OurStories.cz ~ naše povídky - Básničky » Rýha života  

Kvílení větru neutichá,

není cesta ven,

pouze oči černé jako sama noc,

jenom suchá zem.

Temnota nečeká, stále jde vpřed,

nehledá pachatele, byť před sebou ho má,

nastala čerň, ta obludná pře,

již každý bezbranný marně uniká.

 


„Není čeho se bát," zní šepotem,

tím zákeřným, jehož radno je se obávat.

Pravdu můžeš zapomenout,

ale o lži, o ty musíš se postarat.

Nesmí ti vyklouznout, nesmí opadnout,

musíš je uchopit včas.

Nesmí. Musí. Tak to ale je!

Tvůj život zachycuje tenký vlas...

 


Podívej se dolů, do propasti,

shlédni se v kaluži strachu,

kde tkví tvůj ustrašený obličej,

kde plují zrníčka šedého prachu.

 


Chlad obklopil temnou stráň,

a ta díra je hluboká.

Zacel ji - dřív než bude pozdě.

Je to rýha tvého života.

 
Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Rýha života:

11.
Smazat | Upravit | 04.05.2014 [10:40]

To byl jen typ, bohuzel spatny. :) Pusobilo to tak na mne, neber si to spatne, tak to mysleno nebylo. O.o
Ja ani tak neobhajovala, jako spis rikala svuj nazor. Hold jsem neodolala. :))

10. SaDiablo přispěvatel
04.05.2014 [9:35]

SaDiabloEndersone, já bych si dovolila potom najít "nejmladší" článek a vyjádřit se tam, protože bohužel nemáš shrnutí. Jen to bude později, teď bych jen ráda napsala, že mě tvoje komentáře těší, to samozřejmě, ale taky velmi baví. Nemyslím to ironicky, včera jsem si všimla začátku tvého jednoho komentáře v administraci: /Hrozná básnička... Mám co dodat./, a potom mně napíšeš: /Výborně, tohle bylo velice děsné./ Emoticon

martinexo, děkuju, že ses mě nějakým způsobem snažila obhájit/zastat/cokoliv (ještě ke všemu, když jsem odsud zmizela na tak dlouho), ale já jsem zrovna ten člověk, který kritiku potřebuje, protože a) chci se vypsat z toho, co se mi děje, ale b) psaní je jedna z mála věcí, se kterou se nikdy nechci rozloučit a strašně mi záleží na tom, abych se posouvala. Nevím, jestli je ten člověk nějakým expertem, asi mi je to i jedno... Protože kritik je i čtenářem, poskytuje názor, já názory potřebuju, jejich forma už je vedlejší. Pokud nenapíše pouze "je to děs, jdi se zahrabat", ale k tomu dodá i zdůvodnění, pak mi to stojí za úvahu. Emoticon Ale moc si toho cením, snad se příště potkáme pod jiným textem a za jiných okolností. Zatím, měj se.

All, ahoj! Prosím, jen bych ráda věděla, kde jsem si o ten názor řekla? Já si totiž o věci zpravidla neříkám; jinak přede mnou nikoho obhajovat nemusíš, mně Enderson začal být celkem sympatický.

A taky mě mrzí, že se tady rozvedla taková diskuze, když vezmu v potaz, že je to tři roky stará tvorba a ještě přebásněná písnička Jimiho Hendrixe, kterou nám tenkrát zadal češtinář. Škoda mluvit.

9.
Smazat | Upravit | 04.05.2014 [0:53]

Martinexa: cením si tvého apatismu vůči mne, ale příjde mi zbytečné na mne reagovat pokud Tě můj názor nezajímá. a možná by to chtělo trochu soudnosti a mé dílo hodnotit v diskuzi pod ním a ne v diskuzi pod cizím dílem.
Proč komentuji všechny básně této autorky od začátku? Protože takové množství poezie v období několika let a seřazeno těsně za sebou? To je skoro výzva dovědět se o životním postupu psaní někoho jiného. Myslím že to za jednu dvě věty stojí. A celkově zatím jsem autorku nijak moc nehodnotil, mohl bych jí vytknout každou chybičku a poukázat na každý skvělý detail potenciálu, ale autorka už je vyzrálejší a tohle bude spíše vhodnější u novějších příspěvků.

8.
Smazat | Upravit | 04.05.2014 [0:47]

V tom případě bud poezii nerozumis, nebo mas odlisny vkus.
K predesle veci uz se nehodla vyjadrovat. :)
Promin za ty komentare SaDi. :)

7. martinexa přispěvatel
04.05.2014 [0:41]

martinexaAll: Mě je jeho názor fakt někde u zadku. Já tu nepíšu proto, aby mi to nějaký pán četl a kritizoval já to píšu pro sebe a píšu to proto aby se mi ulevilo a jeho názory jsou mi fakt šuma fuk. Hlavně by se měl trochu naučit slušně komentovat několikrát bych ho už nakopala do zadnice, protože to jde napsat i slušně. To je vše nebudu tu SaDi spamovat komentářema.

Jo, a k té zaujatosti, když čtu báseň většinou z ní chci něco cítit. Tohle spíš bylo jako by mi přejel kostkou ledu po páteři.

6.
Smazat | Upravit | 04.05.2014 [0:38]

A nebo jsi jen trochu zaujata. Neber to spatne, jen mam pocit, ze nektere autorky na teto strance proste neumi prijimat naprostou pravdu o svem dile a proto ho nemaji rady. Ja naopak prahnu po takovem nazoru protoze je na jednu stranu fajn slyset neco jinyho nez \' pekny\' nebo \'parada\'. Chci pravdu, ktera sice zaboli ale posune me dal. Klidne bych ho pozadala o nazory na me basne, kdyby mi v tom nebranila slusnost, ze ho nechci okradat o cas. :)

5. martinexa přispěvatel
04.05.2014 [0:32]

martinexaAll: mě je to jedno ať si píše, co chce mě se to líbí a na jeho názoru mi nesejde. A že ví o čem mluví? No, ta jeho báseň, co má na profilu. Necejtím z toho nic. Bohužel asi nejsem dobrý čtenář poezie a neumím to ocenit.

4.
Smazat | Upravit | 04.05.2014 [0:29]

Nechci se Endersona zastávat, martinexo, on zvládne svůj postoj obhájit sám, ale věř mi, že on ví, o čem mluví. A upřímnost, se kterou on vystupuje je přesně to, co tyhle stránky potřebovaly. Navíc to na mne působí - je to jen domněnka - skoro jako by si autorka o jeho nazor řekla. :)

3. martinexa přispěvatel
04.05.2014 [0:16]

martinexaMě se to líbí. Enderson si hraje na velkého kritika, ale zatím tady nepublikoval nic, čím by si zasloužil si na něj hrát.

2.
Smazat | Upravit | 03.05.2014 [23:41]

Výborně, tohle bylo velice děsné. Obávám se že v tomto období ses postupně spíše zhoršovala. :)

1.
Smazat | Upravit | 22.02.2011 [19:15]

Poslední verše jsou nejlepší... Výborné... Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!