OurStories.cz ~ naše povídky - Profil uživatele Nikol18Nikol18

Nikol18Práva: webmaster

Reálné jméno: Nikola

Bydliště: Počítky

Věk: 32

O mně: Pro tuhle stránku jsem dýchala, než se někdo rozhodl, že to bude dělat někdo jiný, ale bylo to stejné, jakobych nedýchala.
Nemohla jsem se na to dívat. Pořád je mou srdeční záležitostí.

Kontakt:

E-mail: nitolta5 (zavináč) seznam.cz

ICQ: 623859518ICQ status

Skype: n-i-k-o-l-i-n-k-a-1-9

Facebook: www.facebook.com/Sorel18

Statistiky:

Moje články: 80

Moje komentáře

Datum registrace: 4. 10. 2012

Poslední přihlášení: 2. 4. 2024, 18:05

Shrnutí povídek:

 

Povídky od Nikol18

Povídky od Nikol18Kapitolové:
Vždy o jeden krok pozadu II.: Nauka o monstrech - rozepsaná
StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - rozepsaná

Nesuď knihu podle obalu, ale obsahu!

Články:

Síň slávy

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 4. část

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 4. částJde přesvědčit někoho tak zatvrzelého?
Poslední část, užijte si čtení.

 

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 3. část

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 3. částPo setkání s nadpřirozenem před vámi stojí dvě cesty. Jedna je pokusit se žít dál a druhá, stát se lovcem. Mladá žena našla ještě třetí cestu.

 

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 2. část

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 2. částKdo je neznámá dívka a co dělá? Na to musí Dean se Samem přijít.

Novinka

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 1. část

Vždy o jeden krok pozadu I.: Osudové setkání - 1. částCelé roky jezdila od města k městu, ze státu do státu, kdykoliv se v novinách nebo na internetu objevily znepokojivé zprávy o případech, které se protivily zdravému rozumu. Podivné události, které vždy končily stejně. Škodou na majetku, nalezení mrtvých těl nebo jejich částí. Byla tím posedlá až do dne, kdy se střetla s jedněmi z jejich možných původců.
Tehdy se setkala s Winchesterovými.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 9. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 9. kapitola 2/2Atlantida je stále uvězněná uprostřed ničeho a čeká ji vyjednávání s frakcí Asgardů, kteří zapříčili destrukci několika bran a vysoké ztráty na životech. A jak bývá zvykem, neobejde se to bez problémů a překvapivých odhalení, které nastaví cestu, po níž se expedice vydá.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 9. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 9. kapitola 1/2Atlantida je stále uvězněná uprostřed ničeho a čeká ji vyjednávání s frakcí Asgardů, kteří zapříčili destrukci několika bran a vysoké ztráty na životech. A jak bývá zvykem, neobejde se to bez problémů a překvapivých odhalení, které nastaví cestu, po níž se expedice vydá.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 8. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 8. kapitola 2/2Atlantida spojí síly s Asgardy, aby zničili wraithský úl z budoucnosti i s přístrojem na odčerpávání energie na jeho palubě. Avšak díky tomu se po celém města začínají otevírat časová okna, která Wraithi využijí k sabotáži.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 8. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 8. kapitola 1/2Atlantida spojí síly s Asgardy, aby zničili wraithský úl z budoucnosti i s přístrojem na odčerpávání energie na jeho palubě. Avšak díky tomu se po celém města začínají otevírat časová okna, která Wraithi využijí k sabotáži.

Novinka

Prostě... Damon

Prostě... DamonJaký byl Damon těsně před příchodem do Mystic Falls? Mnohokrát jsme viděli jeho střípky minulosti, ale nikdy události, které ho přivedly do Mystic přesně tu noc, kdy měla Elena zemřít se svými rodiči při pádu z mostu. Damon tenkrát vypadal téměř lidsky, zvláště, když spatřil Elenu, ale co za jeho chováním stálo?
Konečně jsem po letech viděla celý seriál a tohle mě jako jedno z málo zaujalo. Doufám, že se vám moje podání bude líbit a zanecháte nějakou zpětnou vazbu. Užijte si čtení.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 7. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 7. kapitolaAtlantida zůstala uvězněna na okraji trojúhelníku a potřebuje díky anomálii načerpat energii a provést poslední dva skoky, aby se dostala na Lanteu, ale v cestě jim stojí nebezpečí, které by mohlo znamenat nejen konec expedice, ale i reality jak ji známe.
Začíná konečně pořádná akce, na jakou jste zvyklí z Atlantidy a já budu moc ráda, když si ji její čtení užijete stejně tak jako já její psaní.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 6. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 6. kapitolaNěkdy je těžké posoudit, co je správné a co ne. Správná a špatná rozhodnutí se mohou prolínat a vzájemně se stírat. Dokonce ani budoucnost to nemůže posoudit.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 5. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 5. kapitolaCo se zpočátku zdálo jako dobrý plán, se pro Johna začíná trochu komplikovat. Přesto je ochotný se vzdát kariéry, aby dostál svého slibu. IOA rozhoduje o přesunu Atlantidy a jejího využití pro program a zároveň začne ovlivňovat život zbytku rodiny Collinsových víc, než by se mohlo některým líbit.

