OurStories.cz ~ naše povídky - O webu » PravidlaPravidlaPravidla pro přidávání článků

NUTNÉ ZLO - pravidla:

 1. Zveřejňují se pouze články, které jsou kvalitní a v pořádku.

 2. Je nutné, aby i po obdržení práv měl přispěvatel ve svém profilu na sebe uveden kontakt.
 3. Nedávejte na stránky cizí tvorbu! (Byť upravenou či převzatou od jiného autora! Hrozí vám za to zákaz vstupu na stránkách!)

 4. Na tento web dávejte všechnu vaši tvorbu, která nemá žádnou přímou souvislost s FF Twilight, kterou můžete dávat na naši sesterskou stránku Stmivani.eu

 5. Povídkový článek by měl mít alespoň 1000 slov. (Drabble přesně 100 slov, double drabble přesně 200 slov, tripple drabble přesně 300 slov a básně alespoň 60 slov.)

 6. Pokud váš článek z něčeho kopírujete, použijte speciální tlačítko Vložit z Wordu, jinak se totiž nemusí článek (nebo jeho část) všem zobrazovat.

 7. Než u vašeho článku zatrhnete, že je hotov, tak si ho po sobě minimálně jednou přečtěte a zobrazte si ho, jak bude na stránce vypadat (odhalí se tím případné chyby). Dokud nezatrhnete, že je hotov, tak ho nebudeme vydávat.

 8. Snažte se psát pravopisně správně a s diakritikou (háčky a čárky). Za znaménka ve větě patří udělat mezera. A názvy začínají s velkým počátečním písmenem, ostatní písmena malým.

 9. Text rozdělit do odstavců. Ale nedávat zase za každou větou enter!

 10. Dbejte na zařazení článků do správných sekcí.

 11. Každý do perexu nyní bude psát stručný výtah toho, co si z článku odneseme, ne odstavec z článku či obsah celé povídky spojený s perexem! Pouze stručný obsah kapitoly. :) Text nesmí být shodný ani s minulými kapitolami.

 12. Rozměr perex obrázku volte, prosím, co nejmenší - max. 100 px na výšku. (Jde nastavit hned při vkládání obrázku do galerie!)

 13. Pro zajištění správného zobrazování vkládejte perex obrázky do zdejší galerie, jinak hrozí, že po odstranění z původní stránky se nebudou zobrazovat. Navíc se vám pak bude mnohem snáze upravovat jejich velikost pro perex. Pozor na využívání cizích obrázků - autor by nemusel být zrovna nadšený. Také nenahrávejte příliš velké soubory (nad 1MB), s těmi by mohly být problémy.

 14. Ideální formát souboru je JPG, nenahrávejte obrázky v BMP!

 15. Věci, které vám v článku opraví administrátor, nevracejte do původní podoby.

 16. Než vložíte samotný článek, dbejte na to, aby byl dokončený! Nehotové články (prázdné), bez perexu a rozepsané, do tisíc slov, budou mazány hned. Ty, které budou vráceny adminy k dodatečné opravě, mají od vložení dva týdny na dokončení nebo opravu a pokud autor neprojeví snahu, článek bude smazán! (Špatně napsané uvozovky, velký počet chyb a perex bez obsahu povídky - typu: Přináším vám novou povídku nebo s odstavcem z článku - !)
 17. Články zařazené do sekce "Malby a kresby" musí obsahovat nejméně tři práce z dílny autora - abychom předešli zbytečnému kupení článků.
 18. Každý autor může mít rozepsaných maximálně šest povídek, aby nedošlo k zahlcení stránek nedokončenými články.
 19. Každý autor může mít pouze jeden aktivní účet, ze kterého může přispívat. Jestliže chce začít znovu s novým účtem, musí nejprve požádat o smazání toho předešlého (a to i v případě, že ho již nepoužívá). Až po vymazání starého účtu může pak požádat o práva přispěvatele k tomu novému. Když najdeme několik profilů stejného uživatele, bude na to upozorněn e-mailem. Ignorovaní zprávy nebo neochota odpovědět se bude po měsíci řešit smazáním všech účtů.
 20. Bohužel, již není možné po zveřejnění upravovat příspěvky (tohle omezení jsme byli nuceni zavést poté, co se pravidelně stávalo, že přispěvatelé upravovali námi již opravené texty do původní podoby, čímž znevažovali naši práci). V případě, že příspěvek upravit musíte (například kvůli úpravám v ději), můžete však kontaktovat některého z adminů a ti vám po dohodě příspěvek rádi upraví. 

   

Za opakované porušování pravidel vás můžeme zbavit vašich oprávnění, popřípadě i zakázat přístup na tyto stránky.

Další informace se dozvíte v sekci: Pomoc autorům

Kdyby vám bylo stále něco nejasné, kontaktujte některého administrátora nebo webmastera.

Tyto podmínky mají usnadnit přehlednost pro autory i čtenáře a dobrý chod stránek.

Děkujeme, tým OurStories.czSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Pravidla:

104. SaDiablo přispěvatel
17.05.2013 [20:50]

SaDiabloAhoj Lus, pokud to stále platí a pamatuju si dobře, jednorázová povídka může mít maximálně tři části, od čtyř kapitol nahoru musíš povídku řadit do kapitolových.

