky? 
Rodina čtyř úplně obyčejných upírů. Tři sestry, jeden bratr. Kdysi přísahali, že se nerozdělí. Prožili spolu šťastně a spokojeně několik desetiletí. Co se ale stane, až se budou jednou muset rozdělit, aby mohli zůstat spolu? -

Obsah: Will (20), Megan (19), Eleanor (18) a Lucienne (17). Sourozenci Howerovi, upíři, kteří spolu už prožili pěknou řádku let. Zabíjeli by pro sebe. Náhle se však v Americe setkají s něčím, co doteď znali jen z pohádek. Úplněk. Vlkodlaci... Poznají nebezpečí, které náhle ohrozí jejich rodinu. A tak se tři sestry vydávají do městečka Mystic Falls v jihozápadní Virginii, aby zachránily svého bratra. Mají tam udělat špinavou práci pro jistou zákeřnou prolhanou upírku s kočičíma očima, která využila jejich zoufalé situace a nabídla jim to, po čem nejvíc prahnou... Ale všechno něco stojí. Co se stane, když sestry zjistí, že malé nevinné městečko pro ně skrývá mnohem více překvapení, než kdy čekaly? A co se stane, když se priority sester náhle rozdělí? Dojde na lásku - na zakázanou lásku, na lásku, která osvobozuje i na lásku, která spoutává. Příběh plný zvratů, léček, zrad, intrik, tajemství, zoufalství, nenávisti, ale také lásky, loajality, věrnosti a rodinných pout...

Hlavní postavy: Megan Howerová, Eleanor Howerová, Lucienne Howerová, William Hower

Ostatní postavy: Stefan Salvatore, Damon Salvatore, Klaus Mikaelson, Clear, Alaric Saltzman, Katherine Pierce, Rebekah Mikaelson, Bonnie Bennett, Sandy Walkinsonová, Matt Donnovan

Délka: ???

Stav: Rozepsaná 

Prolog + 1. kapitola  2. kapitola  3. kapitola 

 


Můj první drabble, tak trochu na zamyšlení.

>>Náš největší problém je ten, že často zapomínámé, jak moc ubližujeme svému jablku...<<

Zde

 


 

Drabble tak trochu vtipnějšího rázu. :)

>>Moje droga. Moje závislost. A opravdu vážná... :D<<

Zde 


 
 
 


  

 

 

Můj blog :)

TADY

 

 

 


 

 

Právě na stmivani.eu vyšla moje úplně počáteční díla FanFiction. Najdete zde mé první pokusy něco vymyslet a sepsat a to v podobě jednorázovek, parodie, poezie nebo jedné, byť nedokončené, kapitolovky.

Tímto bych také chtěla poděkovat všem adminům na stmivani.eu, kteří měli tu trpělivost pročítat a kontrolovat mé často dost nezáživné kapitoly a prodírat se mými mnohými chybami.

 

 

Mé shrnutí na stmivani.eu 

Určitě taky znáte ten pocit, když vaši mysl při pohledu na nějakou věc hned zavalí hromada námětů na povídky a vy jich pak máte plnou hlavu a musíte o nich pořád přemýšlet. I já jsem takové období nejednou zažila a vykoledovala si díky němu několik nevraživých pohledů od učitelů, protože jsem byla o hodinu duchem nepřítomná a přemýšlela jsem o svých světech, do kterých mi nikdy nemůže nikdo vpadnout. :) 

Nápadů na povídky mám plno, ale některé už jsem z půli zapomněla a jiné se mi nazdají přiliš dobré na zveřejnění, takže vám sem dávám pouze dva. Budu moc ráda, když se se mnou podělíte o své názory na ně a kdo ví? Třeba se na těchto stránkách jednou objeví. :) A nebo taky ho radši zakopu někam hluboko pod zem, kde nemůže způsobit žádnou škodu. :D

(POZOR! Pro ty, kteří jsou alergičtí na zbytečné úvahy nebo jimi nechtějí ztrácet čas - NEČTĚTE DÁL! :))

Někdy přemýšlím o tom, jak vlastně taková povídka vzniká. Nikdy jsem si nedokázala vzpomenout přesně na ten okamžik, kdy mě příběh napadl a hlavně jak mě napadl. Jednou jeden moudrý člověk řekl : "Písničky poletují vesmírem a ti, co je píší, je jen chytají. Stačí mít mysl otevřenou." Podle mě je to stejné i s příběhy. Inspirace chodí odevšud a když zrovna máme otevřené srdce a mysl, prostě příběh zachytíme a to už je vystaráno - semínko se uchytilo. :D

Nevím, jak vy ostatní, ale já věřím tomu, že "Nic na světě se neděje bez příčiny," a tudíž podle mě není jen tak tahle stránka a naše tvoření a psaní. Protože "Když máš víru, můžeš být šťastný. A když máš k tomu i naději, máš vše..."