 

StarGate:Atlantis - Pravda osvobozuje? - 2. kapitola

StarGate:Atlantis - Pravda osvobozuje? - 2. kapitolaPokračování spin-offu k povídce Stargate: Atlantis - Dva životy
Lidé ze Země pochybili, čímž se na Atlantidu dostal další nepovolaný člověk, o kterém musejí všechno zjistit.
Co se zpočátku zdá jako vtip, se ukáže jako vážné ohrožení fungování programu Hvězdné brány na Zemi. Jak tohle představitelé Země vyřeší?
Obsahuje i pár střípků z SGA:DZ.
Užijte si čtení. :)

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 4. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 4. kapitolaKapitola z pohledu Johna, který se snaží vyrovnat se smrtí Mii a jak jinak než prací a snahou ochránit Victorii Collinsovou.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 3. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 3. kapitolaNávštěva zástupce IOA má negativní vliv na Victoriin život a začíná tak odhalovat její lži, kterými se snaží zakrýt svoje spojení s Miou z Atlantidy.

 

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 2. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 2. kapitolaVictorie bude postavena před nelehkou volbu. Rodina pro ni znamená vše a znovu si ji nenechá vzít.

Novinka

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 1. kapitola

StarGate:Atlantis II. - Jejich životy - 1. kapitolaAtlantida úspěšně přistála na Zemi a zachránila ji tak před Wraithy, ne však beze ztrát, ale galaxie Pegas je stále v ohrožení. Michaelova rostoucí síla a moc může znamenat v brzké budoucnosti zkázu i pro Mléčnou dráhu a posádka bájného města musí dostát svým slibům, jaké dali obyvatelům Pegasu.
Žalem hnaný John Sheppard cítí povinnost se vrátit především kvůli tomu, aby zachránil to, co zbylo z jeho rodiny.
Pokračování povídky StarGate:Atlantida - Dva životy

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 23. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 23. kapitola 2/2Mia je vrátila na Atlantidu i se svou verzí z jiného vesmíru, kterou je potřeba vrátit zpět. Přesto stále hrozí nebezpečí, které se ukrýva ve zdech města, jež rozhodne o budoucnosti všech.

Tak je to tady, poslední díl povídky. Po sedmi letech se loučím s příběhem Mii a Johna. Všem čtenářům, kteří vydrželi až do konce nebo se připojili v průběhu moc děkuji a přeji, abyste si čtení užili.

Vaše Nikol18

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 23. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 23. kapitola 1/2Mia je vrátila na Atlantidu i se svou verzí z jiného vesmíru, kterou je potřeba vrátit zpět. Přesto stále hrozí nebezpečí, které se ukrýva ve zdech města, jež rozhodne o budoucnosti všech.

Tak je to tady, poslední díl povídky. Po sedmi letech se loučím s příběhem Mii a Johna. Všem čtenářům, kteří vydrželi až do konce nebo se připojili v průběhu moc děkuji a přeji, abyste si čtení užili.

Vaše Nikol18

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 4/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 4/4I když je kapitán Collinsová z jiné časové linie, ani náš vesmír jí není lhostejný, snaží se, aby vše dopadlo tak jak má, ale otázka je, jestli to dělá dobře, to už ale nezjistí, protože ona i její podřízený poručík Evans se vrací domů.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 3/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 3/4Kapitán Collinsová má ještě mnoho tajemství a některé by mohly ovlivnit i chod našeho vesmíru. John Sheppard jí nedůvěřuje stejně jako Mie, když přišla na Atlantidu, je jeho ostražitost na místě?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 2/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 2/4John Sheppard byl od začátku jediný, kdo neznal pravdu, kým doopravdy Mia je. Zjistil ji jen náhodou, a všechno mu rázem začalo dávat smysl. Je však před ním ještě jedna pravda, kterou se mu Mia konečně odhodlá říct. Jak to přijme?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 1/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 22. kapitola 1/4Téměř všechno je vyřčeno, pravda se odhalila a Mia se vrací na Atlantidu, aby pomohla dokončit výzkum svého předka a osvobodila nejen Pegas od Wraithů, ale i svého syna ze spárů Michaela, a pomohla svému já z jiného vesmíru se vrátit domů, avšak kapitán Collinsová ještě neřekla všechna svá tajemství.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 4/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 4/4V Mléčné dráze se nachází tajná laboratoř Antika Januse, který po příchodu doktorky Weirové vymyslel plán, jak pomoci vyzdvihnout za deset tisíc let potopenou Atlantidu zpět na světlo a zároveň se pustil do výzkumu, jak zbavit Pegas Wraithů, čímž se postavil proti svým lidem, aby tenhle problém jednou provždy vyřešil a tím řešením měla být Mia, ale něco se nepodařilo.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 3/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 3/4Nemožné se stalo pravdou. Mia je po mnoha peripetiích zpátky ve svém čase, ale příliš pozdě. Její mladší já byla uneseno a s jejím hledáním jí může pomoci jen někdo, koho si nepřeje už nikdy v životě vidět, hlavně když má na svědomí to všechno, čím si musela projít. Nebo je tu druhá možnost, převzít si zase svůj život a žít tak, jakoby se nic nestalo, ale dokáže to? Když ví, koho nechala na Atlantidě?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 2/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 2/4Při návratu ne Zem dostane Mia na ochranu tým podplukovníka Kerbyho, aby ji doprovodil na stanoviště Alfa, jakmile Apollo vlétne do Mléčné dráhy, kde je vysazují na první planetě s bránou, ale vpadnou do pasti a pouze Mia s podplukovníkem dokáží uniknout bránou na Zem, kde se dozvídají neuvěřitelnou novinu.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 1/4

