OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Drabble » FanFiction » Would you kindlyWould you kindlySvět se točí díky manipulaci. Každý den se vás někdo snaží ovládat, popřípadě se vy snažíte ovládat někoho jiného. Někdy cíleně, jindy nevědomky.
Aneb drabble náležící do fandomu PC hry Bioshock (přesněji prvního dílu).

S ďábelským úšklebkem shlížel z balkonu na naprostou zkázu v patrech pod ním. Tohle byla nyní Rapture – město zázrak. Jen deset let trvalo, než ráj vznikl a zhroutil se do sebe.

Neměl důvod litovat – když se vlády nemohl chopit on, ať tu šanci nemají ani jiní. Jeho hra byla rozehrána.

Zvedl ze stolu fotografii mladého muže, který byl jen další loutkou v jeho rukou.

Natáhl se pro vysílačku a chvíli převaloval v ústech slova, která mu zajistí vítězství. Slova, kterým se jeho loutka nemůže vzepřít. Slova, ve kterých neuvidí nic děsivého. Až ano, bude pozdě...

„Would you kindly...“


Would you kindly? = Zdvořilostní fráze, žádost - mohl byste; mohl byste, prosím?


Ve fandomu Bioshocku možná nejděsivější hláška vůbec. Obzvláště, když o jejím významu od začátku nemáte ani ponětí a pokládáte ji pouze za zdvořilost. A když se dozvíte pravdu, je už příliš pozdě...Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Would you kindly:

2. martinexa přispěvatel
04.08.2013 [11:05]

martinexaŠkoda, že neznám pořádně souvislosti, pak by pro mě tento drabble měl ještě větší význam. Můžu, ale říct, že to na mě udělalo dojem. Je to poutavě napsané. Emoticon

1. YokoScarlet přispěvatel
09.07.2013 [21:45]

YokoScarletDrahá Shire,
marně jsem se snažila proniknout do tajů hry Bioshick přes českou wikipedii (anglickou jsem raději nezkoušela Emoticon ), ale něco jsem snad přece pochopila, abych dokázala alespoň dostatečně ohodnotit tvůj drabble. O:) (O tom směle pochybuji, tvoje výtvory nikdy nelze dostatečně ohodnotit, protože jsou zkrátka nadpozemsky supermegakawaii. Emoticon )
Rozhodla jsem se, že nebudu zdlouhavě vypisovat, jaký ten drabble je (viz slova úžasný, dokonalý. božsky atd.), ale spíš se zaměřím na to, co ve mě zanechal.
Ten pocit neumím přesně určit - je to směsice strachu, zmatenosti a přesto touhy poznat něco nové, něco zvrácené, co by mohlo lahodit mé duši psychopata. Je to jako když jsi mě seznámila s Johnem/Scarým. A já prostě vím, že ve svých temných chvilkách nebudu zpívat už jenom "London bridge is falling down, fallling down, falling down. London bridge is falling down, my fair lady." ale i "Would you kindly".
Emoticon Emoticon
Tvoje věrná fanynka
Scarlet Hunter. Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!