 :) :) :)


 Podkrovní pokoj

(pracovní název) 

Tuhle povídku už mám v hlavě nějakou dobu. Vůbec si ale nejsem jistá tím, zda ji mám sepisovat, protože se bojím, abych si neukousla moc veliké sousto. Tak vám ji sem dávám k posouzení. Třeba mi vaše komentářu udělají v hlavě jasno. :)

Obsah: Jake je sirotek a vyrůstá v sirotčinci. Když byl malý, vyrazil v létě se sirotčincem na dovolenou do starého penzionu. Jednou utekl vychovatelkám a toulal se sám v opuštěných protorách starého domu. Dostal se až na půdu, kde našel podkrovní pokoj. Uprostřed pokoje stála velikánská dřevěná stavebnice, z níž byl postaven obrovský bílý palác, kolem nějž se rozprostíraly četné vesnice a lesy taktéž seskládány ze stavebnice, které se táhly až k pohořím, v jejichž stínu se skrýval černý zámek. Jakovi se tam líbilo a začal si stavět.

O čtrnáct let později navštívil sirotčinec penzion znovu. Jakeovi se zdávají sny o tom, jak kráčí opuštěnou chodbou penzionu a jak vyjde po výsuvném žebříku nahoru na půdu, kde najde podkrovní pokoj. Jakmile do něj však vejde, oslepí ho jasné světlo a on se probudí. Jednou mu to nedá a opravdu se vydá pokoj hledat. Jaké je to překvapení, když se místo v podkrovním pokoji objeví v opravdovém lese!

Zjišťuje, že pokoj skrývá opravdový magický svět, v němž pohádky o vílách a jednorožcích ožívají! Dozvídá se o dávném proroctví, které vypráví o chlapci Zvenčí, jež zbaví zemi od nadvlády temné magie v podobě mladé a krásné, avšak zvrácené čarodějky. Čas přijde i na lásku, na nebezpečí a hlavně na magii, jež se proplétá celým příběhem jako stříbřitá nit.   

Jestli příběh někdy sepíšu, bude to za pořádně dlouhou dobu, jelikož musím pořádně promyslet všechny detaily celého světa Podkrovího pokoje, což vážně nebude jen tak. :) Pokud ale bude zájem, vynasnažím se nezklamat. :)Siréna/Pod hladnou/Mezi vlnami  

(pracovní názvy) 

 

 Vzpomínáte si na ta krásná stvoření z dětských pohádek, která se prohánějí mezi vlnami? Na ta stvoření s pestrým rybím ocasem a vlasy zářícími pod mořskou hladinou? Na mořské panny?

Ale co kdyby se pod tou krásou a nevinnou tváří právě takovéto mořské panny skrývala příšera se svádivým hlasem, za nímž by jste skočili i do plamene, a s hladovými ústy, kterými z vás polibkem vysaje duši? Ano, hádáte správně - jde o sirény.

 

Obsah: Samathira je sirénou, která se však od svých vrstevnic značně liší. A není to jen nevýraznými černými vlasy, s kterými mezi pestrými barvami vlasů ostatních sirén zaniká, ani azurově modrýma očima, které naopak mezi šedí duhovek ostatních sirén září na killometry daleko. Je to jí samotnou. Její posedlostí lidstvím a odporem ke způsobu života sirén. 