StarGate:Atlantis - Dva životy - 21. kapitola 1/4Cesta na Zemi může být to poslední, co Mia může udělat, ale je ochotná to podstoupit v domnění, že by mohla pomoci nejen svému mladšímu já, aby nemusela prožít to co ona a zároveň pokusit se nalézt pomoc pro svého syna, který setrvává ve stázové komoře. Ale Mia si začíná uvědomovat, že čím blíže je pravdě, tím je cesta těžší a překážky složitější.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 3/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 3/3Mia stojí před rozhodnutím, které jí může konečně vyjevit, proč přišla do Pegasu a zároveň ji odtrhnout od syna.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 2/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 2/3Rodny s Danielem spustí zapovězený přístroj Antiků, což způsobí chaos v Pegasu, ale zároveň se potom probudí Mia, aby se dozvěděla krutou pravdu. Dokáže ji ustát?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 1/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 20. kapitola 1/3Jsem zase zpět. Se dvěma dětmi se dá psát už pomaleji, dokud jsou malé, ale snažím se.
Mia po zranění na Michaelově lodi upadla do kómatu, kde každým okamžikem bojuje o to, jestli se probudit nebo odejít už navždy, co se však děje kolem ní nemá tušení.
Užijte si po dlouhé době čtení, jestli ještě nějací čtenáři zůstali. :)