103. Lus přispěvatel
17.05.2013 [19:18]

LusAhoj, chci se zeptat, od kolika dílů mám povídku uvádět jako \"na pokračování\"?
Tím myslím, že jsem viděla docela dost povídek které se skládaly ze dvou, tří \"jednorázovek\", ale nevím, že bych se setkala s nějakou \"na pokračování\" která by měla třeba jen čtyři kapitoly...
Omlouvám se, že svým hnidopišstvím zas dělám vě všem guláš a díky za odpověď. Emoticon

102. Qualitisia přispěvatel
05.02.2013 [9:19]

QualitisiaAhojda, mě by zas zajímalo, jak to je s barevnými perexy u povídek. Všude tady čtu, že to být nesmí, a pak prásk a vidím článek s růžovým, oranžovým nebo modrým perexem hned na titulce. Jak to tedy je? Emoticon
Druhá otázka se týká mé povídky... dnes ráno byla vydaná jako novinka, ale v novinkách se nezobrazuje a čas vydání je dnes v 17:00. Jelikož jsem na těchto stránkách nováčkem, zajímalo by mě, jak to tedy je :) Děkuji za jakékoliv odpovědi, Q.

101. Ajule123 přispěvatel
23.01.2013 [15:04]

Ajule123Ahoj, ráda bych se zeptala jak je to tady se shrnutím. Myslím jestli je nějaký časový limit od vydání prvního článku nebo tak něco. Možná jsem se špatně koukala, ale v pravidlech jsem to nenašla, tak doufám, že neotravuju zbytečně.
Děkuji za odpověď. Emoticon

100. Ronnie přispěvatel
11.08.2012 [21:37]

RonnieEris, změnilo se to proto, že se tu příliš rozmohlo, dát do perexu kousek textu nebo jen obsah povídky. V knihách to tak skutečně není, ale to je kniha, tohle je internet, tady se to dělá trochu jinak. Myslím si, že není problém napsat k článku stručně, co si z něj čtenář odnese a s ostatními adminy řešíme, zda-li povolíme, aby se v perexu mohl používat opravdu stručný výpis celé povídky plus nástin toho, co se v kapitole děje. Prozatím tě žádám, abys pravidla dodržovala, děkuju.

99. Eris přispěvatel
11.08.2012 [20:58]

ErisAhoj, pardon, že otravuji, ale jeden bod pravidel se mi prostě.. nelíbí. Opravu, ale opravdu, musím psát obsah každé kapitoly do perexu? Jsem prostě zvyklá to tak nedělat a ani to dělat nechci. Nevím, proč se to tak najednou změnilo. V knize taky nemáte před každou kapitolou napsané, co v ní bude. Máte (v některých případech) názvy kapitol - což já dělám - a stručný obsah knihy na zadní straně - což je můj perex.
Tudíž se ptám, doopravdy musím dělat, pro mě, tenhle zbytečný obsah kapitoly?
Předem děkuji za odpověď.

98.
Smazat | Upravit | 03.08.2012 [15:51]

Zdravím, mám dotaz, co se týče drabble (opět). Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné zveřejnit drabble v angličtině s českým překlad pod čarou, nebo naopak. Problém je ten, že překlady občas nesedí, třeba o pět až deset slov, takže drabble v češtině má rovných 100 slov, ale v angličtině už je to 105. Předem moc děkuju za odpověď. Emoticon

97. Ronnie přispěvatel
28.07.2012 [16:03]

Ronniewwewa: Lituji, ale my jsme zde nikdy nevydávali double drabble či triple drabble, taková možnost je pouze na našich mateřských stránkách stmivani.eu. Zde vydáváme pouze drabble o 100 slovech, tak jak je to napsáno v pravidlech výše, bod čtvrtý.

96.
Smazat | Upravit | 28.07.2012 [15:50]

Zdravím, chtěla jsem se zeptat na povídky Drabble. Kdysi, když jsem přidávala drabble naposledy, tak tuším bylo na výběr i z double drabble a triple drabble, zajímá mě, jestli se něco změnilo, nebo jestli když napíšu double drabble pouze ho hodím do kategorie drabble. (Možná, že je to všechno jen v mojí hlavě a zmatenost na mě dolehla až teď, protože jsem vícenásobný drabble ještě nikdy nepsala.) Předem moc děkuju za odpověď. :)

95. Ronnie přispěvatel
17.07.2012 [22:24]

RonnieTerryBells: Lituji, opravdu ne.

« Předchozí   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 ... 16   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.smile22.gif./] [.smile25.gif./] [.smile10.gif./] [.smile17.gif./] [.smile19.gif./] [.smile08.gif./] [.smile06.gif./] [.smile01.gif./] [.smile34.gif./] [.smile33.gif./] [.smile41.gif./] [.smile18.gif./] [.smile16.gif./] [.smile11.gif./] [.smile24.gif./] [.smile23.gif./] [.smile40.gif./] [.smile32.gif./] [.smile35.gif./] [.smile07.gif./] [.smile09.gif./] [.smile38.gif./] [.smile36.gif./] [.smile31.gif./] [.smile04.gif./] [.smile03.gif./] [.smile12.gif./] [.smile15.gif./] [.smile20.gif./] [.smile27.gif./] [.smile29.gif./] [.smile02.gif./] [.smile05.gif./] [.smile30.gif./] [.smile37.gif./] [.smile39.gif./] [.smile42.gif./] [.smile28.gif./] [.smile26.gif./] [.smile21.gif./] [.smile14.gif./] [.smile13.gif./]Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!