Nechává si zásadně říkat polidsky "Sam" a snaží být méně příšerou a více člověkem, což se v jejich podvodní společnosti neshoduje zrovna se zavedenými ideály. Sam se snaží zredukovat svůj jídelníček a omezit co nejvíc svádění duší, ačkoli je tento způsob potravy zakladním kamenem jejich existence.  A i když se velmi snaží, vysávání lidských duší se stejně nedokáže vyhnout, jelikož její otec je podnikatel s dušemi a ona musí respektovat jeho příkazy. I přes všechna jeho kázání však často vyplouvá na hladinu a zdáli sleduje lidi, kteří se prochází na pobřeží... 
Má tato siréna naději na jiný život? Povede se jí někdy zbavit rybí ploutve? Zamilovat se... do člověka? A co takhle rovnou do dvou...
 
Příběh na motivy staré dobré Mořské panny od pohádkového kouzelníka H. CH. Andersona, ovšem s mnohem menší dávkou pestrého veselého podmořského světa a naopak pořádnou porcí intrik, podvodů, magie a lásky, která může být někdy mnohem zrádnější, než samotná kouzla...

 

Tak co vy na to? :) Už se mi to v hlavě válí celkem dlouho, netknuté, nerozvinuté a nevymyšlené, a tak jsem si řekla, že by tomu menší oprášení neuškodilo. :) Budu ráda, když mi zanecháte nějaký ten koment se svým názorem, jestli vůbec má cenu oprašovat dál. :D

Jaký název z těch tří uvedených byste preferovali? Své odpovědi nechte v komentu. Díky. :)  

 KONTAKT

Kdyby měl někdo zájem o zasílání nových kapitol předem, nebo by si chtěl jenom tak pokecat, můžete mě kontaktovat:

E-mail: slaslik@seznam.cz

 
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Povídky od Lucienne:

37. Lucienne přispěvatel
02.06.2014 [14:01]

LucienneAhojky. Emoticon Nevím, jestli si mě tu ještě někdo pamatuje, pravděpodobně ne, tak rok jsem tady nebyla... Dřív jsem sem přispívala s povídkou Pod křídly Strážného anděla, která jaksi zůstala nedopsaná. Začala jsem ale s novou povídkou, TVD fanfiction - (Bez)Mocní.
Kdyby měl někdo zájem, budu ráda, když mrknete Emoticon
www.ourstories.cz/31-fanfiction-the-vampire-diaries/bez-mocni-prolog-1-kapitola-prisel-cas/

36. Lucienne přispěvatel
15.04.2013 [18:38]

LucienneAhojky Emoticon Jenom bych chtěla upozornit, že další kapitolka Strážného anděla vyjde na titulce zítra ve 13,00 Emoticon

35. Leylon
05.04.2013 [23:46]

Ahoj, Lucy... ani náhodou ťa nechcem otravovať (pokiaľ je to tak, tak to len odignoruj :D ), ani nič také, ale pokiaľ by si mala záujem, tak sa mi teraz podarilo spísať a vydať pár častí kapitolovky Pieseň návratov, ktorá sa ti ako nápad zapáčila. To, čo mám spísané bude veľmi rýchlo pribúdať, potom sa hneď pustím do pokračovania V klietke. Dalo by sa povedať, že sa konečne vraciam na scénu. :) :)

http://www.ourstories.stmivani.eu/6-na-pokracovani/piesen-navratov-predslov-prolog/

34. Lucienne přispěvatel
13.03.2013 [17:37]

LucienneAhojky Emoticon Čtenáři Strážného anděla, mám pro vás dobrou zprávu! 16. kapitolka už je k přečtení, na titulce se objeví dneska v 18,00 hod. Emoticon

33. Lucienne přispěvatel
23.02.2013 [19:50]

Lucienne Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

32.
Smazat | Upravit | 23.02.2013 [13:20]

Asi ne... Emoticon Ale na gymplu mám "zvědy", tak se můžu poptat. Emoticon Emoticon

31. Lucienne přispěvatel
22.02.2013 [19:08]

LucienneA myslíš, že znáš? Emoticon Emoticon

30. All
22.02.2013 [14:52]

Jo jo... taky. Emoticon Jen mě zajímalo, jestli bych tě náhodou nemohla znát... Emoticon

29. Lucienne přispěvatel
20.02.2013 [22:31]

LucienneAlli, jasně, že se můžeš zeptat Emoticon 4. ZŠ Emoticon
Pročpak se ptáš? Taky Mostečanka? Emoticon

28.
Smazat | Upravit | 20.02.2013 [20:55]

Mostečák? Emoticon Smím se zeptat na jakou školu jsi chodila? Emoticon

 1 2 3 4   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!