Novinka

StarGate:Atlantis - Pravda osvobozuje? - 1. kapitola

StarGate:Atlantis - Pravda osvobozuje? - 1. kapitolaReakce lidí na program Hvězdné brány byly již mnohokrát probírány a vláda se shodla na tom, že nevědomost je pro nás nejlepší. Jenže vždy se objeví někdo, kdo chce odhalit pravdu, ale pokaždé se pohybuje pouze na vrcholu ledovce, protože až příliš rychle dychtí se o své poznání podělit s ostatními, což je kamenem úrazu a zarazí pátrání už v zárodku.
Melinda není jen obyčejný pisálek, který prahne po bombastické reportáži nebo Pulitzerově ceně, chce odhalit skutečnou pravdu za každou cenu a ukázat prstem na lháře, kteří s námi roky manipulují a pumpují naše peníze do supertajných programů, o kterých nikdo mimo ně neví.
Jenže je tohle to, o co stojíme, a o co skutečně stojí Melinda?
Jedná se o spin-off k povídce StarGate:Atlantis - Dva životy.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 19. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 19. kapitola 2/2Před Miou stojí těžká rozhodnutí. Zmatená podivným snem o únosu Teyly se vydává společně s ní na planetu, kde se konečně našly stopy po ztraceném Athosianském lidu. Bohužel je to celé past a Mia s Teylou jsou uneseny. Navzájem od sebe odděleny, každá prožívá hrůzy z rukou svého únosce a čekají, jestli je někdo zachrání. Přijde záchrana včas?
Za technickou podporu je kapitola věnována Forďasovi, zcela diplomaticky řečeno.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 19. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 19. kapitola 1/2Před Miou stojí těžká rozhodnutí. Zmatená podivným snem o únosu Teyly se vydává společně s ní na planetu, kde se konečně našly stopy po ztraceném Athosianském lidu. Bohužel je to celé past a Mia s Teylou jsou uneseny. Navzájem od sebe odděleny, každá prožívá hrůzy z rukou svého únosce a čekají, jestli je někdo zachrání. Přijde záchrana včas?
Za technickou podporu je kapitola věnována Forďasovi, zcela diplomaticky řečeno.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 3/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 3/3Díly o politikaření a pletichaření ze strany vládních organizací, které dohlížejí nad programem StarGate jsem nikdy neměla ráda, ale podle mě byly nedílnou součástí děje, protože tak seriál získával na autentičnosti, takže i já vydávám jeden takový díl, kde se bude řešit Miina neobvyklá situace. Nikdo si nedokážeme představit, jak bychom zareagovali my, kdyby se vedle nás objevil někdo z budoucnosti a jak známe IOA, ta z toho chce vždy něco vytěžit, záleží ale na tom, jestli bude Mia spolupracovat.
Kapitola tentokrát nebude jen z pohledu Mii, obdobně jako kapitola 13., ale vystřídá se tu pár lidí, kterých se tahle situace velmi úzce dotýká..., od Atlantidy, přes základnu SGC až k mladšímu já Mii, které pocítí na vlastní kůži, jaké je to být v jednom čase dvakrát a nevědět o tom, ale zároveň je tu jeden nebo dva malé problémy, které celou situaci ještě zkomplikují.
Přesto na konci nastane velké odhalení, které ukáže přímější cestu ke zjištění, co je vlastně Mia zač a proč byla poslána právě na Atlantidu.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 2/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 2/3Díly o politikaření a pletichaření ze strany vládních organizací, které dohlížejí nad programem StarGate jsem nikdy neměla ráda, ale podle mě byly nedílnou součástí děje, protože tak seriál získával na autentičnosti, takže i já vydávám jeden takový díl, kde se bude řešit Miina neobvyklá situace. Nikdo si nedokážeme představit, jak bychom zareagovali my, kdyby se vedle nás objevil někdo z budoucnosti a jak známe IOA, ta z toho chce vždy něco vytěžit, záleží ale na tom, jestli bude Mia spolupracovat.
Kapitola tentokrát nebude jen z pohledu Mii, obdobně jako kapitola 13., ale vystřídá se tu pár lidí, kterých se tahle situace velmi úzce dotýká..., od Atlantidy, přes základnu SGC až k mladšímu já Mii, které pocítí na vlastní kůži, jaké je to být v jednom čase dvakrát a nevědět o tom, ale zároveň je tu jeden nebo dva malé problémy, které celou situaci ještě zkomplikují.
Přesto na konci nastane velké odhalení, které ukáže přímější cestu ke zjištění, co je vlastně Mia zač a proč byla poslána právě na Atlantidu.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 1/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 18. kapitola 1/3Díly o politikaření a pletichaření ze strany vládních organizací, které dohlížejí nad programem StarGate jsem nikdy neměla ráda, ale podle mě byly nedílnou součástí děje, protože tak seriál získával na autentičnosti, takže i já vydávám jeden takový díl, kde se bude řešit Miina neobvyklá situace. Nikdo si nedokážeme představit, jak bychom zareagovali my, kdyby se vedle nás objevil někdo z budoucnosti a jak známe IOA, ta z toho chce vždy něco vytěžit, záleží ale na tom, jestli bude Mia spolupracovat.
Kapitola tentokrát nebude jen z pohledu Mii, obdobně jako kapitola 13., ale vystřídá se tu pár lidí, kterých se tahle situace velmi úzce dotýká..., od Atlantidy, přes základnu SGC až k mladšímu já Mii, které pocítí na vlastní kůži, jaké je to být v jednom čase dvakrát a nevědět o tom, ale zároveň je tu jeden nebo dva malé problémy, které celou situaci ještě zkomplikují.
Přesto na konci nastane velké odhalení, které ukáže přímější cestu ke zjištění, co je vlastně Mia zač a proč byla poslána právě na Atlantidu.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 3/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 3/3Miu čeká, tak jako jiné mimozemské členy expedice, výslech na Zemi zástupci IOA. Bohužel už není žádný možný způsob, jak se z toho vykroutit a nedostat tak vedoucí členy expedice Atlantidy do ještě horších potíží za lhaní než v jakých jsou teď. Dokáže se Mia postavit před ty, kteří ji před lety unesli?
3. část - Bude to hladký přechod na Zem?
Věnováno lei

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 2/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 2/3Miu čeká, tak jako jiné mimozemské členy expedice, výslech na Zemi zástupci IOA. Bohužel už není žádný možný způsob, jak se z toho vykroutit a nedostat tak vedoucí členy expedice Atlantidy do ještě horších potíží za lhaní než v jakých jsou teď. Dokáže se Mia postavit před ty, kteří ji před lety unesli?
2. část - Příprava na Zem.
Věnováno Forlinafalcus

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 1/3

StarGate:Atlantis - Dva životy - 17. kapitola 1/3Miu čeká, tak jako jiné mimozemské členy expedice, výslech na Zemi zástupci IOA. Bohužel už není žádný možný způsob, jak se z toho vykroutit a nedostat tak vedoucí členy expedice Atlantidy do ještě horších potíží za lhaní než v jakých jsou teď. Dokáže se Mia postavit před ty, kteří ji před lety unesli?
1. část - Bylo by potřeba trochu odreagování.
Věnováno anila

