OurStories.cz ~ naše povídky - Povídky » Jednodílné » Písnička na dobrou nocPísnička na dobrou nocLoupežné tlupy drancují vesnice... pálí... všude je boj... umírání... bezmoc... nenávist...
Mezi trámy je zchoulená malá holčička, mohou ji být nanejvíš dva roky. Podezíravě si mě měří svýma modrýma očkama a tichým hláskem jako větřík potichounku zaševelí „Pomoc.. plosím, pomoc...“.
Hezké počteníčko Mea.

Loupežné tlupy drancují vesnice... pálí... všude je boj... umírání... bezmoc... nenávist...

Vyšli jsme z lesa a na tváři všech se zjevilo zděšení, na jinak kamenné tváři našeho velitele také, nejdřív zděšení, a pak krutá a hluboká nenávist. Po malém malebném městečku zbyly jen ohořelé trámy, zpadlé komíny a domy, a co je nejhořší... mnoho mrtvých.

Velitel nám řekl, ať hledéme živé. Hledali jsme, ale stejně jsme věděli, že všichni jsou buďto mrtví nebo v nejlepším se jim podařilo prchnout do bezpečí. Prohledávám zrovna zbytky domu, pod jehož troskami leží malá ohořelá panenka. Komu asi patřila? A dostala se ta neznámá dívenka do bezpečí? Odpovědí je mi jenom tiché zakašlání. Prudce se otočím, u vedlejšího domu se cosi pohne, dojdu tam a nestačím se divit.

Mezi trámy je zchoulená malá holčička, mohou ji být nanejvíš dva roky. Podezíravě si mě měří svýma modrýma očkama a tichým hláskem jako větřík potichounku zaševelí: „Pomoc.. plosím, pomoc...“.

Opatrně ji vezmu do náručí, protože nevím, jestli není zraněná. Naštěstí je jenom trochu popálená a poškrábaná, brzy bude zase jako rybička, podávám jí panenku, trochu se pousměje, tak to je ta dívenka, která ji nejspíš upustila.

V táboře utečenců se o ni nikdo nehlásí. Ta malá nepláče, ale je vidět, na její tváři smutek i přes její klidný spánek. Velitel říká, ať ji tady nechám, že už se o ni někdo postará. Ano, takhle přesně to udělali se mnou a mou sestrou. Nakonec se nás stejně nikdo neujal a byli jsme odsouzeni se jen tak potulovat, ale to nebude osud i té malé.

Schovám ji pod kabát a vím, že hodně riskuji za neuposlechnutí rozkazu. Jdeme zpátky do našeho tábora. V táboře se opatrně vytratím, chci najít sestru a dát jí tu malou, ale musím rychle, aby nikdo nezjistil, že jsem pryč.

Teď jsem si vzpoměl, že ani neznám jméno té modrooké bytůstky v mé náruči. Nespí a tak na mě klidně upírá pohled. Začnu se tedy opatrně ptát: „Jak se jmenuješ, maličká?“. Chvíli se na mě dívá jako by mi snad nerozuměla, ale potom svým dětským hláskem odpoví: „Malianka.“ Je na ní vidět, že je ráda, že s ní mluvím, a tak pokračuji.

„Aha a Marianko, kde máš maminku a tatínka?“ Trochu posmutní a odpoví.

„Šli pápá,“ pak svůj pohled odvrátí, rozhovor nejspíš skončil.

Rychle sestře vše vypovím a chci jí Marianku předat, ale ona nechce a začne pronikavě plakat. Sestra se ji snaží utěšit a já opatrně vysvětlit, že se jí vrátím, že já nikam neodejdu jako její rodiče, že se o ní má sestřička dobře postará a že jí neublíží. A pak si vzpomenu, co dělali, když nás předávali do tábora utečenců a my začali plakat. Jedna žena nám začala zpívat krásnou písničku, písničku na dobrou noc, a tak tedy začneme Mariance zpívat také. Ona se utiší a já rychle běžím zpátky s příslibem, že se vrátím a že bude vše zase dobré.

Tak, co na to říkáte? Tuhle povídku bych chtěla věnovat svojí ségře a sestřenici za to, že mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. :DSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Písnička na dobrou noc:

3. Mea přispěvatel
25.05.2013 [19:44]

MeaMockrát děkuji. Emoticon Emoticon Emoticon

2. MishellMay přispěvatel
12.05.2013 [11:55]

MishellMaySkvěle napsaný. Emoticon Úplně jsem to s tím prožívala. Vážně jsi to krásně podala. Emoticon

1. martina946
12.05.2013 [11:44]

Jej to byla nádhera, vehnalo mi to slzy do očí. Podalas to tak krásně že mí té malé bylo líto. Asi bych ho zabila, kdyby jí tam nechal. Moc krásné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!