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 16. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 16. kapitola 2/2Mia bojuje každý den, ne jen o život a důvěru okolí, ale i o to, aby nezačala nenávidět svoje lidi za to, že ohrožují galaxii Pegas ve vlastní prospěch. Hledá útěchu v návštěvách na planetě dětí, kde se přátelí s nejstarším mužem Kerasem, který ji požádá o pomoc s přístrojem, který chrání jeho lidi, což jí otevře další kus cesty ke zjištění, proč se v Pegasu objevila. Jenže další část pravdy je daleko zdrcující, než si Mia dokázala vůbec představit a postaví ji před nelehké rozhodování.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 16. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 16. kapitola 1/2Mia bojuje každý den, ne jen o život a důvěru okolí, ale i o to, aby nezačala nenávidět svoje lidi za to, že ohrožují galaxii Pegas ve vlastní prospěch. Hledá útěchu v návštěvách na planetě dětí, kde se přátelí s nejstarším mužem Kerasem, který ji požádá o pomoc s přístrojem, který chrání jeho lidi, což jí otevře další kus cesty ke zjištění, proč se v Pegasu objevila. Jenže další část pravdy je daleko zdrcující, než si Mia dokázala vůbec představit a postaví ji před nelehké rozhodování.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 15. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 15. kapitola 2/2Mia bude postavena před nelehkou zkoušku. Dočasně nahradí v Sheppardově týmu Teylu, aby ji podplukovník měl neustále na očích. Mia si však není vědoma celého Sheppardova plánu, a všechno to bere jako trest, který má otestovat, jestli je schopná „tam venku“ přežít, díky čemuž jí začnou unikat ostatní události, které jsou možná ještě důležitější než Miina nenávist vůči Sheppardovi.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 15. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 15. kapitola 1/2Mia bude postavena před nelehkou zkoušku. Dočasně nahradí v Sheppardově týmu Teylu, aby ji podplukovník měl neustále na očích. Mia si však není vědoma celého Sheppardova plánu, a všechno to bere jako trest, který má otestovat, jestli je schopná „tam venku“ přežít, díky čemuž jí začnou unikat ostatní události, které jsou možná ještě důležitější než Miina nenávist vůči Sheppardovi.

 

Karla I. - Nic není náhoda - 6

Karla I. - Nic není náhoda - 6Mystic začíná pomalu vydávat svá tajemství, které by raději Karla nevěděla, ale tenhle vlak už zastavit nejde. Tudíž naše Karla hledá oporu ve Stefanovi, i když ji její vnitřní já před ním varuje. Nebude to pro ni mít nedozírné následky?
Pro mé čtenářky - stela, len., jana, girl :D - omluvte to zdržení.

 

Karla I. - Nic není náhoda - 5

Karla I. - Nic není náhoda - 5Mladší bratr Salvatore je zpět ve městě a Karla se i přes počáteční sympatie k rozumnějšímu z bratrů, chce o něm něco zjistit a jediné místo, kde si přeje nalézt odpověď je hřbitov, ale najde tam toho, koho si přeje tam potkat?Jenže bude se jí líbit, co tam zjistí? A co Melly, vydrží u babiččina vyprávění nadále?

 

Karla I. - Nic není náhoda - 4

Karla I. - Nic není náhoda - 4Karla začíná tušit, že se v Mystic Falls něco děje, co jde mimo ni, něco co před ní ostatní úpěnlivě chrání a nevědomky ji kvůli tomu odstrkují, což se naší Češce moc nelíbí, ale jen do té doby, než se na scéně objeví druhý Salvatore, který není zas tak sám sebou a v jeho přítomnosti má Karla podivný pocit. Může to spolu nějak souviset?

 

Karla I. - Nic není náhoda - 3

Karla I. - Nic není náhoda - 3I když to zatím Karla netuší, hodí se do Mystic Falls víc, než kamkoliv jinam. Jednu svoji neřest používá v odhánění lidí, ale Matt jí natolik přirostl k srdci, že má strach, jak zareaguje až mu to… jestli mu to řekne.
Právě na hřbitově potkává Karla svůj osud, který začne pomalu rozehrávat hru s ní v hlavní roli.

 

Karla I. - Nic není náhoda - 2

Karla I. - Nic není náhoda - 2Druhá konfrontace s Damonem Salvatore během dvou dní je nic v porovnání se zvláštními věcmi, kterých je Karla v malém Mystic Falls svědkem, ale prozatím je nepoznamenaná místní pravdou, takže to pouze považuje za následek pásmové nemoci a nedostatku odpočinku. Přesto v ní začínají hlodat pochybnosti o bezchybnosti místní komunity.
Vydrží Melly u vyprávění své babičky i nadále?

Novinka

Karla I. - Nic není náhoda - 1

Karla I. - Nic není náhoda - 1Karla byla ve všem, co udělala, spokojená, jen do doby, dokud se nesetkala s jistým Mattem Donovanem, který během svého letního dobrodružství zabloudil i do Prahy, kde Karla trávila dva volné týdny z práce. Slovo dalo slovo a Karla se rozhodla, že nastal čas rozšířit své obzory a oprášit školní angličtinu. Domluvila si místo v americké pobočce jejího zaměstnavatele z Čech. Avšak v Mystic Falls na Karlu čeká nemilé překvapení, které ji stáhne do kolotoče krve a lží, spojené s tajemstvím místních upírů. Dokáže to jako člověk ustát, hlavně když hlavní roli v tom všem má Silas a Původní upíři?
Vyslechněte si příběh z úst zestárlé Karly, která vypráví své vnučce o životě mezi nadpřirozenými bytostmi. Otázka je, jestli jí vnučka uvěří.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 14. kapitola 2/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 14. kapitola 2/2Mia má mnohem víc tajemství, než se na počátku příběhu zdálo. Brání svoji minulost zuby nehty, ale po záchvatu úzkosti – po dlouhých letech – si uvědomuje, že to přestává zvládat. Všechno to zapírání, lhaní a mlžení ji dostává do nebezpečného kolotoče, který může vyústit v psychické zhroucení, které si teď nemůže dovolit, protože nastává boj s Replikátory a Teyla je mnohem zranitelnější než si sama připouští. Mia, jako její přítelkyně, musí vyzrát sama nad sebou, aby Teylu nasměrovala správným směrem, ne jen kvůli ní, ale i kvůli jejímu nenarozenému dítěti. Avšak je tu stále Sheppard, kterému nedává Miino tajemství spát a rozhodnutý, že z ní pravdu dostane.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 14. kapitola 1/2

StarGate:Atlantis - Dva životy - 14. kapitola 1/2Mia má mnohem víc tajemství, než se na počátku příběhu zdálo. Brání svoji minulost zuby nehty, ale po záchvatu úzkosti – po dlouhých letech – si uvědomuje, že to přestává zvládat. Všechno to zapírání, lhaní a mlžení ji dostává do nebezpečného kolotoče, který může vyústit v psychické zhroucení, které si teď nemůže dovolit, protože nastává boj s Replikátory a Teyla je mnohem zranitelnější než si sama připouští. Mia, jako její přítelkyně, musí vyzrát sama nad sebou, aby Teylu nasměrovala správným směrem, ne jen kvůli ní, ale i kvůli jejímu nenarozenému dítěti.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 13. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 13. kapitolaKate, to jméno Mia slyšela už několikrát, ale prozatím neví, o koho se jedná, kdo přesně má její osud v rukou. Podívejme se s neznámou Kate na Zem do roku 2007, do doby, kdy byla Mia naprosto obyčejnou dívkou s jedinou starostí, přežít střední školu a postarat se o svého mladšího bratra. Kdo je však Kate a proč jí osud Mii připadá tak podobný tomu jejímu? Vítejte v Miině minulosti a Katině přítomnosti, která i jí odhalí minulost jí samotné.
Pro všechny, co na ni tolik čekají. Díky! Jste skvělí!

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 12. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 12. kapitolaMia se velmi obezřetně sbližuje se Sheppardem, ale s ohledem na svoji „minulost“, jí to nepřipadá správné. Nikdy se nebude moci přenést přes fakt, co představuje Sheppardova uniforma, zároveň však ví, že k němu nebude moci být nikdy upřímná. Během toho vše Atlantida zjišťuje, že Rodneyho povel na ničení Wraitů v Replikátorském kódu zapříčil, že Replikátoři útočí na Wraitský zdroj potravy. Spojení s Wraitem, na zrušení povelu, bude mít velký vliv i na Miu, uvrhne ji to do stavu, který by mohl vést k vyřešení jejího pobytu na Atlantidě. Jenž jakou cenu si to na ní a jejích pocitech vybere?

Věnováno Sandře a AlexSA

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 11. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 11. kapitolaAtlantida ztratila Weirovou. Mia to vnímá jako vážné ohrožení své pozice ve městě, protože ji dočasně nahrazuje Sheppard než IOA vybere nového nástupce, což může být kdokoliv. Mia bude muset stanout před rozhodnutím, zůstat na Atlantidě nebo odejít a žít v Pegasu bez možnosti přijít na důvod svého příchodu.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 10. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 10. kapitolaMia nemá ráda armádu z dobrého důvodu, a když velitelství Hvězdné brány a IOA nařídí útok na planetu, kde Replikátoři staví své válečné lodě, Mia není jediná, kdo se bojí odvetného útoku, který může znamenat naprosté zničení Atlantidy.
Bohužel to není jediná věc, se kterou Mia musí potýkat, její stopa na přesný důvod svého příchodu do Pegasu získává jasnějších obrysů, ale není to nic, co by chtěla a jen to prodloužuje její seznam otázek.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 9. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 9. kapitolaMia se stala plnohodnotným poskokem expedice, což je daleko lepší, než se každý den setkávat s podplukovníkem Sheppardem.
Jenže Rodneyho neopatrná manipulace s antickými přístroji nepřidělá problémy pouze jemu, ale i Mie, jejíž skutečná identita by mohla být díky Rodneyho povznesení v nebezpečí. Co by odhalení způsobilo?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 8. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 8. kapitola

Jediné, co se pro Miu stává důležitým, je zůstat v Pegasu a přijít na přesný důvod své přítomnosti zde. Jenže vše přeruší návrat Antiků a Mia se ocitá s Athosiany na primitivní planetě, odkud není úniku, dokud se neobjeví Ladon Radim, aby Teyle, Rononovi a jí nabídl, že i bez lidí ze Země i nadále můžou bojovat proti Wraitům, ale to by nebyl Ladon, aby nabídka neměl nějaký ten háček.

Kapitolu bych ráda věnovala všem adminkám, které se každý den podílejí na chodu stránek, aby tu nezavládla anarchie, protože tyhle stránky jsou pro nás všechny psavce domovem! Díky vám!

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 7. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 7. kapitolaMia se svěří Elizabeth se vzpomínkami, které jí Hermiod pomohl oživit, ale na řešení není čas, protože na Atlantidu přilétá Rodneyho sestra, aby byla přítomná pokusu čerpání energie z alternatívního vesmíru. Což bude mít zajímavý následek, který Miu postaví před důležité rozhodnutí.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 6. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 6. kapitolaPro Miu začínají krušné časy, musí spojit síly se Sheppardem, ale napětí mezi nimi narůstá do takové míry, že jeden druhého nemohou ani cítit, ale přeci jen se v nich něco pohne, když Mie odstraní blok ze vzpomínek a Shepparda málem zabije Wraith vězněný Koljou.
Snad jsou dlouhé kapitoly dostatečnou omluvou za to čekání.
Užijte si čtení!

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 5. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 5. kapitolaMia si začíná pomalu vzpomínat, ale má to háček, který Elizabeth využije, aby oddálila její odlet na Zem kvůli výslechu, což se Mie stane osudným a prožije svůj nejhorší zážitek, který nebude mít příliš prospěšný výsledek.

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 4. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 4. kapitolaNedůvěra je častým rozkolem ve všech možných vztazích. I když se Atlantida zmítá na pokraji války s Geniji, najde si Sheppard čas na to, aby Miu podrobil zkoušce důvěry, která má nečekaný průběh. Jak Mia obstojí?

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 3. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 3. kapitolaMia se stává vězněm ve svém vlastním pokoji. Uchyluje se k jediné činnosti, kterou vězni dělají nečastěji. Denně cvičí a nastává doba, aby si ozkoušela, jestli dokáže být rychlejší než kulka, protože do Weirové a Shepparda se přenesla vědomí dvou nepřátel, kteří se snaží navzájem zabít a to za každou cenu.

Kapitolka je pro vás všechny, co mi zanechaly komentář. Holky, jste zlaté a moc děkuju!

 

StarGate:Atlantis - Dva životy - 2. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 2. kapitolaŽivot na Atlantidě se nezastavil. Weirové a Shepparodovi nastávají těžké časy, navzájem stojí na opačných stranách barikády, když se jedná o rozhodnutí, co s Miou udělají. A Mia? Ta má co dělat sama se sebou, aby se z toho nezbláznila, protože to nevypadá, že by chytila nejbližší spoj na Zemi.

Dokončeno

StarGate:Atlantis - Dva životy - 1. kapitola

StarGate:Atlantis - Dva životy - 1. kapitolaDěj se odehrává od poloviny druhé série (po dílu 2x13).
Vstupte do světa Hvězdné brány a navštivte bájné město Antiků - Atlantidu.
Když jednoho dne naruší klidný chod mimozemského města, příchod naprosto neočekávaného návštěvníka, stává se z podplukovníka Shepparda nejméně oblíbený člen expedice. Nevěří mladé ženě, která údajně neví, jak se na Atlantidu dostala, a nepřestává pátrat po jejím tajemství, které přede všemi ukrývá. Oproti tomu zbytek členů přijme mladou ženu vcelku vřele, díky čemuž se postupně zapojí do chodu expedice, a přitom tajně pátrá po důvodu svého příchodu do města. Avšak cesta je poněkud více trnitá než by si mohla myslet a její výsledek se nemusí líbit nejen jí. Jak moc ovlivní chod antického města obyčejná žena, která nemá nejmenší ponětí o existenci programu Hvězdné brány?

 

Krvespřísežníci - 12. kapitola

Krvespřísežníci - 12. kapitolaJak je možné, že se Gabriel zná s Maki? Je v tom nějaký hlubší význam?

 

Nula od nuly pojde - 3. kapitola

Nula od nuly pojde - 3. kapitolaTen kdo tu má plán je Sam a Grace o něm zatím netuší. Musí se potýkat s děvčátek ze zápraží svého bytu a musí jí vysvětlit, jak to v životě chodí, a když děvčátko odvede domů, odejde do práce, kde ji čeká nemilé překvapení v podání Sama.

 

Krvespřísežníci - 11. kapitola

Krvespřísežníci - 11. kapitolaDamaris se stále nevzdává a je rozhodnutá udělat naprosto cokoliv, aby se jí vrátilo někdejší postavení. Neštítí se ničeho. Záleží jestli její podlost vyhraje nad podlostí jiného Krvespřísežníka.

 

Nula od nuly pojde - 2. kapitola

Nula od nuly pojde - 2. kapitolaSam je od přírody tak trochu zapomětlivý, zvláště pokud se jedná o ženy, ale ve finále mu právě tahle nepříjemná vlastnost přinese užitek.

 

Krvespřísežníci - 10. kapitola

Krvespřísežníci - 10. kapitolaNaléhavá zpráva, kterou velitel jednoho z týmu gardistů donesl Mistrovi, není příliš dobrá, což ho donutí, aby začal uvažovat o otevřené válce proti odboji.
Děkuji Simones za její komentář.

Novinka

Nula od nuly pojde - Předmluva + 1. kapitola

Nula od nuly pojde - Předmluva + 1. kapitolaGrace se narodila do početné rodiny a raději se od ní brzy odtrhla. Nesnila nikdy americký sen nebo sen o slávě, ale osud tomu chtěl jinak. Grace dostane nabídku od majitele tanečního studia, aby vystoupila na skromném představení pro pár místních lidí, že prý má talent. Grace je však realistka a nečeká divoký milostný románek nebo snad slávu až do nebe, přesto přijme, při věčné honbě za obživou je to možnost, jak si užít života.
Sledujte Grace a její marné pokusy vyhovět svému zaměstnavateli, který je očividně slepý a hluchý ke všemu, co se mu snaží vysvětlit, ale i takový příběh má svůj šťastný konec.

 

Krvespřísežníci - 9. kapitola

Krvespřísežníci - 9. kapitolaI když je Maki zklamaná, že se přímo nesetkala se Samuelem, dává Johnovi najevo, že by mohla být schopná naslouchat i nadále.
Než si poslechne další přesvědčující fakta, vezme ji Stik na pořádné jídlo a ukáže, že se může spát i pohodlně.
Pro Joi, Hejly a steel. Díky alespoň za ty smajlíky.

 

Krvespřísežníci - 8. kapitola

Krvespřísežníci - 8. kapitolaBill rázem vyrazil po žebříčku oblíbenosti výše. Je však Krvespřísežník a moc dobře tuší, že to musí mít nějaký nekalý záměr.

 

Krvespřísežníci - 7. kapitola

Krvespřísežníci - 7. kapitola

Povídka se umístila na třetím místě o Nej povídku měsíce Února. Na den ji umisťujeme na titulní stranu. Gratulujeme!

Maki se po počáteční nedůvěře přeci jen uvolňuje k tomu, aby si vyslechla svého věznitele. Netuší, kdo je ani co s ní má v plánu a je opravdu zaskočena, když zjistí, že se ocitla v sídle jidášovců.

 

Krvespřísežníci - 6. kapitola

Krvespřísežníci - 6. kapitolaKrvespřísežníci jsou svým způsobem stejní jako lidé. Pletichaří, přetvařují se, uzavírají nepsané dohody a proč? Aby získali lepší postavení a oblibu u jejich Mistra.
Bill je nejmladší zasvěcený Krvespřísežník. Benjamínek, který je terčem posměchu všech ostatních, ale už nějakou dobu Krvespřísežníkem je a i když se na první pohled nezdá, dokáže tenhle blonďatý mladíček hrát stejně tvrdě jako všichni ostatní.

 

Krvespřísežníci - 5. kapitola

Krvespřísežníci - 5. kapitolaS každým násilným převzetím moci a omezení lidských práv, byť na první pohled zdající se v jejich prospěch, znamená pro jiné prudký zásah do pevně vyjetých kolejí a tak je jasné, že se najdou i tací, co s tím nesouhlasí a tvrdě se hlásí o návrat a svobodu.

 

Krvespřísežníci - 4. kapitola

Krvespřísežníci - 4. kapitolaDokonce i mezi Krvespřísežníky vznikají rozbroje, aby získali přízeň Mistra a další kousíček úcty před dalšími ze svých řad. Bohužel Mistrova trpělivost při zasvěcení není už taková jako na počátku jeho bytí.
Oproti tomu věznitel Maki má trpělivosti až dosytosti.

 

Krvespřísežníci - 3. kapitola

Krvespřísežníci - 3. kapitolaZasvěcení je velmi bolestivý proces, který vás dovede až na hranici smrti, kde se rozhodne, jestli se stanete Krvespřísežníkem nebo členem Černé gardy. Gabriel doufá, že rozšíří řady vládnoucí elity, protože už nechce být tak k politování jako jeho dárce.
Pro martinexu, děkuju ti.

 

Krvespřísežníci - 2. kapitola

Krvespřísežníci - 2. kapitolaGabriel stojí před zasvěcením. Poslední překážkou před velmi dlouhým životem. Dokáže ji ustát?
Maki je stále na útěku před Černou gardou a zbývá jí jen kousek, aby unikla, ale je u konce se svými silami, dokonce i úsudek má zastřený. Nebude jí to osudné?
I když se Krvespřísežníci zdají jako stvůry, jejich jednání není tak invazivní jak se na první pohled zdá. Je něco víc za jejich jednáním?
Pro Amoris, děkuju ti.

Novinka

Krvespřísežníci - 1. kapitola

Krvespřísežníci - 1. kapitolaPřed dvaceti lety převzali moc nad všemi vládami světa. Přišli ze stínu a po lidech žádají pouze pravidelné dávky krve, které zajišťují celému lidstvu téměř stejný život jako před jejich příchodem.
Malá skupinka lidí se snaží vypátrat skutečnou povahu Krvespřísežníku a na pomoc jim přichází Maki Horikita, která prchá před novým systémem po celou jeho existenci, nejen že ji žene pomsta, ale hlavně nehodlá ze sebe nechat udělat ubohou loutku v rukou těch, co nejsou lidmi.
Oproti tomu pohledný Gabriel Monroe přijímá dar dlouhého života, aby se stal vládnoucí elitou světa a získal mnohem více moci než doposud.
Co jsou Krvespřísežníci doopravdy zač a skutečně nemají zájem o naši likvidaci, jak říkají? Jenže proč by jinak přejímali moc nad celým světem?
Uživatel:
Heslo:
Nemáte účet?


Stmívání.eu...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Jak přidám povídku? poslední články
poslední komentáře


Kdo je tu z členů? Klikni!